obsahuje nejvíce reklamních ploch

Na navigaci | Klávesové zkratky

Netflix mi vidí do peřin! Jak to sakra dělá?

Jak sakra Netflix pozná, že spím?

Klíčová funkce. Skončí díl seriálu a 4 … 3 … 2 … 1 a už běží díl další. Netřeba nic mačkat. (Jen u těch extrémně napínavých se chápu ovladače a odklikávám next episode dřív než dokončí odpočet.)

Když jsem při sledování poprvé usnul, tak jsem čekal, že Netflix mi během spánku odvysílá celou sérii a pak ještě druhou a třetí. Ale to se nestalo. Prostě se sám vypnul.

Což je skvělá vlastnost. Pro mě jako diváka, protože vím u kterého dílu jsem skončil, a zároveň i pro Netflix, který šetří kapacitu a nestreamuje, když se nikdo nedívá.

Ale jak to pozná? Jak sa ty kurvy americké dozvěděli, že sem usnul? Na televizi není kamera. Pravda, na ovladači je mikrofon, ale ten se aktivuje jen když stisknu tlačítko. Nebo ne? Nebo mě televize šmíruje?

Co za důmyslnou umělou inteligenci Netflix používá? Jakým algoritmem analyzují mé chování a zjistí moment spánku? Rozhodl jsem se tomu přijít na kloub. A začal pozorovat sám sebe, co přesně při sledování dělám. Přesně úderem osmé hodiny jsem si pustil The End of the F***ing World. Každý díl má asi 23 minut. Bavilo mě to, akorát v desáte minutě jsem to pauznul a šel si nalít víno. Vrátil jsem se a sledovat dál. Pípl mobil, zprávy od kámoše, že mám jít na Náplavku, tak jsem odpověděl, ALE TV NEPAUZOVAL. Když už jsem měl mobil v ruce, bleskově jsem mrkl na fejs a vrátil se k seriálu, jenže fakt uteklo hodně děje, nechápal jsem souvislosti, tak to o šest minut vrátil. Koukám se dál a najednou uslyším zvuk lásky. Jenže na zvuk lásky vůbec nereaguju. Zvuk lásky, tedy match na Tinderu, mě nezajímá, protože mě nebaví si tam psát. Sleduji proto nerušeně dál první díl a najednou hele, držím v ruce mobil tam je puštěný Tinder. No tak fájn, zabijte mě, koukl jsem se, ale hned ho zase vypínám a vracím se ke sledování. Které jsem ovšem pauzl, protože jsem šel dolít víno.

Ať to dál nenatahuju. Teď, o dvě hodiny, o několik dolívání, čurání a krájení sýru později, jsem zhruba v polovině druhého dílu a mám ho pauzlý, protože píšu tento status. A musím říct, že už asi chápu, jakým algoritmem dokáže Netflix odhalit moment usnutí 💡

Mohlo by vás zajímat