porucha není na vašem přijímači

Na navigaci | Klávesové zkratky

Trošku pozdě na psaní o Lvech

O letošních Českých lvech jsem rozhodně nechtěl psát. A už vůbec ne s týdenním zpožděním. Ač velký fanda toho, kam udílení posunuli pánové Dušek & Zbrožek, jsem letošní ročník masochisticky protrpěl (a držel palce Mistrům). Večer byl až fyzicky nepříjemný

Víte, jaký je rozdíl mezi Duškem a Zbrožkem? Jaroslav Dušek věděl o dva roky dříve, kdy s moderováním skončit.

I když našly se i světlé chvilky. Vystoupení ing. Hlaváčka a Josefa Poláška (řidič autobusu). Komentář Petra Čtvrtníčka. Je to vynikající komentátor.

Ale proč vůbec Lvy vytahuji? Dnes jsem narazil na on-line rozhovor s Petrem Vachlerem, duchovním otcem show. Ani jsem jej nechtěl číst, protože mi bylo jasné, jak asi manager a producent toho neštěstí bude odpovídat. Ale šeredně jsem se spletl. Rozhovor rozhodně doporučuji přečíst.

p.s. hned po Vachlerovi odpovídal na otázky lidový smíšek Zdeněk Troška. To je zase jiné kafé… „Možná byste se divil, ale třeba Kameňáky baví jak intelektuály, profesory, docenty, tak i obyčejné lidi“ … „Ve starém režimu bylo jistě mnoho špatného, stejně jako v dnešní naší kapitalistické demokracii.“

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. binarniladin #1

  Podle mě Vachlerovi došlo , že sledovanost Lvů jde prudce dolů a hodil Zbrožka přes palubu. Nevyčítám mu to. Pokud má mít Lev pro filmaře nějaké kouzlo, musí se na něj dívat co nejvíc lidí. Už jsem o tom kdesi psal. Čím menšinovější záležitost bude sledování Lva, tím víc se filmařův pocit při přebírání ceny bude blížit pocitům Katky Neumanové, když jí olympijské medaile došly poštou.

  před 19 lety | reagoval [2] David Grudl
 2. David Grudl #2

  avatar

  #1 binarniladine, je dost těžko pochopitelné, že se celá akce staví na něčí improvizaci, bez nazkoušení. Jenže ono to poprvé vyšlo, dokonce s fenomenálním úspěchem, tak proč to nezopakovat, a znovu a znovu.

  Věřím tomu, že Vachler sázel na jistotu a pak se skutečně divil, co se na pódiu odehrává. Ale to je prostě podcenění situace, už minulý ročník měl být varováním.

  Podceněná příprava se mrška umí pěkně vymstít. Třeba u České Miss bylo trapné, jak porotci pokládali miskám otázky a v půlce věty je vždy utnul gong. Časový interval měl přitom logicky začít teprve v okamžiku dopovězení otázky. Stačilo si to jen nazkoušet a trklo by je to…

  před 19 lety | reagoval [3] binarniladin
 3. binarniladin #3

  #2 Davide Grudle, Zkoušení je jen pro netalenty a text se učí jen zbabělci..:o)) Z vlastní zkušenosti můžu říct, že nenacvičené představení je třeskutá hlína pro účinkující, méně ovšem už pro publikum..:o))

  před 19 lety
 4. smirnoffff #4

  Letos jsem se nedíval, a to právě kvůli tomu, že to měl uvádět zase Zbrožek. Loni jsem totiž vydržel jen chvíli – jeho styl „moderování“ nejsem schopen akceptovat…

  před 19 lety
 5. David Grudl #5

  avatar

  Z časopisu Týden:

  „Jsem skoro tak šťastný, jako kdyby nastoupil trenér,“ řekl režisér Jan Hřebejk při přebírání Českého lva. První březnovou sobotu o tom informoval server Novinky.cz. Nesedělo několik ‚detailů‘: Hřebejk mluvil o premiérovi a přál si jeho odstoupení. Když se ozvali čtenáři, výrok pro jistotu zmizel úplně. Novinky. cz je server deníku Právo, Právo je oblíbená platforma sociálních demokratů neboli: cenzurují ve prospěch Grosse, dedukovali čtenáři a také blog Raven's morgue of souls. " … dokončení v Týdnu 11/2005 ?

  před 19 lety
 6. Sodalite #6

  avatar

  Nevím, na České lvy mi opět nějak nevyšel čas, ale když kolem dálnice vidím onoho pána moderátora, tak mám co dělat, abych nesjel z cesty. To už by mohl zrovna moderovat Petr Nožička.

  před 19 lety
 7. David Grudl #7

  avatar

  Pokud myslíš Petra Nožičku staršího, tak o jeho odbornosti bych nepochyboval…

  před 19 lety | reagoval [8] Sodalite
 8. Sodalite #8

  avatar

  #7 Davide Grudle, Myslel jsem mladšího :) I když tak si říkám, že kdyby to moderoval on (mladší), tak by to zase mohla být docela sranda. (Jako politik Standa).

  před 19 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.