nyní skrytá reklamní sdělení v textu

Na navigaci | Klávesové zkratky

Neuvěříte, kdo údajně způsobil tuhle rvačku

„Daniel Landa je chudák, který v roce 1992 letěl 1. v davu v metru Hradčanská, první mezi šmejdy, kteří mě porazili na eskalátorech a tlačili mi hlavu do zajíždějících schodů a řval „Vemte si jí bratři, je vaše!“ Přišla jsem o zub -což moji přátelé mohou doložit, přišla jsem dobitá do práce, kde jsem se tehdy starala za 850,– Kč o nemocné a postižené děti v kojeneckém ústavu, na odd. „Naďa“. Na jeho řvaní „Už teče, už teče?“ nikdy nezapomenu. Stejně jako na v davu schovaného dnešního kandidáta na prezidenta – Franze. „Sedřete jí to vobočí, to vopičí vobočí.“ Takže tolik moje vzpomínka dnes k svini jménem Daniel Landa.“

Snad 20× jsem narazil na tuhle výpověď. Jelikož není nikterak doložená, není důvod čemukoliv věřit – kupodivu spousta lidí věří. Přitom jediným důvodem je touha věřit (je to senzace | nemám rád Landu | Franze).

Touha věřit a celkem šikovně napsaný pamflet zastíní zastíní evidentní indicie, že jde o nesmysl.

Dnes zná Daniela Landu každý, v roce 1992 tomu tak ani náhodou nebylo. Do povědomí se začal dostávat až později, když nastoupil sólovou dráhu. Je nepravděpodobné, že by se pisatelka (romské národnosti?) zajímala o skupinu Orlík a Landu znala, a to tak, že by jej mezi ostatními drsnými tupými hochy bezpečně poznala.

Korunu tomu nasazuje Franz schovaný v davu. Jednak dost neuvěřitelná náhoda, potkat je oba. A bezpečně poznat. V davu. Navíc, když v té době měl zlomek dnešního tetování a veřejně známý byl nejspíš jen pro studenty DAMU.

Ale možná je to čistá pravda a jen já se při přepadení s hlavou na eskalátorech nerozhlížím, kde postává budoucí kandidát na prezidenta.

Mohlo by vás zajímat