nyní skrytá reklamní sdělení v textu

Na navigaci | Klávesové zkratky

Neo už neletí: Nový Matrix zklamal

Nejnovější Matrix má na ČSFD 54 %.

To je naprosto adekvátní hodnocení, co mě naopak překvapuje, tak že dvojka má 78 % a trojka dokonce 74 % !!! Že řada lidí v mém okolí věří nesmyslům, že považuje covid za spiknutí a vakcíny za jed sloužící k podrobení lidstva, na to jsem si zvykl, ale že jsou mezi námi tací, kterým se líbilo pokračování Matrixu, to je důvod ztratit víru v lidstvo.

První Matrix se tak neskutečně podařil, že ani samotní tvůrci nevěděli proč. Někdy se taková věc stane. Nebe se rozevře a sešle dar, jehož záře osvítí celý svět. No ale to vyrob k daru pokračování, že…

Bratři vůbec nepochopili, jak přitažlivé bylo vše odehrávající se v našem světě, resp. v Matrixu, a když úplně na konci Neo vyletí, tak vzdychnete vzrušením, co od teď bude možné. Jenže pokračování nic z toho nenaplní a svět v Sionu je druhořadá scifi, kde je Neo jedním z mnoha co nelítá. A zatímco u jedničky divák logicky přemýšlel, protože se dodržovaly pravidla hry, u pokračování se logika úplně rozplizla a tak i zmizelo napětí, protože se mohlo stát úplně cokoliv.

Stane se. Někdy prostě člověk omylem vyrobí WinAmp 3, aby si následně uvědomil, co se mu vlastně napoprvé povedlo. A já trošku doufal, že nový Matrix bude návrat ke kořenu, bylo to tak avizováno.

A víte co? Ono se to zčásti opravdu povedlo. Čtyřka začíná geniální zápletkou. Lidé na plátně si lámou hlavu, jak natočit pokračování Matrixu, řeší, co se vlastně fanouškům na jedničce líbilo a na rovinu přiznávají, že když ho nenatočí Wachovské, dá to Warner někomu jinému a oni tak ztratí kontrolu. Metafilm! WOW. Zíráte a říkáte si: oni to zase dokázali!

No a pak to jde úplně doprdele. Zpátky je Sion, nebo nějaký to druhý město, to je jedno, vůbec to nikoho nezajímá, koukáte na hodinky, kdy to skončí, tak třeba tam budou aspoň slušný akční scény, leda prd, ještě že nám popcorn a můžu zajídat smutek.

Mohlo by vás zajímat