nyní skrytá reklamní sdělení v textu

Na navigaci | Klávesové zkratky

Neurorestart: Jak skeptik Pavel podlehl šarmu Jiřího?

Kouzelné video, kde skeptik Pavel Říha rozhovoří s Jiří Vokáč Čmolík, šarlatánem stojícím za projektem Neurorestart. Podaří se rozptýlit pochybnosti a přesvědčit Pavla, že se má Neurorestartu zúčastnit?

http://www.youtube.com/watch?…

Od začátku je patrné, jak jsou karty rozdány. Pro Pavla je Jiří vzor, koneckonců snaží se prorazit v podobné oblasti, k úspěšnějšímu kolegovi vzhlíží a využívá rozhovoru s ním k propagaci vlastních školení. A Jiří to jemně ignoruje 😉

V první polovině videa Jiří celkem dlouze popisuje svůj produkt, ale poslouchat ho je radost, je to profík, který ví, jak pavědecké mystérium prodat. Má v repertoáru slušný rejstřík triků, které zcela přirozeně servíruje, takže si fakt netroufám odhadnout, zda tomu sám věří (i to je možné). Patří sem velmi časté používání cizích jmen, exkluzivity, odkazů na vědu atd. A do toho rovnou mixuje tajemno, zmiňuje chůzi po žhavém uhlí (ročně prý převede 16.000 lidí; pokud jeden zabere minutu, musí převádět celý měsíc deset hodin v kuse) a Matrix (k tomu se vrátím).

Co je podstatné: Jiří ví, že klíčem k úspěchu je prodat sám sebe, produkt je druhořadý. Když ve vás vytvoří dojem, že se setkáváte s mimořádnou osobností, světově uznávanou kapacitou, která toho hodně ví, budete mu žrát leccos. Bravo!

Asi v polovině videa přichází na řadu krátký experiment, který prokáže „rezonanční zákon vesmíru“. Jiří chce, aby mu Pavel prozradil, ve které ze 4 oblastí (vztahy, peníze, práce a ego) je na tom nejhůř. Nepřekvapilo mě, že to byly vztahy 😉 A nyní má Pavel levou rukou poslepu vytáhnout náhodnou knihu z knihovničky, kdekoliv ji otevřít a levým prstem ukázat na odstavec a přečíst ho.

Pavel přečte asi dva odstavce načež dojde k zázraku synchronicity. Ty odstavce se totiž nějak týkají lidí a on předtím řekl, že má problém se vztahy a vztahy se taky nějak týkají lidí a tedy … chápete to? No prostě zázrak!

Od té chvíle Pavel už jenom září a Jiří povzbuzen pokračuje dál, označuje tohle za Matrix, který jak vidno funguje, nezapomíná na vědu a osobnosti (C. G. Jung, držitel Nobelovy ceny Kahneman) a přechází k přímé propagaci svých knih a kurzu Neorestartu. Což je super, divák tak nemá moc času přemýšlet na tím, jak děsně WTF moment viděl.

Palec nahoru též za Jiřího zmínky, že do kurzů nebere každého. (Že nemá zájem o peníze každého!) Princip nedostatku nebo vyvolání pocitu exkluzivity způsobí, že místo váhání nad koupí produktu máme strach, aby se na nás vůbec dostalo. Byť kupujeme placebo.

Příběh končí šťastně, Jiří Pavla přesvědčil a ten umístil na své stránky affiliate odkazy na Neurorestart. Matrix funguje 🙂

Mohlo by vás zajímat