stránky, kam napsal komentář Ivo Lukačovič

Na navigaci | Klávesové zkratky

ODS mínus: snížíme daně nejbohatším

Psát o politice není moje gusto. Je to svět dojmů a já rád empirická fakta. Ani teď nechci nikomu vnucovat své názory. Přicházím s ryze logickým rozborem titulního sloganu kampaně ODS mínus.

Chvíli budu běžným občanem

Slib snížení daní uvítá každý volič, viďte. Sníží daně lékařům? Přeji jim to! A přitom nejsem lékař. Naopak – jsem si jist, že jím nikdy ani nebudu.

Sníží daně bohatým? Přeji jim to! A přitom nejsem bohatý. Ale dřu jak kůň, takže jím nejspíš jednou budu. Je dobré vědět, že mě potom stát neodere.

Tedy program ODS mínus se mi začíná vážně líbit, téhle nové straně nejspíš dám hlas ?

A teď konec s naivitou

Zkonfrontujme prosím moji naivní radost s tím, že tohle je zastrašovací kampaň.

Zmíněný slogan jistě neosloví bohaté lidi. Nemá oslovit ani schopné a tedy potenciálně bohaté lidi. Ba co víc – neoslovuje ani méně majetnou vrstvu, protože té přece nic neslibuje. Leda že…

Slogan navádí: „Bohatství je hnus. Všichni bohatí jsou špatní. Ti nejbohatší jsou nejhorší. Zvol nás a my jim ublížíme.“ Má tedy oslovit ty, co touží škodit jiným. Má oslovit české svině. Svině, co se nechtějí mít lépe, ale budou strašně strašně šťastné, že někdo jiný na tom bude hůř.

Tam míří ČSSD.

Vám tohle imponuje? Tohle chcete volit?

Říká se, že závist

Ale tohle není běžná závist. Běžná závist je výborný motivátor. Vidím, že kolega dosáhl lepších úspěchů a já chci taky. Tak víc zaberu, víc se snažím. To je přirozená závist, pud soutěživosti.

Jenže tohle je něco mnohem odpornějšího. Snaha zničit. Ublížit. A bez náhrady. Má známý lepší auto a hezčí ženu? Strašně mě to trápí? Fajn, tak mu po cestě z hospody toho bouráka škrábnu. Hajzlovi. Tak to má Paroubek rád. K tomu Paroubek navádí. Já škrábnu auto a Paroubek ho dorazí z pozice moci.

Česká svině si ale nikdy nepřizná omyl. Naopak. Když ho při tom chytnou a bude muset zaplatit nový lak, ve své nasranosti se utvrdí. „Tak to ti nedaruju, ty šmejde!“ A zmlátí mu děcka, otráví psa. „Hehehe!“

Svině zvolí ČSSD, aby to natřela tomu bohatému hajzlovi, co ji zaměstnává. A když ji za půl roku propustí s odůvodněním, že vyšší daně kompenzují snížením počtu pracovních míst, svině si neřekne: „já hlupák, ublížil jsem sám sobě.“ Ne, utvrdí se: „počkej ty hajzle, ten měsíc co tu ještě budu makat ti to rozkradu, že se budeš divit.“

ČSSD = KSČM

Na této nejodpornější lidské vlastnosti dosud stavěla jen KSČM. Dnes ji jako jeden z hlavních předvolebních pilířů nasadila ČSSD. Zamaskovanou do sloganu ODS mínus: snížíme daně nejbohatším. Nic jiného v tom není.

A jak to bývá, k třídní nenávisti vyzývá strana vedená bohatými Grossi, zkorumpovanými Svobody a podobně.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Marek Dušek #1

  Trošku v tom slyším RH, ale naprostý souhlas. Bohužel se obávám, že po volbách nebude ve sněmovně tak modro, jak bychom si to všichni zasloužili :(

 2. David Grudl #2

  avatar

  #1 Marku Dušku, tento článek v žádném případě nenabádá k volbě ODS. Jsem dalek vůbec někoho doporučovat, možná snad na komunální úrovni.

  I když něco přece jen doporučuji – rozhodně pravici. Jenže ono to dělení levice vs. pravice v mnoha směrech pokulhává.

  Pravici doporučuji především kvůli sociální politice, toť vizitka každého státu. Ale myslet si, že lépe ji zajistí strana mající ono slovo v názvu, je stejně naivní, jako myslet si, že třeba Šeredová je šeredná ;)

  před 18 lety | reagoval [17] Misha
 3. Richard Mareš #3

  S tím to článkem se naprosto ztotožňuji, ale bohužel je v tomto státě stále hodně lidí, kteří výhody pravice nevidí. Stejně jako Marek Dušek si myslím, že průměrní „čecháčci“ budou zase volit čssd. FU ČSSD

  před 18 lety
 4. alan #4

  pardon, tady existuje nějaká pravice? já si tedy dosud nevšimnul. ods pravicí rozhodně není.

  před 18 lety | reagoval [15] Honza Hučín
 5. Marek Dušek #5

  Možná není takovou (liberální) pravicí, kterou bych si já osobně představoval, ale IMHO je tím nejlepším, co se na české scéně vyskytuje ;)
  Ale jak pravil kolega o post výše, hádám se stále najde dosti těch, jejichž názor je mnohem více „socialistický“ :(

  před 18 lety
 6. kajinek #6

  Tak volte zelené, aby pak mohli utvořit koalici s ODS…

  před 18 lety
 7. Aleš Janda #7

  avatar

  Podle mě je taky slogan „snížíme daně nejbohatším“ dost nešťastný. O to by se měli starat právě jen ti nejbohatší, jiným to může být ukradený.

  Souhlasím, že hraje na tu notu „sviní“, přesně jak píšeš. Ale těžko říct, proč to tak udělali – podle toho co vidím to není moc jejich styl. Je to spíš smutný styl některých voličů. I takoví mají volební právo.

  Nicméně „ODS mínus“ prostě vzniknout musela. ODS totiž taky není férová. Kampaň, kde pár „průměrných lidí“ má na dnešní dobu nepřirozeně vysoké platy, je prostě lživá. Buďto rapidně stoupnou ceny všeho (čímž se vlastně nezmění nic) nebo se stát ještě více zadluží. Je to prostě nesmysl a ODS hraje na to, že spousta lidí nepřemýšlí.
  Ale koho se tím snaží oslovit? No právě ty obyčejné lidi. Ale odkdy se nějaká pravice ohlížela na obyčejné lidi?

  Upřímně, nechápu tu averzi některých lidí v této diskusi k ČSSD. Já jako levičák dokážu pochopit, že někdo volí ODS (i když to jde ztuha) a že má k tomu své důvody. A nikdy jsem se těmto lidem neposmíval ani je nijak nezesměšňoval. Ovšem urážející příspěvky od fanatických příznivců ODS čtu denně. Tak nevím, koho voliči jsou svině…

  před 18 lety | reagoval [11] honza [25] rst9x
 8. Ivorius #8

  Vždyť u nás není ani koho volit. Všechny strany mají v plánu určitou skupinu lidí poškodit. (ODS – odrbeme chudé a pracující na méně kvalifikovaných postech, ČSSD – oberem bohaté, ZELENÍ – obereme všechny co nechtějí platit statisíce za elektriku či plyn a topí si doma sami, KSČM – obereme všechny)

  Ale jedno mají společné: To co ostatním uzmeme, sami si v parlamentu rozebereme.

  před 18 lety
 9. Rozi #9

  koho budeš volit? komunisty, nj, to vim, ale z který strany?

  před 18 lety
 10. Zdenda #10

  Výborně napsané. já jen doufám, že takto to vidí většina národa… mám ale obavu…

  před 18 lety
 11. honza #11

  #7 Aleši Jando, He? Ja mel doted pocit, ze to co je na plakatech nejsou platy ale kolik lidi rocne usetri. Je jasne ze duchodce zniceho nic nedostane 20000 mesicne.

  před 18 lety
 12. roman #12

  avatar

  Myslím že vďaka tejto kampani by sme mohli definovať nový termín: „politický terorizmus“.

  před 18 lety
 13. chvd #13

  avatar

  Já myslím, že každá strana má prostě své voliče bych tak již řekl „od přírody“. A tak „paDoubkovu koortu“ budou vždy volit občané méně úspěšní, s menším přehledem, nižší rozpoznávací schopností, poněkud zaostalejší či jinak deviovaní. Jestli ODS získá nějaký slušný výsledek, tak jen díky tomu, že paDoubci a jiná chamraď je zde u moci již dlouho a stádo volá po změně honáka. Bohužel dlouhodobá orientace spíše doleva je zabezpečena celospolečenskou a celoevropskou globalizační náladou,kterou jsme si sami odkývali i když nám naprosto nedchutně předhazovali v rámci objektivní informovanosti sprostou komerční reklamní kampaň v komerčních médiích i bulvárního typu (TV Hova) navíc financovanou z našich peněz. Již vždy se budu snažit státu neplatit!! Bez vyjímky.

  před 18 lety
 14. chvd #14

  avatar

  To je trochu zjednodušené, ale pěkné. Nesporně přijdou si na své vždy politici z pravice i levice. Holt s informacemi se obchoduje dobře a snadno a těžko se odolává z morálních důvodů.

  před 18 lety
 15. Honza Hučín #15

  #4 alane, (a další): Samozřejmě tu je pravice. Jmenuje se Evropští demokraté.

  před 18 lety
 16. Pepak #16

  Mas pravdu, tahle kampan postavena na myslence „hlavne tem uspesnejsim co nejvic uskodit“ je pekne hnusna. Na druhou stranu se ale musim priznat, ze nevidim az tak zasadni rozdil proti konkurencni kampani, ktera zase stavi na podrazech a polopravdach.

  před 18 lety
 17. Misha #17

  #2 Davide Grudle, tak mě napadlo, proč vlastně lidé u nás často svoji politickou orientaci tají, proč si myslí, že doporučovat někomu jak má volit je něco, co se nedělá, něco na úrovni dotazu na výši jeho výplaty.

  Já zastávám názor, že každý by si měl jednak umět svoji volbu obhájit a říct několik smyslupných argumentů, proč zrovna těm a těm dali svůj hlas.

  A stejně tak si myslím, že je naprosto legitimní, pokud komukoli, ale zejména své rodině, přátelům a známým, jasně doporučím, koho si myslím, že je nejlepší volit, opět doplněno nějakými smyslupnými argumenty.

  Myslím si, že je to v zahraniční naprosto běžné (zkuste si jen nechat vyhledat např. „vote Kerry“). Vždyť pokud je člověk spokojen s nějakou službou nebo výrobkem, často jej doporučí někmu druhému. A podle mě rozhodnutí o tom, kdo se nám bude snažit vládnout, je často důležitější, než kam zajít na pivo a pantofle jaké značky si pořídit.

  Já s tím nemám žádný problém

  před 18 lety | reagoval [21] Milf
 18. Honza Hučín #18

  Ještě dodatek: ODS mínus je pro mě plus

  před 18 lety
 19. kajinek32 #19

  jo, přesně tak, to je kolik lidé ušetří za rok.. nicméně to je velice nejednonačné a vypadá to jako měsíční plat… hmm, klam? ;)

  před 18 lety
 20. Lucas #20

  Já myslím, že tato kampaň jen ukazuje, jaká je úroveň českých politiků. Všichni se jen pomlouvají a hádají, popřípadě slibují. Lidé jsou tím samozřejmě už za ta léta naprosto znechucení a politici se pak diví, že lidé nechtějí chodit k volbám.
  Mám volit Paroubka, který pomlouvá Topolánka nebo Topolánka, který pomlouvá Paroubka?

  před 18 lety
 21. Milf #21

  #17 Misho, … přesně tak, proč skrývat své názory. V létě vyrazím po modré, zvolím ODS. Má vrozená zvědavost zvítězila nad vrozenou nerozhodností.

  Školy mám již za sebou, vsadím na štěstí a snad mi nebude potřeba zdravotnictví nad míru doposud užívanou (nevím co je to neschopenka), s myšlenkou na děti a rodinu si zatím jen pohrávám, do (starobního) důchodu mám poměrně daleko (s invalidním se opět zkusím spolehnout na štěstí) a jsem zvědav.

  Přeji si vítězství ODS a těším se na realizaci hesel. Snad se za 4 roky nedá pokazit tolik, abych se nemusel stěhovat ze země. ?

  Volme ODS, dejme jim šanci vyvést nás z bídy!

  před 18 lety
 22. JS #22

  Zeleni tak mozna utvori koalici s CSSD…Zeleni jsou typicka levice

  před 18 lety
 23. Jakub Vrána #23

  Jen velice volná souvislost: Dnes se na vozech metra objevily modré šipky. Míří doprava, jako na kampani ODS, ale mě hned praštilo do očí, že míří zpátky, dozadu. Dopředu budou mířit jen na stanicích s nástupištěm na stranách. No nic, alespoň nemíří dolů…

  před 18 lety
 24. Hds #24

  Díky za skvělý článek. Jenže koho volit – ODS že má být pravicová strana? Spíš nejpravicovější z levicových. Snad jen SNK-ED, ale obávám se že 5% nepřelezou… A k té kampani ODS Mínus – myslím si, že naopak může ODS nějaké ty hlasy přihrát…

  před 18 lety
 25. rst9x #25

  avatar

  #7 Aleši Jando, To je ale prave ten zakladni omyl. Predpoklada se, ze levice podporuje tzv. „obycejne lidi“, cili zamestnance apod. Ano, podporuje, ale nakonec jdou tyto akce presne proti nim, viz minimalni dan a mnoho dalsiho.

  A proc averze k CSSD? V mem pripadne jde o obrovske znechuceni jejich politikou, hazeni klacku pod nohy tem, kteri se snazi, kteri neco delaji … Kriminalizovani podnikatelu, takze zamestnanci casto na toho, kdo jim dava plat, takrka plivou. Nikdy nepochopi, ze ridit firmu a starat se o lidi neni jako si odpichnout v 7 rano a ve 3 odpoledne.

  před 18 lety | reagoval [31] Jarda
 26. jm #26

  avatar

  Ona ODS neni taky svata, vzpomenme na bilboardy kolem D1 (jak na DJ Paroubka za CzechTek, tak na podekovani za stav dalice(za ktery ODS muze zrovna tak jak CSSD) Opravdu me ODS minus potesila protoze touhle cestou chci jit. Prestoze nejsem bohaty a sem tam se spoleham na socialni sit statu. Nebo s ni alespon v nekterych ohledech pocitam. ODS minus je moje plus. Clanek skoro jako na dfensu.

  před 18 lety
 27. Ukee #27

  Bohužel je to tak, že ono si v ČR není moc z čeho vybrat :(. Co se týče antikampaní, tak je dobré si uvědomit kdo je vyprovokoval … nelíbí se mně ani jedna z nich. V komerční sféře je antikamapaň zakázaná (až na výjimky typu „obvyklý prací prostředek“ apod.), ale v politice je košer … což košer není.

  Každý by si měl utvořit názor dle svého přesvědčení a jako ve správně demokraticky fungující společnosti by to každý měl respektovat.

  Jenže tyto „hádky“ mezi zástupci ČSSD, ODS a KSČM jsou jen na „občanské“ úrovni. Sami stoupenci jednotlivých stran jsou v Parlamentu dobří kamarádi a tak to má být – názory, i když odlišné, se mají respektovat – to je podle mne ukázka demokracie, resp. demokratického smýšlení lidí …

  … a toho se dočkáme tak za 15 – 20 let.

  před 18 lety
 28. Swoop #28

  plnou parouback

  před 18 lety
 29. Jiří Dobrý #29

  avatar

  Plný souhlas, vyjadřuje to vpodstatě přesně i můj názor. Doufám, že se podobný článek objeví alespoˇn v týdenících jako je Reflex nebo Týden, které vykazují rozum. (i když třeba na sídlišti v Opavě Kateřinkách v trafice ani netuší, že tyto časopisy existují – nikdo je nikdy nechtěl.)

  před 18 lety
 30. Jiří Dobrý #30

  avatar

  Plný souhlas, vyjadřuje to vpodstatě přesně i můj názor. Doufám, že se podobný článek objeví alespoˇn v týdenících jako je Reflex nebo Týden, které vykazují rozum. (i když třeba na sídlišti v Opavě Kateřinkách v trafice ani netuší, že tyto časopisy existují – nikdo je nikdy nechtěl.)

  před 18 lety
 31. Jarda #31

  #25 rst9xi, vol nejvetsiho vola vole

  před 18 lety
 32. mrzout #32

  Terminy pravice a levice jsou jen preformulovane „my“ a „oni“. Nemaji zadny vyznam, jen umoznuji lidem se prihlasit ke svemu stadu.
  https://www.abclinuxu.cz/…6/2/5/119957

  Kdyz nekde vidim vyrazivo jako „radeji pravicove“, „levicaci“, „vice pravicove“, predstavim si sebe pred 10 lety, jakej jsem byl nouma ? Takze to neberte ve zlym ;)

  před 18 lety
 33. Misha #33

  je třeba občas přeplavat řeku, pod myší dírou je bez problému mají :)

  před 18 lety
 34. peCan #34

  avatar

  Nevím, mě se ta kampaň líbí.

  Byl by to logický důsledek navrhovaných reforem ODS. Rovná daň je ale krok do neznáma. A způsobí sociální krizi jako teď na slovensku.

  Další kampaň co se mi líbí je „Vyhrajte s ČSSD zájezd do země s rovnou daní“.
  Je to vtipné, vtipnější než billboardy kolem czechteku atd.

  Na ODS se mi ale líbí, že chtějí zatočit s chronickými povaleči, které platíme ze svých daní.

  před 18 lety | reagoval [36] pa3k
 35. Leo #35

  https://web.archive.org/…ek21559.html

  V diskuzi je tam moc hezka ekonomicka pohadka o danich v predstavach CSSD. Vrele doporucuju, Leo

  před 18 lety
 36. pa3k #36

  #34 peCane, sociálna kríza na Slovensku? ? To povedal kto, súdruh Fico? Slovensko za posledné roky spravilo toľko reforiem a systémových ozdravení ako nikto v Európe. Jasné, trocha to bolelo ale ja som tomu rád, mám väčšie možnosti, lacnejšie úvery, kto je schopný a šikovný má sa dobre. Samozrejme chamradi by sa viac páčilo, keby sa štát trošku zadĺži :) a plošne zvýši platy v štátnej správe, zdravotníctve, dôchodky, podporu v nezamestnanosti aj sociálne dávky. Začne regulovať ceny všetkého smerom dole a pri tom nezvýši dane ani o percento :))) Priateľu, všetci vieme že z dlhodobého hľadika tadiaľ cesta naoza nevedie ?

  před 18 lety | reagoval [38] roman
 37. Ronnie #37

  avatar

  No ono je to problém, koho volit. Je jasné, že komunistické zločince nemůže volit racionálně myslící člověk. Pak zbývá ODS a zelení. Pokud se nepletu, dříve měla ODS ve svém programu platbu za studium na VŠ, což se mi také nelíbí:/

  před 18 lety
 38. roman #38

  avatar

  #36 pa3ku, „Samozrejme chamradi by sa viac páčilo, keby sa štát trošku zadĺži :)“ – s tym dlhom je to taka zaujimava vec. Nemam pocit ze by sa o tom na slovensku vela informovalo. Urcite nie tak prehladne ako u cechov. Tam si pozries na webe ze im neustale stupa. U nas som taky prehlad nevedel najst ale myslim ze aj u n as to bude stupat.

  před 18 lety | reagoval [68] FrozenDog
 39. frettie #39

  modrá je dobrá … :) jdu ven a vidim na jedny strane ulice ods minus … naproti komance … to chce cernou barvu a zamalovat to .. nebo mozna modrou :)

  před 18 lety
 40. Stanislav Hruška #40

  avatar

  To, že lidé nepíši o politice má svůj význam. Pokud autor blogu blogne o politice, často v mých očích klesne hodně hluboko. A není to tím, že píše o politice, ale tím, jaké názory má.

  Bohužel dgx u mě klesl hodně hluboko.

 41. Roj #41

  avatar

  #40 Stanislave Hruško, Jde o to, pro hoho je to vetsi tragedie ?

  před 18 lety
 42. liška #42

  „Pane předsedo, pane předsedo!“
  „Ano, ano?“
  „Můžete na slovíčko?“
  „Ano, ano.“
  „Můžete nám říci něco bližšího k současné situaci?“
  „Ne, ne.“
  „Na dotaz, zda by nám ukázal obsah svých kapes vytáhl pinzetu a hromadu desetikorun.“
  „Bez komentáře,“ komentoval. 

  před 18 lety
 43. juneau #43

  avatar

  #40 Stanislave Hruško, Bohužel dgx u mě klesl hodně hluboko. Nic proti vasemu smysleni, ale opravdu by me zajimalo (a mnohe dalsi asi taky), cim se o to David zaslouzil. Je v clanku snad nejaka chyba? Nepresnost? Ci snad lez? ;)

  před 18 lety | reagoval [59] Stanislav Hruška (HeWeR)
 44. Jiří Sekera #44

  avatar

  Přiznám se, že bych nevolil ČSSD ani ODS, ale tenhle článek mě oproti ostatním, které mají nadhled, poměrně zklamal.

  Mám pocit, že kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. Když spustila ODS dost dětinskou plakátovou antikampaň KSČSSD, ozývalo se „jasně, dejte jim to hehe!“

  Teď, když ČSSD spustila kampaň proti programu ODS, na předchozí ataky si nikdo nevzpomněl a špatní jsou zase sociální demokrati.

  Myslím, že kdyby ODS první přišla s kampaní se stejnou pointou, nikdo by ani necekl. Přiznám se, že se mi naopak líbí, že si ČSSD dokáže dupnout a stát si za svým (ať už je to cokoliv, protože my běžní smrtelníci přes mediální opar stejně vidíme něco úplně jiného).

  Když napadá ODS, je to legrace. Když napadá ČSSD, je to ubohý skandál. Když měl nevyjasněně koupený byt Gross, byl to skandál. Když byl ve zcela stejné situaci Tlustý, vyšumělo to takřka okamžitě bez jakéhokoliv výsledku. Jedna věc je nebavit se s komunisty, druhá že například Ransdorf je kapacita, která u nás dost možná nemá konkurenci.

  Opakuju, že nepatřím mezi voliče ČSSD (ani KSČM), ale bylo by lepší se začít rozhodovat podle toho kdo co dělá, ne jak u toho vypadá.

 45. Tomik #45

  avatar

  Naprosto souhlasím, velmi mě to mrzí, ale prostě je to tak. Myslel jsem, že Paroubek a spol. už u mě nemohou klesnout, klesli.

  A naprosto mě dostalo, když se pak na tiskové konferenci ke všemu tomu svinstvu přiznali a ještě se plácali po zádech. A nejhorší na tom je to, že průměrný občan (jejda, to se trochu zvrtává do stylu RH) se tomu zasměje, řekne jaký je to ten Jirka kabrňák a půjde ho volit.

  #40 Stanislave Hruško, Weblog je prostor, kde si může jeho autor dělat co chce, třeba i psát o politice. Myslím, že je to *Davidův** názor a on velmi zdůraznil, že jej nikomu necpe. Nevidím důvod, proč by u Tebe David měl klesat – leda snad kvůli názoru, ale pokud se nemýlím, je zde něco jako demokracie, kde má každý nárok na svůj názor a má nárok ho prezentovat. Nevidím tedy ani důvod, proč by u Tebe měl David klesat, kvůli jeho názoru. Proč tedy?

  před 18 lety | reagoval [59] Stanislav Hruška (HeWeR)
 46. Roj #46

  avatar

  #44 Jiří Sekero, co kdo dela? takze tuhle kampan nedela CSSD? Asi ne, kdyz pod ni neni podepsana. Kdo ji teda dela?

  před 18 lety | reagoval [48] Jiří Sekera
 47. Tomik #47

  avatar

  #44 Jiří Sekero, Vzpoměň si, ale že při té kampani, (ani ta mi nepřipadala příliš férová) bylo na každém plakátu logo ODS – toho kdo tu reklamu zadal. Na plakátech ODS mínus logo zadavatele – ČSSD – nenajdeš. To mi připadá jako největší svinstvo. Howgh.

  před 18 lety | reagoval [48] Jiří Sekera
 48. Jiří Sekera #48

  avatar

  #46 Roji, &#47 Tomik Ano, to určitě není v pořádku. Na druhou stranu by z „marketingového hlediska“ neměla kampaň virové šíření (viz třeba guerilla kampaň Unie Svobody). Ale kampaň to samozřejmě v žádném případě neomlouvá.

  Mimochodem, zapomněl jsem, že KODSČM nám dosadila pana prezidenta. :)

  před 18 lety | reagoval [50] juneau
 49. Volič KSČM #49

  No a mě se ta kampaň líbí ?. Konečně je vidět co je ODS za ksindl a doufám, že i ty ortodoxní pravičáci si to uvědomí – i když v to myslím jen marně doufám ☹.

  před 18 lety | reagoval [51] juneau
 50. juneau #50

  avatar

  #48 Jiří Sekero, Mimochodem, zapomněl jsem, že KODSČM nám dosadila pana prezidenta. .. nj, nebyt toho, tak se o nej mozna jeste porad hlasuje :)

  Nebo plati v nouzi poznas pritele? Je to sranda, ta politika.

  před 18 lety
 51. juneau #51

  avatar

  #49 Voliči KSČMe, Osobne si vezmu napr zavedeni skolneho s ODS. No budiz, budu muset platit. Takze si najdu v praze nejakou praci/brigadu a budu si na skolu prispivat. Proste zavedeni skolneho me donuti pracovat, pokud to hodne zobecnim. Zatimco s CSSD a x-tisicovymi stypky na koleje se jen vezu a nemusim nic delat… je to pro me pohodlne, ale vim, ze je to spatne. Pro mou budoucnost, pro statni rozpocet, … takze si to uvedomuji a ortodoxnim pravicakem i nadale zustavam. Narozdil od - doplnte si tami -.

  před 18 lety
 52. Marek Dušek #52

  No to se nám to tu pěkně zvrhlo ;) Vidíte, spousta lidí nechápe, jak můžeme volit ODS a já zase nechápu, jak může inteligentní člověk, co se nenechá zblbnout pozlátkem (zakrývající jen dluhy) volit ČSSD (nebo hůř..).
  Otevřete si učebnici ekonomie, mrkněte na základní vztahy pro zaměstnanost vs. minimální mzda a dávky, na závislost mezi regulací nájmů vs. ceny bytů, na vztahy mezi státními monopoly, veřejnými službamy vs. efektivitou a pak se můžeme začít bavit o tom, jestli je preference levice důkaz o špatnosti učebnic, nebo je to důsledek toho, že o problematice vím uplné houby ;)
  Ono je to spíš možná tím, že levice půjde vždy spíš na ruku těm „méně průbojným“ a nemakačenkům, kterých bude vždy dost a dost – a to se nechci nikoho dotknout.

  před 18 lety
 53. Volič KSČM #53

  Ano je pravda, že v přírodě přežije ten silnější… pokud to bude platit i u lidí, bude to dost smutné. V tom, že i slabší mohou přežít, se také odlišujeme od zvířat. Pokud sociálně slabší nepřežijí, je ODS krok ke „zvěrstvu“. Každý nezvládá být úspěšným, bohatým, který ve dne studuje, v noci maká a k ránu si na deset minut schrupne a stačí mu to. Můj problém je v tom, že se nestarám jen sám o sebe, jak bych asi měl.

  před 18 lety | reagoval [73] Mám
 54. Marek Dušek #54

  Vidíte, a já si myslím, že právě takový pohled na „nelidskou stránku kapitalismu a volného trhu“ pramení jen z nevědomosti a předsudků.

  před 18 lety
 55. pa3k #55

  #40 Stanislave Hruško, Politika bez medializácie by nebola politikou. U mňa David naopak stúpol, pretože je veľmi ľahké a pohodlné byť ticho. Názory na politiku treba hovoriť nahlas, o tom predsa demokracia je. A to neplatí len o politike. Rozhodne to ale nesmie byť dôvod prestať si vážiť človeka pre jeho politický názor. Uznávam mnohých ľavicovo orientovaných odborníkov aj keď mám názorovo rozhodne bližšie k liberálnej pravici ;) Je to dôvod neísť s kamošom na pivo?

  #44 Jiří Sekero, Jasné, politika bude vždy z časti špinavá hra. Lenže malý rozdiel tu je. Ak sa na tie billboardy podpíše ich zadávateľ, bolo by to znesiteľné, ale ono sa to zámerne tvári ako kampaň niekoho iného a to sa medzi ľuďmi predsa nerobí a je mi jedno kto to spravil.

  před 18 lety
 56. Volič KSČM #56

  Kapitalismus má jak lidskou, tak nelidskou stránku, žádný režim není ideální. Pokud myslíte, že ano – mýlíte se.

  před 18 lety | reagoval [58] Marek Dušek
 57. David Grudl #57

  avatar

  PROBOHA, kde se pořád bere ta iluze, že pravice je jen pro bohaté a škodí chudým?

  Každá strana chce sociální zázemí. Ale to stojí šílené prachy. Pokud všem slíbím dávky a zlikviduju střední vrstvu, kde asi na to vezmu? Uveďte aspoň jeden příklad. Řekněte mi kde? Prosím!

  ČSSD dokázala jen drasticky prohloubit státní dluh a semtam něco zprivatizovat. To je však cesta do pekel.

  Netvrďte pořád, jak je pravice pro bohaté a my, co bohatí nejsme, ji nechceme. Nikoliv. To je absurdní. Nasekat dluhý umí každý blbec komunista, ale vytvořit prosperující stát je něco docela jiného.

  před 18 lety | reagoval [58] Marek Dušek [78] Bolek Metalista
 58. Marek Dušek #58

  #56 Voliči KSČMe, To v žádném případě netvrdím. Nevolíme ale „režim“, volíme program a směr politiky. A v tom bych se podepsal po příspěvek: #57 David Grudl – přesně o tom jsem psal.

  před 18 lety
 59. Stanislav Hruška (HeWeR) #59

  avatar

  #43 juneau,
  V článku žádná faktická nepřesnost není. A názor se nedá hodnotit ani jako špatný, ani jako dobrý. Žádná nepřesnost v článku není.

  #45 Tomiku,
  Ano. Každý může psát co chce (zváště na svém blogu :)). Pokud ovšem autor napíše něco, co bych do něj nikdy neřekl, mám právo na to, aby u mě „klesl“ ;).

  Nejsem komunista a dokonce ani levičák. US-DEU pro mě byla jasná volba. Logicky (podle mé orientace) by měla následovat ODS, ale…ODS má spoustu neduhů. Od tupce Topolánka, po její namyšlenost a řeči: "…až vyhrajeme volby, tak vše co tady udělala minulá vláda zrušíme…(takové chování by mi spíše sedělo u KSČM, nemyslíte?). To, že se ČSSD prosazuje zákony s KSČM je důsledek 0 nulové tolerance OSD.

  Pan Rath je mi taky sympatický chlapík. To co udělal (reforma zdravotnictví) jsou věci, které se udělat museli, ale nikdo předtím neměl tu odvahu. Nejvíc mě udivují babičky, které podepisují v lékarnách petici, která bude mít za následek zvýšení platů doktorům atd. Je jasné, že doktoři nejsou spokojeni – kdo by taky byl, když mu někdo zablokuje prostředky k odčerpávání peněz na které nemám nárok.

  A závěrem…kampaň ODS mi připadá vtipná, nápaditá a slogany jsou pravdivé. Kdyby (jak už někdo řekl) tento krok ODS možná bychom si dneska přečetli dgx básnit o tom, jak to byl dobrý nápad.

  Ne! Nechcu se zabývat na internetu politikou. Je mi jasné, že v tomto okamžiku jsem před mnoha lidma klesl úplně stejně, jak dgx u mě. Omlouvám se vám…:)

  před 18 lety | reagoval [63] David Grudl [75] Tomik [80] Roman
 60. Volič KSČM #60

  Zajímavé, dluhy se sekají od pádu minulého režimu (který stál taky za starou bačkoru, ale zatím v něm stát prosperoval nejvíce), ale to nechme být.
  Jen mi zaráží, že se diskuze strhává až do urážejících a napadajících frází lidí inklinujících k jiné než autorovo ideologii ?.

  před 18 lety | reagoval [78] Bolek Metalista
 61. David Grudl #61

  avatar

  Vývoj státního dluhu (červená barva je nástup ČSSD)


  Tento způsob řešení sociální politiky vám skutečně připadá šťastný? Po nás potopa?

  před 18 lety | reagoval [66] Bolek Metalista
 62. Volič KSČM #62

  A teď si u toho grafu povšimněte rostoucí tendence 4. a 5. modrého proužku zleva. Zkrátka ČSSD přišlo k moci až tehdy, kdy již bylo nakročeno špatným směrem. Neříkám, že to nějak otočili, ale prvotní impuls bych hledal již v barvě modré ?

  před 18 lety | reagoval [63] David Grudl
 63. David Grudl #63

  avatar

  #59 Stanislave Hruško (HeWeR), tak nevím, já jsem o ODS nenapsal ani řádku, dokonce jsem se od možného spojení v prvním komentáři distancoval. Co mi podsouváte?

  #62 Voliči KSČMe, ?

 64. Robert Němec #64

  OK, pohled zaměstnavatele:

  Stále mi nedochází, proč bych díky zvýšení daní měl propouštět.

  Zvýšení daní zapříčiní jenom to, že nebudu mít na vyšší platy, na investice a sám pro sebe.

  Já svoje spolupracovníky potřebuji. Kdybych o ně přišel, nemohl bych už vydělávat.

  před 18 lety | reagoval [65] Marek Dušek
 65. Marek Dušek #65

  #64 Roberte Němci, Neodpověděl jste si sám, proč je (vyšší) daňová zátěž na škodu? ?

  před 18 lety | reagoval [70] llook
 66. Bolek Metalista #66

  avatar

  Prosil bych, aby se příště už o politice neblogovalo, až doposud jsem měl tento blog za jeden ze tří nejlepších českých blogů. Děkuji

  #61 Davide Grudle, Byl by si tak laskavý a srovnal totéž s úrovní HDP, a dále pak míru současného státního dluhu na obyvatele s ostatními vyspělými zeměmi EU? A dále ke všem grafům uvedl zdroj? Děkuji ještě jednou.

  Dále bych rád věděl, proč mezi zastánci ODS jsem doposud nepotkal více, než 3 lidi, kteří skutečně rozuměli politice, ekonomické situaci naší země, principům fungování státu a tomu podobně a nevycházeli pouze z laciných žvástů, které ODS vypouští na potkání, a které v žádném případě nemyslí vážně a nepoužívali ve své obhajobě ODS nadávky, házení špíny a především pak politická hesla ODS, která tu sama zavedla a ujaly se, a která nemají žádný reálný základ. Příkladem budiž otřelá zkratka ČSSD = KSČM. Podle mě totiž, (a to si obhájím, bude-li námitek; nebude-li námitek, beru mlčení za souhlas :)) ODS = **koncentrovaná KSČ jakož i jiné totalitně zaměřeně politické směry a organizace.

  Rád bych upozornil, že nejsem ani členem ČSSD, ani KSČM, nikdy jsem jím nebyl a ani jednu ze zmíněných stran nepůjdu volit, koho však především nepůjdu volit, je ODS.

  před 18 lety
 67. Bolek Metalista #67

  avatar

  #63 Davide Grudle, Marně holomku zastíráš … i tvé trenky jsou modré!

  před 18 lety | reagoval [82] Roman
 68. FrozenDog #68

  #38 romane,  – v poslednych rokoch sa zadlzovanie Slovenska zmensovalo – minuly rok sa uplne zastavilo a tento rok sa ma dokonca znizit ( Zdroj ).

  před 18 lety | reagoval [84] Roman
 69. hubipe #69

  avatar

  Zelené volit, je jako bychom volili komunisty. Zelení jsou převlečení komunisti.

  před 18 lety
 70. llook #70

  avatar

  Já nejsem nijak bohatý (i když chudý, dle měřítek OSN, také ne), přesto budu volit ODS. Je sice na můj vkus až příliš sociálně zaměřená, ale z těch stran, které mají nějaké šance, je to nejmenší zlo.

  #65 Marku Dušku, Na to si odpověděl, ale ptal se na něco jiného.

  před 18 lety | reagoval [71] Bolek Metalista
 71. Bolek Metalista #71

  #70 llooku, Tak to bych netvrdil, ODS zanechá na naší zemi každopádně viditelné stopy (ať už kladné nebo záporné) a vzhledem k tomu, že když ODS odcházela z vlády naposled, nechala za sebou ještě větší spoušť, než komunisté za 40 let a vzhledem k tomu, že se od těch dob v ODS nic k lepšímu nezměnilo, ba co hůř, v modré šanci jsou do hezky znějících slovních obratů zabaleny ty nejhorší zásahy do naší země, obávám se nejhoršího…

  Volit ODS (pokud nepatříte mezi horních 10 000) je lehkovážná pošetilost.

  před 18 lety | reagoval [72] llook [73] Mám
 72. llook #72

  avatar

  #71 Bolku Metalisto, Co to meleš? Za čtyřicet let komunisti znárodnili takřka veškeré osobní vlastnictví. Během krátké vlády ODS se podařilo spoustu takto rozebraného majetku navrátit do soukromého sektoru. Kdo zanechal jakou spoušť?

  Mezi horních deset tisíc nepatřím ani náhodou. Ale nechci polovinu příjmů odevzdávat státu za to, že se o mě postará. Ať mi nechaj co nejvíc, já už si to nějak zařídím.

  Třeba školné. Pokud se chci naučit anglicky, nikomu nepřipadá divné za to platit, ale jak jde o –zašívárnu– ++VŠ++, tak se hned lidi cukaj. Já nechci nikomu jinýmu financovat vzdělání a sám jsem ochotný si zaplatit takové vzdělání, jaké chci. A pokud si to nebudu moct dovolit (což říkají lidé, kteří nechtějí pracovat), tak prostě budu bez vzdělání, tak –to chodí– ++by to mělo chodit++.

  A tak je to se vším. Proč mám někomu financovat stáří? Proč mám někomu financovat zdraví? Co je mi do sedmáků, kteří chtějí počítač?

  před 18 lety | reagoval [74] Bolek Metalista
 73. Mám #73

  avatar

  #53 Voliči KSČMe, #71 Bolek Metalista Slyšel jsem, že se bude moci volit již od 17 let, ale zase zavedou povinné IQ testy. Tak bacha na to. Možná je to letos naposled!!!

  před 18 lety
 74. Bolek Metalista #74

  #72 llooku, Pokud rozdání většiny státního majetku za pakatel a vytunelování téměř veškeré domácí průmyslové výroby považuješ za úspěch, budiž. Privatizace byla samozřejmě nutná, ale způsob, jakýk ji ODS provedla ybch nazval za nezvládnutý. Dále hluboce nezvládli transformaci ekonomiky na tržní, inflace vysřelila raketovým tempem a s ní stagnovala životní úroveň a začal růst nezaměstnanosti, který (i když jim to po léta trvalo) zastavili až socani. A dovolte, abych Vám ještě osvěžil paměť, když ODS končil mandát, ČR byla v mínusu, a to nejen meziročně, ale dokonce i oproti stavu z r. 1989.

  Neznám tvé sociální poměry, ale pokud to bereš takto, je to tvá věc, spousta lidí si ale s vlastními penězi dost dobře neporadí a za takových 20, 30 let se budou hezky divit :) A krom toho, nevím jestli sis to tak počítal, ale když si s penězi budeš hospodařit sám (berme v potaz, že si sám budeš platit všechno to, co za tebe dosud platí stát), výjde ti to o dost dráž než teď. Za levicového systému je to ale víc vidět, protože to má každý na výplatní pásce, kdežto pravicová si ty peníze zúročí a vzeme tuhle deregulovaným nájemným, tuhle zdražením všech služeb, které jsou dosud v nízké 5% sazbe a támhle rohlíkem za 5kč a benzínem za 50.

  Každopádně, já bych ještě rád vstudoval, v čemž mi ODS brání, rád bych solidně bydlel, v čemž mi ODS brání, a měl rád jistý svůj důchod bez toho, abych třetinu výplaty dával na důchodové připojištění, v čemž mi ODS brání a rád bych si zašel k doktorovi pro recept, bez toho, abych mu musel platit za razítko.

  před 18 lety | reagoval [76] Mám [83] Woodstock [87] hvge
 75. Tomik #75

  avatar

  #59 Stanislave Hruško (HeWeR), Ano, máte právo na to tvrdit, že David klesl, já jsem se jen ptal proč? Kvůli nějaké chybě v článku? Ne. Kvůli názoru? Také ne. Tak jen tak? ?

  před 18 lety | reagoval [91] Stanislav Hruška (HeWeR)
 76. Mám #76

  avatar

  #74 Bolku Metalisto, :D prosím ještě nějaký … se tu řežu smíchy.
  Jinak já jsem si hned říkal, že mi připadáš, jako kdyby ti někdo nedovolil vystudovat školu.

 77. Radim Smička #77

  avatar

  #44 Jiří Sekero, Je trochu rozdíl pokud ODS spustí kampaň na to, že ČSSD se spojí s komanči – KSČSSD a mezi tím, když ČSSD začne kritizovat jednu skupinu obyvatelstva. Copak být bohatý pokud si na to poctivě vydělávám je něco za co se musím stydět? Pokud makám jako šroub, soboty, neděle abych něco dokázal tak si za to vždy zasloužím odměnu a ne trest v podobě vyšších daní.

  před 18 lety
 78. Bolek Metalista #78

  #60 Voliči KSČMe, Prosperoval?! Nerad Vám beru iluze, ale nejvíce stát prosperoval za Přemysla Otakara, Karla IV, tatíčka Masaryka a teď za Jiříka z Paroubkova a KSČ tu nikde mezi nimi nevidím.

  #57 Davide Grudle, Drasticky je silné slovo, ten graf vypadá hrůzostrašně, ale jednak, státní dluh jako takový prakticky neexistuje, poněvadž jsou to peníze, které stát dluží sám sobě, že áno. A druhak krom dluhu socani vybudovali docela slušné a stabilní ekonomické a politické zízemí, to je ti málo? Socani jsem dostali takové množství investorů a natolik navýšili HDP, že na nás ostatní vyspělé země EU obdivně civí a předpovídají nám budoucnost Evropského tygra. Tímhle tempem bychom byli do třiceti let na úrovni SRN (nejvyspělejší země EU, pro vaší informaci). Situace není taková, jak do nás cpou média a ODS. Těžko tomu uvěřit, ale ještě jsme se nikdy neměli (směju se u toho když to píšu, proptože to vypadá podezdřele, ale je to pravda) lépe. Jsme vyspělá prosperující země, a opět (velice těžko tomu uveřit) to není zásluhou ani KSČ, ani ODS.

  Má se tady snad někdo hůře než před osmi lety zásluhou vládní strany? Hlaste se, haló!
  A FYI pokud je mi známo, poučte mě, mýlim-li se, v tomhle nejsem odborník, ale u většiny našich západních sousedů se povedl ekonomický rozmach spíše levicově orientovanými stranami. Nejvíc se mi ale líbí, že i na západě mají stejný problém jako u nás, stejně jako tady, i tam se na ně stále reptá :)

  #76 Máme, Ano, o tom jsem už taky mluvil, 98% sympatizantů ODS neumí teze ODS racionálně obhájit a k obhajobě používá buďto osobní útoky, nebo poukazuje na chyby druhých. Já nikoho ze sympatizantů ODS neurážím, pokud je mi známo. Nelíbí se vám něco na tom, co píši? Píšu něco nepřesně, či snad úplné hlouposti? Napište mi kde a jak to má být správně, já jsem ochoten diskutovat.

  před 18 lety | reagoval [79] Karaya1 [81] N345! [89] Mám
 79. Karaya1 #79

  #78 Bolku Metalisto, u většiny našich západních sousedů se povedl ekonomický rozmach spíše levicově orientovanými stranami. Margaret Thatcherová.

  před 18 lety | reagoval [86] Boleslav Metalistů
 80. Roman #80

  avatar

  #40 Stanislave Hruško, #59 Stanislav Hruška (HeWeR) Najprv nahodi udicu tym ze o niekoho obtiera hubu a potom 100% vyuzije podium na bohapustu prezentaciu svojej zovialnej osobnosti.

  Yeah yeah… alebo ako povedal Kim Schmitz…

  „Always abuse the podium…“

  Priehľadné, úbohé a trápne. Buchnutie dverí Ďaľší pacient prosím…

 81. N345! #81

  #78 Bolku Metalisto, Jsem mlady, nezkuseny, k volbam pujdu prvne a tak, abych se mohl spravne rozhodnout, mmi prosim vysvetlete par veci…

  Opravdu bychom mohli se dostat na urovni SRN? Neni to prehnany? Já tomu nevěřím…

  Státní dluh: To nejsou prachy pujceny z WTB?

  opravdu v tom nejsem zběhlý a budu rád za vřelé odpovědi

  před 18 lety | reagoval [86] Boleslav Metalistů
 82. Roman #82

  avatar

  vrzgnutie dverí do dverí sa strčí hlava.. dlhé vlasy…

  …krátky rozum.

  Sestra, povedzte pacientovi že holičstvo si prenajalo ordináciu o poschodie vyššie.

  …sestrička sa snaží vytlačit pacienta von z ordinácie… ten strká nohu medzi dvere.. #67 Bolek Metalista

  To zas bude noc…

  před 18 lety
 83. Woodstock #83

  avatar

  #74 Bolku Metalisto, Nedá mi to, ale na tohle už musím zareagovat i já

  Privatizace byla samozřejmě nutná, ale způsob, jakýk ji ODS provedla ybch nazval za nezvládnutý. Dále hluboce nezvládli transformaci ekonomiky na tržní, inflace vysřelila raketovým tempem a s ní stagnovala životní úroveň a začal růst nezaměstnanosti, který (i když jim to po léta trvalo) zastavili až socani.

  Hmm.. možná by bylo zajímavý vidět jak by to dokázali Socani. Po bitvě každý generálem.

  …tuhle zdražením všech služeb, které jsou dosud v nízké 5% sazbe a támhle rohlíkem za 5kč a benzínem za 50.

  Hmm.. samozřejmně že za zdražení služeb může vláda.. (to byl pokus o ironii)

  … a měl rád jistý svůj důchod bez toho, abych třetinu výplaty dával na důchodové připojištění…

  No nechci Vám brát iluze, ale přijde Vám normální, že si vláda ČSSD musí na důchody už dva roky půjčovat? Od České pošty. Věděl jste to? Smiřte se s tím, že Vy a koneckonců ani já, důchod mít nebudete kromě toho co si našetřít sám… Smutný, ale je to tak.

  před 18 lety | reagoval [86] Boleslav Metalistů
 84. Roman #84

  avatar

  #68 FrozenDogu, Ok a teraz cisla.

  (zdroj oPeniazoch.sk 3 týždňov po pridaní: 2006–03–27 16:09:17 )

  Celkovy hruby zahranicny dlh SR bol ku koncu minuleho roka 26,9 miliardy USD

  Celkovy hruby zahranicny dlh ku koncu decembra 2005 podla predbeznych udajov dosiahol 26,9 miliardy USD, resp.

  před 18 lety | reagoval [85] Roman
 85. Roman #85

  avatar

  #84 Romane, A k tomu este doplnim zaujimave porovnanie:

  odtialto: https://kultura.sme.sk/…kluboch.html

  Autor: Wolf80

  Hrubý zahraničný dlh SR k 30.09.2005: 26 534,8 mil. USD
  To znamená, že každý občan SR je už zaťažený dlhom:
  5307 USD, to jest: cca 167 200 SKK.
  .
  Hrubý zahraničný dlh ČR k 30.09.2005: 45 496, 8 mil. USD.
  To znamená, že každý občan ČR je už zaťažený dlhom:
  4550 USD, to jest: cca 143 300 SKK.

  před 18 lety
 86. Boleslav Metalistů #86

  #40 Stanislave Hruško, Tak u mě klesne právě za to, že vůbec bloguje o politice. To už, jaký má kdo názor do hodnocení člověka nepočítám, každý má právo na svůj názor. Ale pokud už někdo o tom píše, měl by si každý umět svůj názor obhájit, že áno.

  Pokud už o politice tedy někdo bloguje (i já jsem se k tomu jednou snížil) dost mi vadí některé způsoby. První polovina zápisku je naprsto v pořádku, má myšlenku a příjde mi vtipná. Ty billboardy si mi náhodou docela líbí, vzhledem k tomu, jaké billboardy ODS tomu předcházely. Toto je jen odveta, ale ten konkrétní jeden slogan se snižováním daní nejbohatším je dost nešťastný.

  Druhá polivna zápisku je podle mého názoru, promiňte mi to, už jen snůška nadávek a sprostoty a to nemám rád ani kdyby terčem nadávek byl Paroubek, ani Topolánek, ani papež. Zvlásť mimo mi vadí, když je to komentování jednostraně slepé. Pokud vím, se sloganem ČSSD mínus začali ODS a na kampani ODS mínus nejsou ýžádné nepravdivé informace. Všechny tyto věci hodlá ODS udělat.

  A k mému srovnávání s komunisty a socany, pokud bych za normálních podmínek šel k volbám, dal bych hlas unionistům (ti jsou momentálně mimo hru) nebo zeleným (ti mají dost chaotický a rychle splácaný a nedomyšlený volební program), z toho vyplývá nula.

  Jedné věci si ale na ODS vážím. Toho co ČSSD nikdy neuměla a i přes výřečného a ostrého Paroubka, DrRátha, Mládka a Jandáka stále moc neumí. Říkat lidem to co chtějí slyšet (bez ohledu na to, zda je to dobře či ne) a naučit lidi, aby chtěli slyšet to, co ODS chce, aby lidi chtěli slyšet, je to jasné? :)
  #79 Karaya1No máš pravdu, na ni jsem zapomněl, ale myslel jsem spíše kontinentální sousedy. Německo, Itálie, Francie, tam i dnes vládne středo-levá politika – Chirac, Prodi, Schröder, …

  #81 N345!, Tak současné tempo ekonomiky se moc dlouho udržet nepodaří nikomu, že áno, ale pokud by tempo ještě chvíli stoupalo a potom postupně klesalo na úroveň 1% (běžný růst výspělých západnách zemí), myslím, že není nereálné se k tomu Německu dostat.

  Co se dluhu týče, jsou v něm samozřejmě zahrnuty i úvěry z nadnárodních bank, ale v poměru k ostatnímu dluhu je to zanedbatelně málo (letos to bylo z Evropské Ivestiční banky kolem jen 10 miliard pokud vím), dále jsou v něm dluhopisy a eurobondy, které stát na stabilitě nijak neohrožují a hlavně dluhy České konsolidační agentury.

  Nic takového, že by nám Světová banka dala biliardu, stát to rozfofroval a teď nemá na splácení a už vůbec nic takového, jak média straší lidi přepočtem, že každý z nás dluží tolik a tolik peněz. Hloupost na entou.

  Krom toho náš dluh je velmi nízký v porovnání s ostatními vyspělými zeměmi a hlavně v porovnání se státním majetkem malinkatý. To je jako bych měl na účtě milión a dělal si těžkou hlavu z toho, že jsem si tůhle vypůjčil dvě kila.

  #83 Woodstocku, Po bitvě sice každý generálem, ale odpovědnost leží na bedrech ODS a jejím ukvapeném nepromyšleném jednání.
  Tu ironii jsem nepochopil, když stoupne daň z 5% na rovných 15, tak za to asi vláda může, ne?
  Jsem optimista adoufám, že mi vláda aspoň jednou na důchod bude přispívat a nebudu si ho platit ze svých úspor. Ale to je pro mě zatím daleko, co je pro mě aktuálnější je, že ODS chce tahat prachy ze studentů a z nájemníků a to mi pochopitelně vadí.
  Jaksi jsem se rozepsal, to jsem vážně nechtěl, omlouvám se

 87. hvge #87

  #74 Bolku Metalisto, Na margo zvladnutia reforiem, vysiel nedavno v nasom skvelom tyzdenniku .tyzden, pekny clanok

  před 18 lety | reagoval [88] Roman
 88. Roman #88

  avatar

  #87 hvge, Kurňa.. ja som sice prachsprosty kapitalista a este k tomu kazdy rok volim KDH (jedinu ako tak stabilnu slovensku stranu), ale .tyzden (a predtym domino forum) akosi nedokazem stravit. Vadi mi ich jednostranny pohlad na politiku.

  Napriek tomu všetkému, pútavý článok. Dík za link.

  před 18 lety | reagoval [101] hvge
 89. Mám #89

  avatar

  #78 Bolku Metalisto, Já jsem myslel, že to byl vážně jenom vtip. Třeba jako ten další o tom, že státní dluh není vlastně dluh :D Jinak to tvé přirovnání s tím, že si půjčíš dvě kila a máš na účtu milión – no ve skutečnosti je to tak, že za rok vyděláš 900 tisíc, utratíš milión a ještě k tomu jedno mega dlužíš. https://web.archive.org/…p_23307.html

  před 18 lety
 90. Woodstock #90

  avatar

  #80 Romane, Protiřečíte si. jednou píšete že je stát rozzraddený a podruhý píšete, že má majetku spousta a státní dluh je vůči tomu prťavý… hmm.. tak si vyberte.

  Ale bavíte mě, kolik z těch nájmů půjde státu? Procentuelně stále stejně… jen jestli oni si ti hamouni majitelé bytů a domů nechtějí žít nad poměry a nasadit vám tučné nájemné…

  před 18 lety | reagoval [93] Roman
 91. Stanislav Hruška (HeWeR) #91

  avatar

  #76 Máme, #80 Roman
  Pánové, kde sou argumenty. Klasický zastánce dnešní ODS:
  ČSSD: no, já si myslím, že je dobré bla, bla, bla (řešení), protože bla, bla, bla (důvody)
  ODS: Ty si ale kretén! A jdeš do vlády s komunistama! Ha!
  ČSSD: No, ale proč se vám nalíbí bla, bla, bla (řešení)
  ODS: Si ubohý, nic neumíš. Vypadáš jako by ti někdo nedovolil vystudovat VŠ.
  ČSSD: No, nedovolil. například vy, tím, že jste mi zavedli školné a nemohl jsem si to dovolit.
  ODS: (trapné ticho)
  Vypravěč: Následně příznivec ODS odešel se slovy, že jeho oponent je kretén, debil, magor a nic neumí.

  #63 Davide Grudle,
  Z tvého příspěvku lze velice snadno odvodit tvůj vztah k ODS. A i kdyby ne, tak tvé komentáře mi potvrdili to, co jsem si myslel. Klasický dnešní ODSák. Boj mezi ČSSD x ODS. Touha ODS k absolutní vládě. Schvalování zákonů bez nutnosti koalice. Rušení toho, co zde udělala minulá vláda.

  Proč bylo toto volební období plné skandálů? Neustálého hlasování o důvěře vlády? Spousta dobrých zákonů neprošlo…proč? Odpověď: ODS. Místo férové hry neustále napadala ostatní strany, jejich lídry, předsedy… Bezdůvodně. Opakuju: naprosto bezdůvodně vyvolala aféru s Grossem a jeho bytem. Chudák, musel odstoupit. A proč to udělala? Proč ODS způsobila 3 měsíce dlouhotrvající krizi vlády. TO je důvod, proč bych ODS nevolil. Nebudu volit někoho kdo jenom maří snahu druhých.

  Tohoto faktu si všimli i mnozí zastánci ODS. Pokud vím, tak před rokem měla ODS poněkud vyšší preference, ne?

  #75 Tomiku,
  Mám právo na to si o autorovy myslet co chci, z jakého důvod chci a jak dlouho chci. A dgx u mě klesl kvůli jeho názorům na politiku, které si raději měl nechat měl pro sebe.
  Jinak:
  #1 Marek Dušek – #86 Boleslav Metalistů
  …to je ten důvod, proč nemám rád, když někdo blogne o politice. Internetová diskuze není vhodný prostředek k hádce mezi zastánci dvou stran.

  před 18 lety | reagoval [94] Roman
 92. Woodstock #92

  avatar

  hmm.. to ělo být na #86 Boleslav Metalistů

  před 18 lety
 93. Roman #93

  avatar

  #90 Woodstocku, Kde si protirecim? A kde pisem ze je stat rozkradnuty? To bude nejaky omyl. Nie?

  před 18 lety | reagoval [95] Woodstock
 94. Roman #94

  avatar

  #91 Stanislave Hruško (HeWeR), Nemal som ambiciu ti poskytnut akekolvek argumenty, reagoval som na to ze si si sem prisiel prihrievat vlastnu polievocku. Ukazat sa ze existujes. Obsah tvojich sprav v tomto pripade nie je vobec podstatny. Ako ti to este inak mam vysvetlit? ?

  před 18 lety
 95. Woodstock #95

  avatar

  #93 Romane, ne ne, to je moje chyba, to mělo být na #86 Boleslav Metalistů krapet jsem to pomotal ☹

  před 18 lety | reagoval [96] Roman
 96. Roman #96

  avatar

  #95 Woodstocku, Jo uz mi to medzitym doslo. V pohode, aj ty prepac.

  před 18 lety
 97. rst9x #97

  avatar

  Nemam silu na vsechno reagovat, jen povzdech – jak muze nekdo obhajovat CSSD, ktera nam za 8 let ukazala jak umi zatocit s podnikateli a zivnostniky, ktera se proslavila kauzou Gross, Srba, Kraus, 5 ceskych na stole, Unipetrol, dalsich a dalsich … Ktera se naparuje nad prilivem zahranicnich investic, ale „zapomina“ zminit, ze naklady na jedno pracovni misto napr. v pripade Hyundai je cca 2 MILIONY KORUN. Ze neplati dane a vydelky jdou samozrejme do zahranici. CSSD, ktera ma ve svem cele hulvaty typu Paroubek, Rath nebo dokonce Jandak. Vy jim opravdu date hlas? Protoze vam slibi 120 tisic porodneho? Ach jo, ach jo! :(

  před 18 lety
 98. DJ.Maca #98

  Ja bych si moc pral, kdyby zacla politika byti vaznou veci, dde se nasloucha ruznym nazorum, vecne se o nich mluvi atd… Hlavne, aby pani politikove se navzajem respektovali, vazili si toho druheho a naslouchali, i kdyz jsou sokove v politice a maji odlisne nazory. Aby proste premysleli, proc tak uvazuje a HLAVNE proc to RIKA.

  Bylo by to pekne. Hm, ale to utopie. I vy tady byste meli trosku pribrzdit, odprostit se od nepatricnych komentaru. Jste tak maly Hurvinci, ze s tema nahore nic neudelate krom voleb, kdy budete vybirat patricne strany a hlavne kandidaty.

  Nekdy se drbu za uchem, co vas prave vede hazeni spiny na ty ostatni. Nezapominejte, ze skoro kazdy ma maslo na hlave ;o)

  před 18 lety | reagoval [100] rADo
 99. Marek Dušek #99

  Jednoduše nechápu, proč lidé nerozumí tomu, že když jim nechám v ruce více peněz a oni sami si budou moci rozhodnout, co si za ně koupí, budou spokojenější (a hlavně motivovanější něco dělat).

  Vám nepřipadá divné, že polovinu produktu vám stát sebere, přiživí se na ni celý byrokratický aparát a pak vám něco ve formě bezplatných služeb vrátí?

  To opravdu nikdo nedokáže pochopit, že stát nikdy nebude efektivním vlastníkem čehokoli? Ani sociálního pojištění, ani zdravotního, ani ničeho jiného.

  To opravdu nikdo nikdy neviděl žádnou byť elementární ekonomickou poučku, nebo je všichni tak ignorujeme a pokládáme za nesmyslné, neodpovídající realitě?

  Všichni socialisti, jen si přečtěte, jaké reformy byly zavedeny například na Novém Zélandu a jaký byl výsledek.

  Ach jo.

  před 18 lety
 100. rADo #100

  avatar

  #98 DJ.Maco, pokud „s těma nahoře“ nemůžeme nic udělat, je potřeba se postarat o to, aby oni neškodili nám. Je otřesné, co si socialistická hovada dovolí, aby se udrželi u moci, a rozkradli další stovky miliard. Už IPB nás stálo 200 miliard Kč, státní dluh je přes 1 bilión Kč (za ODS byl přebytek státního rozpočtu), a socialisté stále nemají dost. S jídlem roste chuť.

  Zdravotnictví je v naprostém kolapsu, na VŠ se dostane minimum lidí, nezaměstnanost je na 10% (za ODS na 2.9%), lidi se hromadně odposlouchávají a udávají, nepohodlní podnikatelé se rovnou likvidují, ale ta rudá hovada nezajímá nic jiného než si ještě více nakrást..

  Když si člověk uvědomí, že socani utratili 1 bilión Kč víc, než stát „vydělal“ (tědy těch 70% o kterých nás okrádá), a že to nikde není vidět, chce se mi z těch rudochů zvracet..

  Socani nemají žádnou koncepci. Oni se chtějí jen udržet u moci a krást a krást. ODS rozhodně není „svatá“, ale má koncepci pro lidi, chce jim dát svobodu, nechat jim více jejich peněz, prostě nezavádět zde diktaturu.

  https://web.archive.org/…-voli-levici

  před 18 lety | reagoval [102] Marek Dušek
 101. hvge #101

  #88 Romane, Ja to kupujem na cestu do vlaku. Domino forum som nemusel ani ja, to bolo na mna prilis. V .tyzdni je aspon nejaka ta kultura. Inak k clanku. Bol som minuly rok v bulharsku na dovolenke a nechapal som, ze v tej krajine akoby nastala prave revolucia. Ta uvaha v .tyzdni mi to viac menej objasnila.

  před 18 lety
 102. Marek Dušek #102

  #100 rADo, Vidíte, takové liberální názory a přesto budete vehementně odmítat publikovat cokoli, co se neztotožňuje s vaším levicovým pohledem na problematiku IP ?

  Pardon za offtopic. Ikdyž politika je to taky.

  před 18 lety
 103. David Grudl #103

  avatar

  Dovolte, abych tohle téma uzavřel.

  Tento článek záměrně nehodnotil podobu antikampaně ČSSD, jen skutečnost, že antiheslo „snížíme daně bohatým“ staví na nejodpornější lidské vlastnosti. K tomu se nikdo nevyjádřil, ale naopak pár čtenářů začalo vyvozovat nesmyslné závěry, navíc způsobem, kterým se jim na jiných nelíbí.

  Což je ale pro politiku příznačné.

  Politika je obor, kde se skutečně lidé nedokáží domluvit. Problém je, že si lžou sami sobě a utvrzují se v absurdních skutečnostech. Proč jsme prožili 40letou historii po válce? Naprosto, ale naprosto zbytečně.

  Je to škoda, politická úroveň je toho všeho reflexí.

  před 18 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.