stránky, kam napsal komentář Ivo Lukačovič

Na navigaci | Klávesové zkratky

Prodávám www.dgx.cz

Třicet je člověku nejvýše třikrát za život. První třicítku chci spojit s rázným řezem v mém životě. Dám sbohem největšímu projektu, který jsem vybudoval, abych se mohl naplno věnovat projektům jiným.

Rozhodnutí prodat www.dgx.cz bylo hodně těžké, ale ani ne tak z citových důvodů, jako čistě pragmatických. Tento web je totiž SEO zbraň hromadného ničení. Tuhle jsem Rojovi předváděl, jak za půl dne vytáhnu na top pozici ve výsledcích vyhledání vcelku konkurenčního slova stránku, která onen výraz ani neobsahuje. Těžko se dávají pryč klíče od blogu s tak vysokou návštěvností a množstvím zpětných odkazů. Fungují zde i úspěšná diskusní fóra (např. WordPress poradna), na jejichž popularitě nemám zásluhu. Navíc jsem během posledního roku zjistil, že se člověk může jen provozem tohoto webu slušně uživit.

Z internetové branže jsem přičichl k lecčemus a pochopil, že ne všechno mě baví. Nebaví mě kódování CSS. Na grafiku mám velké nároky, ale málo talentu. Neuspokojuje mě dělat do SEO, internetové reklamy, affiliate marketingu nebo prodeje odkazů. Nezajímá mě prostě nic z toho, co se mi dělat nabízí. I Can't Get No Satisfaction.

Přitom moc dobře vím, co dělat chci, čemu se chci další roky věnovat.

Rozhodl jsem se rázně zoptimalizovat svůj čas. Hračku www.dgx.cz přenechám někomu jinému. Je to krok k novému životu, na který se moc těším.

→ Aktualizace: a je prodáno

p.s. v souvislosti s prodejem jsem si vytvořil novou emailovou adresu david@grudl.com, takže si ji prosím opravte v adresářích. Domovskou stránkou mi bude www.davidgrudl.com. A jak mi doporučili kolegové kvůli obraně před vych…spekulanty, dnes ráno jsem si zablokoval doménu latrine.cz

Mohlo by vás zajímat