porucha není na vašem přijímači

Na navigaci | Klávesové zkratky

Internet Explorer 7 beta 2 neoficiálně

Díky úniku informací z Microsoftu se můžete už nyní podívat na druhou beta-verzi Windows Internet Explorer 7. A pohled je to vskutku zajímavý.

Vzhled

Vizuální podoba je oproti předchozí betě celistvější a propracovanější. Klasické menu zmizelo úplně, je však možné ho zapnout.

Nový název Windows Internet Explorer
lze naráz otevřít všechny záložky umístěné ve složce
zapnutí klasického menu

IE7 kromě obvyklé pětistupňové změny velikosti písma nyní nabízí i zoom celého dokumentu, jak to známe z Opery. Nutno říci, že oproti ní je zmenšená stránka zcela nečitelná. Zajímavou novinkou je zmenšený náhled všech otevřených záložek.Pokroky v CSS

Věc, která vzbuzuje nejvíce očekávání a diskuzí. Zlepší se podpora CSS v novém Exploreru? A jak se bude stavět ke starým postupům? Minulá beta přinesla obrovské zklamání, vývojáři však slíbili nápravu v betě druhé. Tak se jí podívejme na zoubek.

K testování jsem použil skvělý Derův web IE Brouci a zkusil zobrazit několik testovacích stránek, kde Internet Explorer dříve chyboval. A světe div se, Peek-a-boo, dvojitý okraj, 3px mezera a další jsou pryč!

Peek-a-boo
Unscrollable content bug
Double margin bug
Guillotine bug
3px padding bug
podpora :hover

IE7 konečně zná element ABBR, pokročilé selektory, position: fixed, podporuje :hover i mimo element <a> apod. Ignoruje podtržítkový a holly hack. Naopak stále chybí podpora vlastností min/max width/height a zůstávají neopravení „brouci“ jako třeba Float bug nebo Italics bug. Hlouběji jsem v této oblasti nepátral. Nakonec v další betě to může být zase docela jinak.

Screenshot CSS menu podle ALA jasně demonstruje, že přechod na novou verzi zase tak snadný nebude. Pro zajímavost ještě přikládám výsledek testu Acid2.

A List Apart: Drop-Down Menus, Horizontal Style
Acid2 test

Podpora kanálů

Kromě formátů RSS je nyní podporován i Atom. Netuším však, jakým způsobem Internet Explorer kanály na stránce objevuje. U Honzy Brašny je našel (ikonka svítí), u mě nepochodil. Kanál najde podle hlavičky <link rel="alternate" type="application/rss+xml" ... />, kterou jsem měl zapsanou blbě. Thanx.Možnosti internetu

Na závěr se můžete podívat na sérii nekomentovaných screenshotů dialogu Internet Options.
Související:

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Radek Karban #1

  V opraveni tech bugu s CSS jsem ani nedoufal, a co se nestalo, Microsoft to opravil. No zatím to vypadá nadějně:) Držím palce, už mě to hackovani MS bugu nebavi..

  před 18 lety
 2. pixy #2

  avatar

  Ten design, to jsou teda omalovánky… To fakt uživatelům Windows nezávidím.

  před 18 lety | reagoval [4] Milouš [7] Pavel Kout [9] David Grudl
 3. Marty #3

  Možnost zobrazit všechny aktuální záložky v jednom okně považuji za velice užitečnou. V kombinaci s Gmailem a ostatními samoobnovovacími službami to může být velkým přínosem.

  Nad opravením CSS bugů nelze nic než jásat, snad se to ještě nepokazí. Ale na druhou stranu jsem kdesi četl, že díky těmto opravám nebudou fungovat některé hacky, takže čert ví…

  před 18 lety
 4. Milouš #4

  #2 pixy, To od mekaře opravdu sedí… ?

  před 18 lety
 5. benny #5

  teda ten druhý screenshot, to je hodně povedený vtip ?

  před 18 lety
 6. Pachollini #6

  Doufám, že až si pořídím epla, nestane se ze mě flamista ?

  před 18 lety
 7. Pavel Kout #7

  Davide, zkusil jsi, zda IE konečně zvládne současně ABBR i ACRONYM? A pověry o existenci vlastností min/max-width/height už do Redmondu (vlastně někam do Indie) také dorazily?

  Jak je na tom ten zázrak se zvětšováním písma definovaného v pixelech?

  #2 pixy, Modrá je dobrá ?

  před 18 lety | reagoval [8] David Grudl
 8. David Grudl #8

  avatar

  #7 Pavle Koute, Zvládá ABBR i ACRONYM, snad všechny typy selektorů, position: fixed, naopak neumí min/max width/height. Snad v další verzi.

  To zvětšování (ala Opera + ala Mozilla) je popsané v článku.

  Tedy v Redmontu konečně nakročili správným směrem.

  před 18 lety | reagoval [11] hvge
 9. David Grudl #9

  avatar

  #2 pixy, omalovánky? No tak to teda nevím, kdo je na tom hůř. Skutečně efektivní pracovní prostřední si představuju úplně jinak ;)

  před 18 lety
 10. hvge #10

  Mne sa na nom najviac paci ta oranzova ikonka RSS kanalu z Firefoxu. Ako pisu chlapci z redmontu, nechali sa inspirovat :)

  Mne zas naopak pridu tie nahlady ako pekna blbost. Zvycajne ma zaujima obsah stranky, ktory z nich ale nie je citatelny. Ma to mozno vyznam iba pri prepinani na iny tab, ked by som mal vela tabov na liste (co sa mi zas tak casto nestava).

  před 18 lety
 11. hvge #11

  #8 Davide Grudle, Veru, vsetko su to omalovanky, nic nema na kvalitnu konzolu :)

  před 18 lety
 12. pixy #12

  avatar

  Sorry, lidi, nemám zájem nijak flejmovat. Mně to opravdu trochu vyděsilo. Browser barevný jak papoušek, kde už bez načtené stránky je trochu problém se orientovat, každý ovládací prvek jako z jiného světa, žádná konzistence, jen spousta barev a nesourodých tvarů… Jako by ani nikdo nepředpokládal, že pod tou pestrou směsicí bude především obvykle načtena ještě pestrobarevnější stránka, takže oko má sakra problém dohledávat nějaké pevné body, kterých by se mohlo chytit… Žádný flame, žádný mac vs pc – jen se taky zabývám navrhováním UI… :/ Snad to MS dojde a ve finální verzi se to zlepší.

  před 18 lety | reagoval [15] Petr
 13. Jakub #13

  M$ se vynímečně „neinspiroval“ ale dohodl se s Mozzilou (například i na žlutém podbarvení secure stránek)
  Viz např. zde: https://www.zive.cz/computer/sc-214

  před 18 lety
 14. Radim Smička #14

  Hlavně že to bude mít RSS, Zoom a taby. Na druhé straně pominou jedny z hlavních důvodů proč používat konkurenční prohlížeče.

  před 18 lety | reagoval [16] Huggi
 15. Petr #15

  #12 pixy, Já myslím, že se to nezlepší. Ten design je totiž vystíhnutý z Visty a napasovaný na vzhled XP, takže to působí trochu komicky…

  před 18 lety
 16. Huggi #16

  avatar

  #14 Radime Smičko, Nepominou.. i IE7 bude hodne rychle nejmin bezpecnej browser..navic ani nahodou tehle par fci nebude dosahovat kvality Opery/FF

  před 18 lety
 17. Timy #17

  Netuším však, jakým způsobem Internet Explorer kanály na stránce objevuje. U Honzy Brašny je našel (ikonka svítí), u mě nepochodil.

  Nemůže být problém v tomhle?

  Jinak ještě jedna otázka, jestli mohu – bude (je) „funkční“ podtržítový hack?

  před 18 lety | reagoval [21] David Grudl [21] David Grudl
 18. Lukáš Lánský #18

  avatar

  Huggi: Většina normálních uživatelů bude totálně vyděšená z tabů a RSS, víc novinek by využilo pár procent lidí… A i mně jako pokročilejšímu uživateli bude v takovéto podobě IE stačit a přejdu k němu zpět z Maxthlonu a SharpReaderu. Je to… prostě prohlížeč. Nic víc a nic míň.

  před 18 lety
 19. Keff #19

  Davide, u RSS asi zalezi na hlavicce, u tebe mi opera 8.51 taky rss nenajde, zatimco jinde ano (pridani zdroje po kliku na rss ikonu samozrejme funguje, ale neobjevi se v adresnim radku upozorneni na rss verzi). Srovnal jse mtvou hlavicku s jinou co funguje a nasel jsem toto:

  <link rel="alternate" type="application/rss+xml" title="RSS" href="https://www.joelonsoftware.com/feed/">
  funguje (application/rss+xml)
  
  <link rel="alternate" type="application/xml+rss" title="RSS 2.0" href="https://www.latrine.cz/feed/rss" />
  nefunguje (application/xml+rss).

  Neni to jinym typem?

  před 18 lety | reagoval [20] Keff [21] David Grudl
 20. Keff #20

  #19 Keffe, Jee, staci napsat a postnout :). Wow, zareagoval jsi v case –20s, gratuluji za nejrychlejsi bugfix sveta :)

  před 18 lety
 21. David Grudl #21

  avatar

  #17 Timy, podtržítkový hack i holly hack (* html element) jsou nefunkční. Což je dobře. Spolehlivě odfiltrují IE <= 6 od zbytku světa.

  #17 Timy, #19 Keff Díky za upozornění. Já to na základě Mishakova komentáře už dávno změnil, ale kdoví kde, protože teď hledím jak puk, neb ve zdrojáku stránky stále viselo application/xml+rss.

  před 18 lety
 22. Discogio #22

  avatar

  Bla bla… uvidime jestli taky bude IE zrat tolik pameti jako srackoidni FF se svejma zabugovanejma pluginama :D

  před 18 lety | reagoval [24] peCan
 23. P_V #23

  …Klasické menu zmizelo úplně, je však možné ho zapnout.

  O komplikaci navíc, až budu BFU po telefonu vysvětlovat jak něco změnit v nastavení…

  …nyní nabízí i zoom celého dokumentu, jak to známe z Opery. Nutno říci, že oproti ní je zmenšená stránka zcela nečitelná. Jádro tu umělo už dávno, jen taková funkčnost nebyla dostupná z menu.

  Soudě podle screenshotů, zatím nic neudělali s nepravidelnými rozestupy písmen ve zvětšeném textu, které vypadají jako by IE jednoduše vynásobil původní celočíselné hintované souřadnice konstantou. Jednoduchý demonstrátor této typografické nedomyšlenosti (funguje jen v IE) jsem spáchal zde: http://www.volny.cz/…mbrowser.htm

  DGX: Jak je tam uděláno nastavení velikosti diskové cache, pořád přes procenta, nebo v MB? Od dob MSIE1 se kapacita disků o několik řádů zvětšila a výsledkem výchozího procentního nastavení je několik GB drobného sajrajtu v každém profilu…

  před 18 lety | reagoval [25] David Grudl
 24. peCan #24

  #22 Discogio, - no jooo, ti co maji na notebooku 2gb ram nesere kolik si FF vezme pameti.

  před 18 lety | reagoval [40] UmbE
 25. David Grudl #25

  avatar

  #23 P_Ve, Nastavuje se v MB, stejně jako v IE 6 SP2. Přidal jsem ještě jeden screenshot (předposlední), je to tam vidět.

  Docela nerozumím těm obavám před novým rozhraním. Vždyť tak budou vypadat celé Windows Vista a IE7 do nich tím pádem dobře zapadne. To je holt pokrok. A komu nevyhovuje, zůstane u starších Windows.

  před 18 lety
 26. Orrorin #26

  Jste se nějak skamarádili s „tím, na kterého se neodkazuje.“ Co to?

  před 18 lety | reagoval [27] Pavel Kout [52] Petr
 27. Pavel Kout #27

  #26 Orrorine, To jsou ale hloupatý narážky ? Myslíš ten weblog, který (a není to zase tak dávno) se tuhle vychloubal, jak k sobě nepustí žádného uživatele IE (jakožto největšího moru celého internetu) a dneska pěje ódy na IE (tedy soudě podle titulku a prvních vět, co jsem zahlédl ve čtečce)?

  Inu… účel světí prostředky ?

  před 18 lety
 28. Roj #28

  avatar

  Zavidim vam vase nadseni. Inu, kdo se zivi webdesignem, bude mit dalsi financni zne, az bude predelavat stranky za dalsi nehorazne penizky ?

  Uz si barvite prectavuju, jak nam roste dalsi unikatni prohlizec s unikatnim chapanim standardu, tedy neco mezi IE6 a geckem. Vsechny dosavadni hacky na nej budou selhavat, takze o zabavu bude postarano.

  Napriklad zacne podtrzitka chapat podle standardu, ale vykreslovat bude jako IE6.
  Nebo naopak.
  Nebo libovolne kombinace.

  Juj, to bude zuuuuuzo ?

  před 18 lety | reagoval [29] Pavel Kout
 29. Pavel Kout #29

  #28 Roji, Pleteš si dvě různé emoce: nadšení s panikou. Já propadám té druhé, zejména po tom, co David zjistil. Jistě – není to finální verze (tedy ne, že bych za ni považoval IE6), ovšem MS z jakéhosi dekadentního principu všechno implementuje tak nějak napůl a přesně toho se bojím.

  před 18 lety | reagoval [34] David Grudl
 30. running #30

  jestli budou takhle vypadat celý visty, tak to potěš pánbůh. každý tlačítko vypadá úplně jinak, než to vedle něj, a ikonky jsou dány hodně neergonomicky…naštěstí je to jenom nějaká beta-verze…

  před 18 lety
 31. Hever #31

  Na druhém screenu jde vidět hravost autora ;) Ale jde tam taky vidět, že původní druhý screenshot byl jiný …

  před 18 lety
 32. quinux #32

  Mohu mít dotaz tak trochu mimo mísu? Lze IE7 beta nainstalovat aniž bych přepsal IE6?

  před 18 lety
 33. Roj #33

  avatar

  Takova vzacna shoda v nazorech cloveka potesi ?

  V mych erotickych snech dosahuju stavu, kdy IE uplne vymizi se sveta, ale eroticke sny se mi jeste nikdy nesplnily tak, jak jsem si vysnil.

  před 18 lety
 34. David Grudl #34

  avatar

  #29 Pavle Koute, Pavle, vůbec Ti nerozumím. Když nás Microsoft tězce zklamal první betou, říkal jsi, že opraví-li bugy, smekneš, snad i ponožku okoštuješ. Drtivá většina chyb je pryč a ty propadáš panice. Je to kvůli těm ponožkám?

  před 18 lety | reagoval [35] Pavel Kout
 35. Pavel Kout #35

  #34 Davide Grudle, Nikoliv, Davide, ponožky nejsou mou noční můrou – to zděšení ve mě vyvolal tvůj poznatek o stále chybějící podpoře vlastností min/max-width/height. Jestli mi něco při kódování chybí nejvíc, tak je to právě tohle (hacky znám, občas používám, nicméně nejsou zcela bezproblémové). A samozřejmě podpora pseudotřídy :hover pro blokové elementy.

  FYI ta zmínka o snězení ponožky byla narážkou (pixy ji tenkrát určitě pochopil) na prohlášení jednoho jablíčkáře, že přejde-li Apple na Intel, pak pozře vlastní ponožku. Zbaštil ji rozstříhanou s jogurtem; na videu nevypadal nijak extra nadšeně.

  před 18 lety
 36. Petr Mach #36

  (Petr Mach dokládá screenshotem, že web hulan.cz/blog se v určitém prohlížeči při docela velkém zvětšení písma nezobrazuje úplně nejlépe – smazáno, dgx)

  před 18 lety | reagoval [64] Petr Mach
 37. michal kraja #37

  sosnout se da predpokladam jedine pres dc++ a obdobne?

  před 18 lety | reagoval [50] David Grudl
 38. rADo #38

  avatar

  (Radek Hulán posílá Petra Macha do … tedy na wap.hulan.cz – smazáno, dgx)

  před 18 lety
 39. von banhoff #39

  jde ten MSIE7 nějak rozchodit bez instalace jako šla ta předchozí beta verse, když si stáhnu ten exe z těch různých rapidsharů, tak to nenaistaluju protože bode řvát že chce omalovánky a nekompromisně se ukončí
  browser který nenede nainstalovat může být sebelepčí přesto je na dvě věci (a láska a pravda to nejsou)

  před 18 lety | reagoval [50] David Grudl
 40. UmbE #40

  #24 peCane, gratulujeme

  před 18 lety
 41. Petr Mach #41

  (Petr hovoří o svém internetovém prohlížečí a jak zobrazuje různé stránky, vytýká Radkovi špatný design (pravděpodobně webu) a zabrousí také do fauny a flóry zmínkou o nadutých pávech a narciskách – smazáno, dgx)

  před 18 lety
 42. Radek Hulán #42

  (provolání bojového výkřiku – smazáno, dgx)

  před 18 lety
 43. Petr Mach #43

  (Petr Mach zmiňuje rozpadající se design Opery – smazáno, dgx)

  před 18 lety
 44. Radek Hulán #44

  (Radek Hulán tasí statistiky a zmiňuje minimální návštěvnost Státní Opery. Poté uvádí několik zkratek, z nichž některé začínají na X a jiné nikoliv – smazáno, dgx)

  před 18 lety
 45. Václav Prokop #45

  (Václav Prokop se zapojuje do dialogu prohlášením, že nechce rozebírat pana Hulána a v zápětí jej rozebere. Dále se ptá, kdy IE konečně vyřeší problém box modelu a já mu odpovídám – byl vyřešen již ve verzi 6 – smazáno, dgx)

  před 18 lety
 46. Radek Hulán #46

  (Radek Hulán zaříkává osobu Petra Macha magickými formulemi, něco jako #divcomments h3+ol>li, ani to nebudu opakovat. Opět padlo několik vážně míněných zkratek – smazáno, dgx)

  před 18 lety
 47. Roman Huj #47

  (Roman Huj se zapojuje do trialogu analýzou osob Petra Macha a Radka Hulána. Nakonec dodává větu, kterou by bylo škoda mazat. – upraveno, dgx)

  Abych předešel veškerým budoucím nedorozuměním, musím upozornit, že nejsem fanatickým zastáncem žádného z mnoha internetových prohlížečů. Internetový prohlížeč, stejně tak jako software a potažmo hrdware obecně považuji poze za prostředek k dosažení čehosi smysluplného.

  před 18 lety
 48. rADo #48

  avatar

  (Radek Hulán píše o nenávisti, jejich příčinách a následcích. Nepoužil žádné magické formule nebo zkratky – smazáno, dgx)

  před 18 lety
 49. Václav Prokop #49

  (Václav píše o urážení, kradení, rozčilování a podvodech. Nakonec zabrousí do teologie a hledá srovnání mezi bloggerem a bohem – smazáno, dgx)

  před 18 lety
 50. David Grudl #50

  avatar

  #39 vone banhoffe, #37 michal kraja navštivte Acciho Internet Explorer 7 beta 2 bez instalace

  Petr Mach, Radek Hulán, Roman Huj, Václav Prokop: jak prosím souvisí zobrazování webu hulan.cz/blog v alternativním browseru a IE7 beta 2?

  před 18 lety
 51. rADo #51

  avatar

  (rADo obviňuje Petra Macha z porušení božího přikázání. Stručně hovoří o počtu lidí, kteří shlédli jeho sídlo, webové, dává nahlédnout do své finanční situace a zmiňuje také nacházející volby a preference KSČSSD – smazáno, dgx)

  před 18 lety
 52. Petr #52

  OT: jsem sám, komu vadí tyto příspěvky (vlákno od př. #26 Orrorin)? Nebylo by lepší je smazat?

  před 18 lety | reagoval [53] David Grudl
 53. David Grudl #53

  avatar

  #52 Petře, Sám zdaleka nejsi. Ale vyzkoušel jsem nový mazací filtr DELETTO, který příspěvek nejen smaže, ale zároveň zanechá, pro budoucí zájemce. Ve formě převyprávění. Je to takový Josef Věromír Pleva našich komentářů.

  před 18 lety | reagoval [55] rADo [56] BoB [70] Petr Brádler
 54. Václav Prokop #54

  Proste kam vleze hulan tam uz se jen maze :D, me slo o ten box model, kde IE a CSS mod. prohlizecu maji rozdilene zobrazeni sirky – https://web.archive.org/…x-model.html

  před 18 lety | reagoval [57] David Grudl
 55. rADo #55

  avatar

  #53 Davide Grudle, geniální! ? Připomíná mi to Cimrmana ?

  před 18 lety
 56. BoB #56

  #53 Davide Grudle, mazací filtr DELETTO vyprodukoval jedno z nejlepších čtení, které jsem za poslední dobu viděl! Kloubouk dolů.
  A k tématu: viděl jsem dnes letmo pár opravdu živých webů (tedy žádné experimentální stránky) v IE7 a nebylo to úplně ono, ale kterak pravil klasik:

  …Ale vono to pude…

  Bude muset.

  před 18 lety | reagoval [57] David Grudl
 57. David Grudl #57

  avatar

  #54 Václave Prokope, už jsem psal, problém box modelů je vyřešen od verze IE 6. Více třeba u Yuůha

  #56 BoBe, není to ono, vážné varování jsou třeba nefunkční návody na respektovaném ALA (viz jeden ze screenshotů). Doporučil bych proto všem webdesignérům si betu stáhnout a trošku ji ošahat. Ale je to pořád jen beta, všechno se může změnit.

  před 18 lety
 58. Pachollini #58

  DELETTO je evidentně geniální nástroj, jenom se obávám, že bude trošku náročný na strojový čas ?

  před 18 lety
 59. Václav Prokop #59

  Ja nemyslim ruzdne matrjosky a podobne hacky, ale primou upravu v IE 7 – tak ze jiz nic podobneho nebude potreba.

  před 18 lety | reagoval [61] David Grudl
 60. Spike #60

  myslím, že není potřeba jásat nad opravami, ale spíš říct, že už konečně! A že to trvalo..

  před 18 lety
 61. David Grudl #61

  avatar

  #59 Václave Prokope, Vašku, vážně máš dnes zatmění mozku? Přečti si ještě jednou tu stránku u Yuůha. Box model je od IE 6 kompletně vyřešený problém, alespoň v souladu CSS2.

  před 18 lety
 62. Mathias Kodlodot #62

  DELLETO je BOŽÍ, nic lepšího mě v sobotu ráno nemohlo potkat ?

  před 18 lety
 63. Václav Prokop #63

  :( tak sem to cetl a zustal nepochopen, nevadi. Mam jeste maly dotaz: Jak je to s css3 v IE7 ?

  před 18 lety | reagoval [79] Timy
 64. Petr Mach #64

  #36 Petře Machu, Poznámka pro deletto. To docela velké zvětšené písmo je na displeji s 220 dpi pořád docela malé zvětšené písmo, je na hranici čitelnosti. Tedy se nejedná o nějaký naschvál nebo teoretický problém, ale praktickou potíž.

  před 18 lety | reagoval [65] David Grudl
 65. David Grudl #65

  avatar

  #64 Petře Machu, ale pláčeš na špatném hrobě.

  před 18 lety
 66. giani #66

  avatar

  Ví někdo jak obejiít instal. bez legal windows? PLS!

  před 18 lety | reagoval [68] Pavel Kout
 67. Václav Prokop #67

  Já ano – dojděte si koupit legalní windows ?

  před 18 lety
 68. Pavel Kout #68

  #66 giani, Že by zleva a nejlépe jenom v ponožkách?

  před 18 lety
 69. Rob #69

  Tak to mě se spíš zdá, že z toho IE dělají pomalu FF a spol. Asi konečně pochopili, že když na ně všichni nadávají, tak že to nebude jen tak.

  před 18 lety
 70. Petr Brádler #70

  avatar

  #53 Davide Grudle, Taky si pochvaluji nový mazací filtr. Pořádně mi zvedl náladu.. :)

  před 18 lety
 71. Honza #71

  Jak si IE7 můžu nainstalovat, abych zároveň mohl kontrolovat své weby v IE6? Nechci přijít o tuto možnost, ví někdo? Díky moc

  před 18 lety
 72. von banhoff #72

  [<a href="https://www.latrine.cz/internet-explorer-7-beta-2-neoficialne#comment-4228">50</a>] díky stáhnul jsem a ozkoušel jsem, ale nechodí to, pokud je opravdu potřeba magická kombinace omlalovínky a SP2, tak je to browser na dvě věci, když nechodí ani na jednom z oficiálně prodávaných operačních systémů
  jinak si matně vybavuji, že u tý první bety se do toho adrersáře musel ještě vytvořit nějaký textový soubor a pak to jelo…ale už si nevybavím co se dotoho souboru mělo napsat nebo zda to neměl být prázdný textový soubor a jak se měl pojmenovat
  holt pokud s tím MS něco neudělá, budu se muset bez MSIE 7 obejít a uživetelé s tímto exotem budou muset doufat, že věci které odzkouším na MOzzile a MSIE6 budou chodit i na MSIE 7

  před 18 lety
 73. Sqee #73

  No dgx, já se tak bavím ? … díky moc

  před 18 lety
 74. Ozzy #74

  avatar

  Zdravím-akorát teď po „testování“ nevím,jakým způsobem tam vrátit IE-6…instalace mi hlásí,že je použita novější verze tudíž nelze.....-((......

  před 18 lety | reagoval [75] David Grudl
 75. David Grudl #75

  avatar

  #74 Ozzy, V ovládacích panelech jen „Přidat nebo odebrat programy“ a zatrhni „Zobrazit aktualizace“. Pak se objeví „Internet Explorer 7 Beta 2 Preview“, který lze odinstalovat.

  před 18 lety
 76. pepcza #76

  zkoušeli jste už někdo reálně používat tu integrovanou RSS čtečku? přihodil jsem si do ní dva zdroje a od tý doby pokaždý, když otevřu to okýnko, tak celej iexplore havaruje a na pětkrát musím odkliknout info o havarovaným programu..

  před 18 lety
 77. sysdab #77

  čím to že se mi v IE7 BETA 2 zobrazují všechny stránky stejným FONTEM ? je ot nějaká chyba nebo jen něco v nastavení ?

  před 18 lety
 78. insekticid #78

  avatar

  Tak jsem si take zatestoval a zjistil jsem ze MSIE 7.0 beta2 ignoruje a:hover u stylu vlozenych do stranky pomoci

  `<style type="text/css" media="all">
  @import url(‚style.css‘);
  </style>`

  u

  <link rel='stylesheet' type='text/css' href='style.css' media='all' />

  neni problem

  před 18 lety
 79. Timy #79

  #63 Václave Prokope, Tak já vám ještě poradím, hledejte na té odkazované stránce klíčová slova „doctype“, „přepíná“ a „mód“.

  před 18 lety
 80. matt #80

  Jde to nějak zprovoznit bez instalace? Respektive to potřebuji hodit na komp bez SP2.

  před 18 lety | reagoval [81] Jan Brašna
 81. Jan Brašna #81

  #80 matte, Bez instalace to jde. Vic několikrát popsaný iexplore.exe.local … Ale bez SP2 bez šance. Chybějící API v některých systémových knihovnách.

  Jinak přesně mojí bolest z UI sdílí tady

  před 18 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.