vylepšení: nyní bez Parse Error

Na navigaci | Klávesové zkratky

Řídit stát jako blázinec

Celý internet je od rána odborník na duševně nemocné děti a skeptik v otázce, zda mohou zakládat Čapí hnízda a podnikat… No jasně že mohou!

Duševně nemocný je základ zdravé firmy.

Vždycky je fajn mít v týmu nějakého lehkého autistu, nebo jak se dnes říká, programátora. Samozřejmě, musíte mu vytvořit speciální chráněnou dílničku, po stěnách vylepit plakáty s tučňáky (neptejte se proč), zajistit pravidelný přísun pizzy, neurážet je bonusy v podobě multisportek a nepouštět do jídelny, zrovna když tam sedí ženy. Ale prostě funkční IT oddělení je dneska nutnost.

Ideální je získat i jednoho Autistu+. Neboli matematika. Toho poznáte tak, že mu před nohy hodíte krabičku sirek a on řekne číslo. (Pozor: je potřeba sirky vysypat! Když na zem dopadne celá krabička, on řekne: „jedna“ a přitom to vůbec nemusí být Autista+, ale klasický autista light. Na tohle bacha, v tom se často chybuje.)

Autista+ plus nahradí angel investora, obstará vám počáteční kapitál v kasinu a nechce za to nehorázný podíl.

Bipolární porucha je strašná nemoc. Depresivní fáze může být tak sužující, že člověk není schopen ani vylézt z postele, natož něco dělat. Jenže – je tu i fáze manická. V tu chvíli máte ve firmě nejlepšího obchoďáka na světě, který levou zadní domluví kšefty i v oborech, kterým se vůbec nevěnujete, a ještě přitom vyběhá dotační kolečka. Jeho výpadky vyrovná druhý bipolární kolega s inverzní polaritou. Starý známý trik.

Nikdo by si pochopitelně nepřál, aby těmito nemocemi trpěly jeho děti, ale když už mu osud uchystá tohle břímě, skýtá to i drobné výhody. Může založit rodinou firmu. Skvěle šlapající, a přitom nezpůsobilou vypovídat na policii. A v kritických situacích si může zapřísahat na duševní zdraví svých dětí. To se pak přísahá jedna radost.

Nicméně ušetřit se před krimem tím, že pošlu do Krymu své dítě, nechat ho žít ve strachu, to udělá jen zmrd. To je jako fakt.

Komentáře

  1. Petr Konecny #1

    avatar

    Amen!

    před 5 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.