stránky, kam napsal komentář Ivo Lukačovič

Na navigaci | Klávesové zkratky

Kdy jsem přestal mít rád Google?

Zaprvé: omlouvám se za přehnaný bulvární titulek. A za druhé: bylo to ve středu 13. července 2011.

Webové služby Google prošly tak bouřlivým rozvojem, že dopředu stanovit a držet nějakou koncepci bylo nemožné. Desítky služeb vznikly, aby zase zanikly, podobně jako ve „hře“ Life. Vyústilo to v anomálie týkající se zejména Googlích účtů. Jednou z prvních, co pamatuji, byla třeba nutnost používat jiný účet pro AdWords a jiný pro AdSense. Skutečný bordel přišel až se službou Google Apps for Your Domain. Velkým obloukem se jí vyhněte!

Služba umožňuje bezplatné i zpoplatněné provozování Googlích služeb na vaší (sub)doméně. Většina mých známých ji používá jen proto, aby mohli mít Gmail s vlastní e-mailovou adresou. Řada registrátorů domén službu nabízí a aktivuje na jedno kliknutí, takže hádám, že bude poměrně rozšířená. Co bohužel Google nedodává, že spíš než funguje, tak pokulhává.

Účet u Google Apps totiž není v žádném případě rovnocenný s účtem Gmailu. K řadě aplikací se vůbec nedostanete, nejkřiklavějším příkladem je Google+. Jako facka působí, když Google na homepage hlásá „Google+ je nyní dostupný všem“ a po kliknutí dodá „ale vám, platícím, nikoliv, hehe.“ Aplikace dostupné pod Google Apps často nefungují dobře nebo nemají všechny funkce. A to vůbec nehovořím o situacích, kdy Google vnímá tentýž účet jako dva různé. Zcela vážně. O této schizofrenii se rozepisuje Igor Kulman. Ufff.

Google si byl situace vědom a o prázdninách přišel s řešením, jehož prvním krokem byla povinná migrace Google Apps účtů na novou infrastrukturu. Podstoupil jsem ji v naději, že se všechno vyřeší. Že bude dobře. Ale tím okamžikem se rozesralo úplně všechno.

Google si nepochopitelně vynutil migraci v době, kdy na ni nebyl připraven. Převedl pouze část služeb a ostatní mi zpřístupnil pod dočasným účtem se šílenou adresou david%grudl.com@gtempaccount.com. S tím se přihlašuji třeba do Google Readeru. Ten mám sice k dispozici i pod původní emailovou adresou, ale je prázdný. Jistě, díky velkorysému svobodnému přístupu k datům si mohu vyexportovat feedy z dočasného účtu a převést je do nového, ale…

 • Google Reader není jen seznam RSS zdrojů, ale i nepřečtených příspěvků, hodnocení, lidí, které sleduji, kteří sledují mě, a tohle nepřenesete
 • nevím, co se stane, až se Reader z dočasného účtu přemigruje – nesmaže mi pak nový účet?
 • a dojde k tomu vůbec někdy?

Možná existuje snadné řešení a jen jsem na něj nepřišel, možná je to popsané někde v dokumentaci, je zcela možné, že dělám něco špatně. Ale proč mám do prkýnka trávit hromadu času řešením toho, co dřív fungovalo? Proč mi to Google rozbil?

Situace je frustrující o to víc, že uplynuly tři měsíce a nic se nezměnilo. Google mě vyzývá k tomu, abych si dočasný účet přejmenoval, což nechci, nechci mít dva různé účty a pamatovat si, ke které službě patří který. A co když z přejmenovaného účtu už data nepůjde přemigrovat? A co když čekám na Godota, co když už žádné další migrování nebude? Nevím! Bohužel všichni tak moc milují Google, že o tom nepíšou a jsem v informačním vakuu.

Doplněno: pochopil jsem, že problém vznikl tím, že jsem měl dva různé účty (doménový a nedoménový), oba pojmenované david@grudl.com. Že něco takového bylo možné je mimo mé chápání, nicméně stalo se a nová infrastruktura to už naštěstí neumožňuje. Tím pádem mám část služeb na původním účtu a část na temp-účtu, který je nutné přejmenovat na nový. Zvolil jsem Gmailový účet, protože podporuje daleko více aplikací a funkcí. Reader ponechám na Gmailovém účtu, protože na Apps účtu nefunguje například „označit jako nepřečtený“ a bez toho je čtečka na … 2 věci. Nepříjemné je, že se musím přehlašovat mezi dvěma účty, nestačí jen kliknout na Reader v záhlaví.

Nebo se úplně na Google Apps vykašlat, změnit si používanou e-mailovou adresu a přejít na klasický Gmailový účet? Pokud k tomu budu donucen, zcela jistě se porozhlédnu jinde, protože Google, v mnoha směrech obdivuhodná a úžasná společnost, mě v tomto těžce zklamal a volbu Google Apps považuji za obrovský omyl :-/

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Radek Hulán #1

  avatar

  Rady? https://web.archive.org/…ns.live.com/ – skutečně funkční email na vlastní doméně (či doménách – sám jich tam vedu 12) zdarma, až 500 schránek na doménu, každá 25GB email, 25GB Skydrive úložiště, 5GB Live Mesh, kalendář, kontakty, webový Office, atd. Messenger chat se integruje s Facebookem, takže přes miliardu lidí.

  Je to rovnocenné jakémukoliv jinému Live ID, takže s žádnou službou MS není problém.

  A pokud chceš profi podporu, pak za €5 měsíčně https://www.microsoft.com/…icrosoft-365?….

  před 13 lety | reagoval [10] Kazzan [16] aichi [26] Vrtal
 2. martin131 #2

  Osobně jsem začal používat Kalendář a Úkoly až po migraci účtu, takže jsem o žádné data nepřišel, ale nemožnost registrovat se do G+ mě dost vytáčí.

  před 13 lety
 3. Roman Petrla #3

  avatar

  A to ještě nemáš Android…

  před 13 lety
 4. VelkeO #4

  Mam 2 ucty, @gmail na uplne vsechno a druhy s moji domenou poze na email. Na toto reseni uz je ale asi z tveho pohledu pozde ?

  Edit: Kdyz zadam kratke jmeno, tak to napise chybu Spatne jmeno a vymaze formular? Lepe receno formular se vubec neobjevi.

  před 13 lety
 5. Luboš #5

  avatar

  Ano, co vypadalo velmi dobře najednou nefunguje. Já navíc z mně neznámých důvodů nemůžu ani migrovat, dočasné účty tak spojit a zbavit se jich.
  Žádné poznatky a řešení bohužel nemám.

  před 13 lety
 6. Lokutus #6

  avatar

  Tradiční problém typu „mám-vše-na-jednom-účtu-a-teď-se-to-posralo“.

  Já to dělám naopak. Mailových účtů mám hromadu, žádnému nedávám extra přednost a všechny je agreguji v jednom klientovi přes IMAP. Služby používám různé, nic mezi sebou neprovazuji. Ty účty spravuji ve své vlastní lokální databázi, kterou replikuji na server v práci, takže o zálohu je postaráno. A když nějaká služba skončí, či se rozesere, nic se neděje a občas si toho ani nevšimnu. ?

  před 13 lety
 7. Petr Čaník #7

  avatar

  Používáme Google Apps na více doménách (naše firemní i ty pro klienty) a dřívější jednoduchý přechod mezi účty a jejich souběžné fungování je fuč. Sám jsem myslel, že se to onou „migrací“ vyřeší. Prd.

  Samotná migrace pro mě je jednou velkou neznámou. Naprosto nepřehledná, nepochopitelná… a víceméně jsem odklikával to, co Google nabízí, protože ani jiná volba nebyla).

  Mám Google Apps rád, ale v poslední době mě toto poměrně vytáčí.

  Radku, dva dotazy k Live řešení, o kterém už nějakou dobu uvažuji:

  1. jak je řešeno zpoplatnění mailů v situaci, kdy mám 30 mailů a jeden z nich překročí limit GB a spadne do placeného tarifu. V rámci Google Apps se mi tím pádem zpoplatní i těch všech 30 dalších mailů. Jak je to v případě Live?
  2. Jak si Live poradí s překlikáváním mezi účty mezi různými doménami? Taky mě to nejdříve z jedné odhlásí, abych mohl používat druhou nebo vše funguje souběžně?

  Děkuji za případnou reakci.

  před 13 lety | reagoval [11] Radek Hulán [12] Radek Hulán
 8. Damianus #8

  avatar

  S tím G+ nebude to tím, že je to stále beta app a do tzv. bussines účtů bude vložena, až bude oficiálně final :)

  před 13 lety | reagoval [34] lojzik
 9. Petr Staníček #9

  avatar

  Skutečně se ukazuje, že Google je novým Microsoftem a stává se jeho důstojným nástupcem. Kdybych nevěděl, jak moc má MS špatný a nepoužitelný webmail (dělal jsem nedávno analýzu), tak bych skoro dal za pravdu i Radkovi (sic!) *) – zatímco Microsoft zestárl, uklidnil se a začíná dělat věci rozumně a správně, Google je v plném rozpuku, vrhá se do všeho po hlavě a tvrdohlavě se pouští do opakování všech kroků, kvůli kterým půlka lidstva Microsoft po dlouhá léta upřímně nenáviděla.

  *) Ano Radku, já vím, že profesionál používá Outlook, ale jsou lidi, co webmail používají, někteří dokonce raději než desktop.

  před 13 lety | reagoval [11] Radek Hulán
 10. Kazzan #10

  avatar

  #1 Radku Huláne, Pokud pomineme rozdíl mezi US/CZ Live ID a Custom Domains účty, které hostuje samotný Microsoft (například u nich zatím nefunguje federace s Lync). Ale to snad brzy vyřeší.

  Jinak se k radě Radka přikláním. Používám služeb Hotmailu na vlastní doméně a fungují všechny služby srovnatelně, ne-li lépe, než u Google. Takže pokud tě nedrží u Google nějaké specifické služby, už bych po tomto martyriu u něj nebyl. Jinak fandím se „záchranou“ zatím neztracených dat.

  před 13 lety
 11. Radek Hulán #11

  avatar

  #7 Petře Čaníku, mám pocit, že snad ani ten 25GB limit na velikost mailboxu neplatí, prostě je neomezený. Omezená je jen velikost přílohy na (hádám) 50MB.

  Pokud máš více domén / schránek, dají se emaily samozřejmě přesměrovat mezi sebou.

  Jeden Live ID účet můžeš propojit až s 5 dalšími (i z různých domén), pak se dá v horní liště mezi nimi rychle přepínat – v emailech, kalendáři, atd.. Pokud chceš více než 5, je nutné se odhlásit.

  Kalendář se dá sdílet s libovolnými uživateli, veřejně, se skupinou. Kalendářů může být více.

  Navíc jak jsem psal – neomezené množství domén, v každé až 500 schránek zdarma.

  V podstatě člověk dostane špičkový Exchange za 0 Kč:
  /…/handler.php?…

  #9 Petře Staníčku, smažu si cache, Hotmail se mi otevře během sekundy, Gmail se otevírá 10 sekund na super-rychlém připojení. Hotmail dnes používá masivně HTML5 a je ultrarychlý.

  před 13 lety
 12. Radek Hulán #12

  avatar

  #7 Petře Čaníku, další výhoda Live je v bezvadné integraci s Outlookem (zdarma dostupný Hotmail Connector). Google Apps zdarma to neumí, až „for Business“.

  Pro mobily se Live tváří jako Exchange (m.hotmail.com je adresa serveru), funguje i v iOS, Androidu a jinde.

  Pod Windows Phone mám navíc (volitelný) bonus v integraci Facebooku, Twitteru a dalších zpráv, k Live zprávám.

  Neexistuje dnes lepší cloud než má Microsoft.

  před 13 lety | reagoval [19] Superroot
 13. Karel Bílek #13

  avatar

  Budu Google trochu hájit, ač mám sám Google Apps účet.

  Google Apps, ať už bez domény nebo s, jsou určeny pro jinou skupinu zákazníků, než jsou ti, co potřebují Google+, tj. hlavně pro firmy. Pro ty fungují Google Apps dobře.

  Že to používají někteří k tomu, aby měli cool adresy, je trochu jejich problém. (Resp. náš problém – Apps mám taky pouze kvůli tomu.) Google optimalizuje Apps účty pro firmy, které nepotřebují Reader, Google+ a Picasu, a tradiční účty pro uživatele.

  Posírání s migracemi je ale trochu neomluvitelné, to je fakt.

  před 13 lety | reagoval [22] David Grudl
 14. Frantisek Fuka #14

  avatar

  Netvrdim, ze je s domenovymi ucty Googlu vse v poradku, ale v tomhle clanku vidim nekolik zakladnich nepochopeni. Predevsim: „Migrace“ je u tebe nutna pouze proto, ze jsi mel duplicitni ucet (jeden domenovy, jeden ne, oba se stejnou adresou). Kdybys ho nemel, vse probehlo zcela automaticky, jen by se ti na domenovem uctu objevily nove sluzby.

  Za druhe: Neni pravda, ze „Jsi podstoupil migraci a nasledne se vsechno posralo a dostal jsi divny docasny ucet“. Ten docasny ucet jsi dostal naopak prave proto, ze jsi doted stale nepodstoupil migraci, a Google stale (uz mnoho mesicu) ceka na tve rozhodnuti jak tu migraci chces provest. Dokud se nerozhodnes, budes v tomto bizarnim stavu nadale. (Ja mel take konflikt, ale vse jsem vyresil podle Google navodu, dlouho predtim nez by mi byl jako nouzove reseni vnucen ten docasny ucet.)

  Detaily mohu dovysvetlit jinde. Ale tady ne, protoze jsem zde koutkem oka spatril Hulana, a na Google+ u sveho odkazu mas zakazane commenty…

  O tom, ze nektere veci s Domenovym uctem zatim stale nefunguji, se ted nebavim – ty mas mnohem zasadnejsi problem.

  před 13 lety | reagoval [20] David Grudl [30] Žirafka
 15. venda #15

  avatar

  ma windows live mail taky tak cool klavesovy zkratky jako gmail?

  před 13 lety | reagoval [18] Lokutus
 16. aichi #16

  avatar

  #1 Radku Huláne, doufam, ze uz vyresili problem, ze z poloviny ceskych uctu nedotazelaposta, neb pry spatne nastavene dns zaznamy

  před 13 lety
 17. Xificurk #17

  Nějak nerozumím – problém je v migraci, nebo kde/kdy? Na většinu věcí používám osobní plnohodnotný gmail účet, ale spravuju i jedny google apps, kde mám taky účet (ale používám prakticky jen mail). Tam jsem migroval hned nějak zezačátku, jak to šlo. Na gtempaccount jsem nenarazil vůbec, ale schválně jsem teď testnul, kam se s apps účtem dostanu a na těch službách, které jsou podporované (a povolené v administraci domény) nebyl jediný problém (včetně např. zmíněného Readeru).
  Jasně ta odlišnost apps a klasického účtu je trochu opruz, ale na žádný zásadní problém jsem nenarazil.

  před 13 lety | reagoval [23] David Grudl
 18. Lokutus #18

  avatar

  #15 vendo, Nevím jaké cool klávesové zkratky má gmail. WLM umí standardní zkratky, jako většina aplikací ve win. Nová zpráva Ctrl+N, uložit Ctrl+S, odeslat Alt+S atd…

  před 13 lety
 19. Superroot #19

  avatar

  #12 Radku Huláne, Myslis ten Microsoft cloud, ktory minuly mesiac totalne skolaboval a ludia si v piatok trhali vlasy, preco nemozu robit business?

  před 13 lety
 20. David Grudl #20

  avatar

  #14 Frantisku Fuko, díky za pomoc. Přišel mi tehdy e-mail „Your selected account data is being moved from david%grudl.com@gtempaccount.com (your personal account) into david@grudl.com (your organizational account).“, bral jsem to tak, že co šlo, je přemigrováno. Stále se mi zobrazuje výzva k další migraci, ale po pár proklikaných okýnkách už nejde nic potvrdit. Ani v Chrome.

  před 13 lety | reagoval [25] jm
 21. Ondřej Mirtes #21

  avatar

  Google to podělal, setkal jsem se s naprosto stejnými problémy. Než jsem prošel migrací, měl jsem jak Google Apps účet, tak Google účet, pod stejným e-mailem a stejným heslem, nemusel jsem tedy mezi nimi rozlišovat. Ideální situace.

  Jenže tato situace při migraci vyústila v konflikt a byl jsem nucen svůj Google účet přejmenovat. Maily a kalendář mám teď pod Apps účtem. Reader, webovou historii, Docs a G+ pod Google účtem.

  Naštěstí mě to už tak neštve, protože na Macu jsou použitelné nativní aplikace, takže jsem od neustálého přehlašování jinam celkem odstíněn. (Sparrow na maily, Reeder na RSS, iCal na kalendář)

  Ale štve mě třeba, pokud mám potvrdit pozvánku ve firemním Calendaru, nebo si přečíst dokument ve firemních Docs – to se pak musím přehlásit.

  před 13 lety | reagoval [23] David Grudl
 22. David Grudl #22

  avatar

  #13 Karle Bílku, tohle bych chápal u služby Google Apps for Business, kterou ale nemám.

  před 13 lety
 23. David Grudl #23

  avatar

  #17 Xificurku, Tím, že jsi používal jen mail, který se zmigroval bez problémů, jsi na žádný problém nenarazil.

  #21 Ondřeji Mirtesi, To je přesně ta věc, které bych se moc rád vyhnul…

  před 13 lety
 24. Tomáš Kapler #24

  avatar

  No samozřejmě mi to také vadí (nejvíc z programátorského hlediska, protože prostě z principu nechápu, proč vůbec zaváděli dva typy účtů). Ale problémy s tím příliš nemám – mám dva účty – firemní a privátní. Firemní používám na všechno, soukromý dnes už jen na google+, i maily z něj mám přesměrované na ten firemní. Funguje mi tam všechno, kalendář i úkoly, nějak se mi to prostě podařilo zmigrovat, co nešlo, to šlo vesměs nějak zkopírovat, nebo k tomu dát práva (adwords MCC account) či o to požádat podporu na Google.

  Pro G+ jsem to vyřešil tak, že jsem si nainstaloval chromium, která mám přednastavené jako G+ aplikaci, tj. když kliknu na ikonu g+, otevře se mi chromium s g+ a tam můžu lajkovat. Chápu to tak, že je to beta, takže jim to trochu promíjím, na druhou stranu stejně nechápu, proč to nastalo, protože to je nová služba a už tedy museli vědět, že tento problém nastane, proč tedy nepoužili rovnou ty novější apps účty. Chápu, že musí udělat ještě rozhraní a funkce pro firmy, ale to myslím mohlo klidně přijít až sekundárně. Ale je to prostě beta a co víc, je to náhrada facebooku a k němu se taky hlásím pod jiným účtem, takže mi je to jedno.

  Největší problémy tak mám s přepínáním mezi dvěma apps účty, např. když potřebuju kouknout na GA klientů – to řeším jednoduše tak, že kliknu ctrl+shift+n a otevřu si anonymní okno, ve kterém klidně můžu pracovat s druhým google účtem. Takže to ve finále není až takové zpomalení.

  Ad MS – MS nemám rád z mnoha důvodů. Předně většina jejich služeb a produktů měla vždy problémy s jinými prohlížeči, takže i když jsem je chtěl používat, tak jsem nemohl. Možná to už teď není, ale prostě už jsem u Google.
  Zadruhé pak chybějící API pro mnohé služby, které používám.
  A zatřetí to, že stejně používám google nástrojů a služeb pro které MS nemá alternativu – hledání, adwords, analytics, webmaster tools (tam alternativa je, ale nepoužitelná pro český trh) a nově G+. Takže použití MS produktů by znamenalo jen to, že bych měl o další účet navíc a pak už je úplně jedno jestli mám dva Google nebo jeden Google a jeden MS

  před 13 lety
 25. jm #25

  #20 Davide Grudle, Podle těch zelených fajfek na migrační stránce si Google opravdu myslí, že už data dřív přesunul. Takže se to spouštěcí tlačítko neaktivuje, protože migrovat (podle googlího názoru) není co.

  před 13 lety
 26. Vrtal #26

  avatar

  #1 Radku Huláne, Pro pana Grundla bude jistě fajn používat služeb Microsoftu když vlastní i počítač od Apple. Což tahle iCloud?

  před 13 lety
 27. Olda Šálek #27

  avatar

  Jsem tak rád, že jsem tento problém řešit nemusel.. Google účet jsem měl dříve než doménu, takže jsem primárně používal google a ne google for domains.
  Ale tak rok zpátky jsem chtěl kvůli hezčímu emailu používat primáně google na doméně.. naštěstí jsem to neudělal.
  radu mám (ale je na ní pozdě).
  Pro reader, calendar používat Google account.
  i pro Gmail.
  A poštu z domain přesměrovat na gmail.

  před 13 lety | reagoval [41] Marcel
 28. init #28

  avatar

  Zvláštní je, že já jsem s Google Apps naprosto spokojený. Používáme to na 7 nebo 8 doménánch a nikdy jsme neměli žádné větší promlémy, ani před migrací, ani po migraci. Popravdě jediný problém, co mě v tuto chvíli napadá, je, že u účtu na doméně gmail.com mi funguje „Push“ na iPhone a synchronizuje se pošta, kalendář a kontakty, zatímco u účtu na vlastní doméně „Push“ nefunguje a synchronizuje se pošta, kalendář a poznámky. Nechápu kde se bere ten rozdíl, ale možná je to nastavením, neměl jsem zatím pořádnou motivaci tuto záhadu řešit.

  před 13 lety
 29. ady #29

  avatar

  Sdilim tvou frustraci z Googlu, prosel jsem podobnym martyriem pri migrovani jednoho ze svych uctu (mel jsem email@domena.cz registrovany na na picasim uctu hned nekdy uplne ze zacatku, pak po prichodu Apps jsem nahodil app pro domena.cz a v polovine tohoto roku jsou musel chte nechte migorvat ten ucet kvuli 3GB fotek a taky se to dokurvilo – vysledkem bylo prekopirovani picasa fotek na novym ucet a musel jsem zmenit url mych alb). Cely proces byl navic dost zmatenej a nekdy jsem opravdu nerozumel co delam. Kdybych mel Apps placeny tak bych yl asi jeste vic nasrany, protoze veskery support a help je dost mizerny.

  Me navic jeste zacina strasne srat jak google pridava features na google search ktere nejdou jednoduse vypnout – nemam zajem o naseptavac ani preview stranek – a vzdycky kdyz to nejak zrusim tak na jinem pocitaci s jinym broserem musim opakovat a po nejake dobe se google rozhodne zase ty strcky zobrazovat (zatim to resim addblock plus a blokovanim contentu).

  Ohledne windows uctu ktery tlaci Radek Hulan – nepouzivam nic z Microsofti technologie krome Windows, takze veskere plusy te sluzby me naprosto nic nerikaji (ne nemam office ani outlook, nepotrebuji exchange, vsechny emaily/data mam u google a nepotrebuji nic instalovat na jakykoliv pocitac kam se pripojim, android funguje taky bez problemu, na development mam appengine).

  před 13 lety | reagoval [32] Radek Hulán
 30. Žirafka #30

  avatar

  V první řadě chci poděkovat za odkaz na video o hře Život. Pamatuju si, že jsme to programovali na základce v Pascalu a že jsem se s tím hodně vyblbla, ale že jdou s buňkami dělat až takové skopičiny, to mě nenapadlo.

  Ohledně problémů s Googlem mám jednu radu, jak to dělám já. Napíšu zoufalý status na FaceBook a pak si přečtu komentář Františka Fuky. Myslím, že Tobě by tenhle postup mohl fungovat taky.

  A na závěr díky #14 Frantisek Fuka za vysvětlení, proč se mi povedlo zmigrovat už kdysi dávno a bez dočasného účtu.

  před 13 lety
 31. Petr Komárek #31

  avatar

  Davide,

  soucítím s tebou. Také jsme naletěl lákavé nabídce mít Google apps hostované na své doméně. Bohužel jsem se dostal do stejné situace jako ty. Je to pruda a ty o tom víš své.

  Na druhou stranu, je zapotřebí kritizovat něco, co ti někdo dal zdarma? V případě, že bys měl placenou verzi, tak Google si nedovolí pustit část svých služeb do oběhu, jelikož si za nimi 100% nestojí. A proto například Google+ nefunguje pod placenými Google Apps.

  Mne to taky štvalo, utweetnul jsem si, ale asi víc to nemá smysl rozebírat…

  Možná jsme se naučili chtít všechno zadara a ještě funkční. Asi nám nezbývá nic jiného než si nastavit na svém serveru mailserver a řešit to celé sámy.

  PS: Radku Hulane, kolik dostáváš od Microsoftu kapesný na týden?

  před 13 lety | reagoval [34] lojzik
 32. Radek Hulán #32

  avatar

  #29 ady, Ohledne windows uctu ktery tlaci Radek Hulan – to není Windows účet. To jsou normální webové aplikace, akorát mají lepší parametry než ty od Google, jsou zdarma pro 500 schránek na doméně, jsou volitelně propojené i na desktopové aplikace a vypadají mnohem lépe.

  Příklad:
  webový Word: https://myego.cz/…5/7_word.png
  email: https://myego.cz/…/4_email.png
  kalendář: https://myego.cz/…kalendar.png
  kalendář: https://myego.cz/…kalendar.png
  Excelhttps://myego.cz/…/8_excel.png

  Problém většiny Google milovníků je, že znají jen Google.

  Já znám Google i Microsoft a vybral jsem si to lepší řešení – opravdu funkční, lépe vypadající, lépe integrované na můj telefon i desktop.

  A dobrá rada na otázku „co s Google problémem“ je „prozkoumat Microsoft“. Je to nejlepší dnešní cloud.

  před 13 lety | reagoval [35] lojzik [37] ady
 33. Vašek Papoušek #33

  avatar

  Proč nepoužíváte Gmail a pouze si nepřidáte aliasy??

  před 13 lety | reagoval [36] David Grudl
 34. lojzik #34

  avatar

  #8 Damianusi,
  #31 Petr Komárek nefunguje ani pro free gapps. Ono to nefunguje ne proto, že by byla G+ beta, ale protože vyžaduje funkční službu google profiles, kterou google pro apps sliboval zprovoznit do pár měsíců už snad před rokem.

  před 13 lety
 35. lojzik #35

  avatar

  #32 Radku Huláne, tak když jsem se před lety rozhodoval mezi google a ms, tak služby ms na tom nebyly tak dobře jako teď, buď je nenabízel vůbec, nebo třeba webmail byl neskutečně pooomáálýý. A že by se mi chtělo řešit migraci, tak to se mi spíš nechce, pokud to teda neni záležitost jednoho čudlu a změny v dns.

  před 13 lety
 36. David Grudl #36

  avatar

  #33 Vašku Papoušku, Proč jsi mi to neřekl před pár lety?

  před 13 lety
 37. ady #37

  avatar

  #32 Radku Huláne,

  • k jejich pouzivani potrebuji ucet na microsoft
  • propojeni na desktop nepouzivam/nepotrebuji
  • vypadaji mnohem lepe (tohle je velice subjektivni zalezitost, ja proste nejsem schopen pouzivat MS office a nelibi se mi jeho logika/styl)

  Me opravdu staci jeden ucet na Google kde mam email/docs/appengine/analytics/reader/picasu/g+/adsense/gtalk/ a jako bonus funkcni email. Vazne nevidim duvod kvuli MS zakladat jejich ucet jen kvuli tomu ze jsou „hezci“ a stejne jeste vest bokem google ucet kvuli aplikacim ktere MS nema

  před 13 lety
 38. Dušan Janošík #38

  avatar

  Já mám u googlu dva účty. Jeden pro Apps a jeden pro ostatní služby. Oba mám pod svou doménou.

  před 13 lety
 39. Marek #39

  avatar

  Tak jsem se snažil zaregistrovat na live.com, protože mě štve rozbitá kontrola pravopisu v google docs. Bohužel jsem se nedostal přes tuhle hlášku:

  „Jméno obsahuje nepovolené slovo. Zadejte jiné jméno.“

  Problém je, že na jménu Marek trvám.

  před 13 lety
 40. David Grudl #40

  avatar

  Řešili jsme otázky kolem migrace s Františkem Fukou na Google+ a výsledek je ten, že nemá smysl čekat na zázrak, Reader a Task si přemigruju ručně, sociální vazby ztratím a Google přestanu mít rád. František je výrazně víc tolerantní, protože celou migraci absolvoval manuálně aniž by si na blogu ulevil, přesněji řečeno byl si vědom toho, že má dva konfliktní účty a že to povede k problémům.

  ps. prosím, neřešte tu OT věci, už jsem tu smazal hromadu komentářů hádajících se, jestli desktop nebo webmail.

  před 13 lety
 41. Marcel #41

  avatar

  #27 Oldo Šálku, Toto je to najlepsie mozne riesenie, pouzivam ho rad a casto – Dnes uz ma mnoho klientov vlastne gmail ucty su na ne zvyknuty a neradi migruju na firmene ucty preto „odoslat ako“ pod gmail je to najlepsie mozne riesenie pouzitim jednoducheho filtra je mozne nastavit ze vsetky emaily ktore pridu na apps ucet sa presmeruju na sukromny a pomocou filtra na sukromnom vsetky emaily presmerovane z apps odpovedat ako domenovy mail. Je to elegantne a ciste riesenie.

  Problem nastava ak je firemnych uctov mnoho.. potom vytvaranie filtrov zaberie trosku casu:/

  před 13 lety
 42. Dalibor #42

  avatar

  No já to říkám pořád, že co si člověk nezrobí sám, na to se nemůže spolehnout.
  Možná si někdo bude myslet že nejsem člověk nebo neexistuju, ale já žádný účet na google, facebooku atd… nemám a jsem šťastný člověk.
  Doma mám 2 servery, jeden linuxovy na data se zatim dostatecnou kapacitou 3TB v RAID5 a jeden s Oknama na sluzby ktere mam vsechny na jednom miske a odkudkoliv se k nim dostanu přes RDP. Na weby a mily mam server v housingu.
  A abych nekecal tak mám účet na seznamu na který mi chodí převážně spam ?

  před 13 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.