porucha není na vašem přijímači

Na navigaci | Klávesové zkratky

Tak už jdeme do finále

Možná přijde i kouzelník
Po několika dnech intenzívní práce s BLOG:CMS, který nahradil nevyhovující WordPress, začíná konečně La Trine vypadat podle představ. Tedy mám na mysli technickou stránku webu, obsah je samozřejmě ještě v plenkách. Brzy ale můžete očekávat článek o prvních dojmech z BLOG:CMS, střelhbitě následovaný článkem o druhých dojmech. Jak říkají Japonci, kolik dojmů, tolik článků. A věřte, že jsou převážně velmi pozitivní.

Ale na pár „vychytávek“ webíku La Trine bych rád upozornil. Ondřej Kokeš mě přiměl zkontrolovat kód, při té příležitosti jsem zkusil takový experiment, díky kterému je velmi elegantně zformátovaný. Doporučuji se na něj kouknout! (ano, je mi jasné, že Honza Hučín, autor článku Vzduch v kódu, se teď, v pět ráno, musí obracet v posteli).

Poté jsem se zaměřil na komentáře. Ač je BLOG:CMS povedená záležitost, zrovna plugin pro formátování komentářů mě nenadchl. Začal jsem psát vlastní. A zároveň mu přizpůsoboval JavaScript, aby fungovalo označení komentáře myší a zvýraznění souvisejících příspěvků.

Také jsem přidal drobnou funkci, o které bych si troufl říct, že je unikátní. U každého článku si pamatuje, které komentáře jste už četl, a všechny nové označí. Váhám jen mezi označením slovním nebo barvou. Co by se Vám líbilo víc?

P.S. to klikání na komentáře si určitě vyzkoušejte, je to zábavné a návykové. A když nebude nic v televizi…

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Petr Weida #1

  Asi bych preferoval barvu. Unikátní nevím – třeba na Lupě a Intervalu je možnost zobrazit nové nepřečtené (je pravda, že se zobrazí pouze ty nové).

  před 20 lety | reagoval [2] David Grudl
 2. David Grudl #2

  avatar

  #1 Petře Weido, No právě, zobrazení „jen nových“ je v podstatě nepoužitelné, zvlášt u vláknových diskuzí (threaded-comments). Ztratí se jakákoliv souvislost.

  před 20 lety | reagoval [3] Petr Weida
 3. Petr Weida #3

  #2 Davide Grudle, No právě, to mi na tom také vadí. A co takhle použít barvu i text?

  před 20 lety
 4. Patrick Zandl #4

  No, fajn by spíše bylo, kdyby si člověk mohl kliknout na nějakou stránku, kde by se vypsaly všechny komentáře od doby, kdy byl na stránkách naposledy. Málokomu se chce procházet jednotlivé příspěvky, aby kontroloval ty nové.

  Bohužel jsem tak PHP slaboch, že to v nucleusu legálně jako plugin nezvládnu, jinak bych s tím také přispěl…

  před 20 lety
 5. David Grudl #5

  avatar

  JavaScript na označování komentářů už v BLOG:CMS je, nicméně je to asi neošklivější kus kódu, který v celém balíku najdete. Pokud někdo použije mírně odlišné HTML formátování komentářů, přestane fungovat. Tedy v lepším případě. V horším případě umrtví prohlížeč v nekonečné smyčce.

  Protože jsem nechtěl trávit nad barvičkama moc času, nepsal jsem skript nový, ale jen přizpůsoboval originální.

  (nicméně 99% uživatelů BLOG:CMS bude originální skript plně vyhovovat)

  před 20 lety
 6. Honza Hučín #6

  S tím formátováním to není tak zlý. Děláš to tabulátory, takže to sice na první pohled vypadá hodně vzdušně ?, ve skutečnosti ale bude zbytečných znaků taky jen pár procent. Takže jsem mohl spát klidně.

  před 20 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.