porucha není na vašem přijímači

Na navigaci | Klávesové zkratky

RSS není e-mail, nečtěte každou zprávu

Po prvním spuštění RSS čtečky FeedDemon vyskočí varovné okénko se zprávou: „RSS isn't e-mail – you don't have to read every item!“ Zároveň radí, jak čtečku přimět, aby automaticky označovala položky jako přečtené.

To se mi vážně líbí. Sice při svých 10 kanálech o tuto vlastnost nestojím, ale jiným se může setsakramentsky hodit. Jen se donutit ji zapnout, že.

Do příští verze bych doporučoval implementovat měřič času stráveného čtením stránek. A funkci násilného ukončení programu po překročení denního limitu. Samozřejmě by se prodávala i výrazně dražší verze s dvojnásobným limitem. Byznys je byznys ?

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Sean.cz #1

  avatar

  Jé, já chci taky jen 10 kanálů .. d8-D

  před 19 lety
 2. Adam Hošek #2

  avatar

  Přeskakovat příspěvky, které mě nezajímají, mi vcelku nedělá problém. Sice občas mi některé ve filtru Unread leží déle, ale ty, které prostě číst nechci, označím Read a je to. Používám Operu :).

  před 19 lety | reagoval [3] Sean.cz
 3. Sean.cz #3

  avatar

  #2 Adame Hošku, Já také používám Operu, a příspěvky, které číst nechci neoznačuji za přečtené, ale rovnou je mažu. Přeci jen se mi do čtečky denně dostane mezi 150ti a 2sty RSS upozorněními a schovávám si jen ty, o kterých jsem se ještě na svém blogu nezmínil a chtěl bych.

  před 19 lety
 4. Petr #4

  Nikdy jsem neměl RSS čtečky rád. Jenže jednoho dne jsem objevil Sage pro Firefox a od té doby jinak, než přes RSS nečtu ;)

  před 19 lety
 5. Kelso #5

  avatar
  před 19 lety
 6. goodbrother #6

  avatar

  Nastav si nejlépe vypnutí PC, když nesmíš překročit limit. Sečetl jsem jen české kanály a mám jich 136 (zatím ty, které občas čtu), plus asi jedenapůlkrát víc cizojazyčných. Vždyť o tom to přece je – číst si novinky a zprávy z celého světa a ze všech dostupných zdrojů, co mne zajímají. A nastavení? Není nic jednodušího, vždyť program je v češtině!

  před 19 lety
 7. David Grudl #7

  avatar

  Žijeme v době informačního boomu. Denně nás zaplaví neuvěřitelné množství zprav a lidé se s tím snaží nějak vypořádat. Je umění dokázat si informace utřídit a existuje spousta nástrojů, které v tom pomáhají.

  V poslední době ale zjišťuji, že nejlepším řešením je informace ignorovat. Proto jsem počet kanálů ve čtečce zredukoval na cca 15 (z nichž navíc 5 píše velmi sporadicky).

  Paradoxně, přiškrcení přísunu informací nevede k tomu, že byste vypadl z oboru nebo v něm přestal být špička.

  před 19 lety | reagoval [8] Jan Brašna
 8. Jan Brašna #8

  #7 Davide Grudle, No, obávám se, že máš pravdu ;)

  před 19 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.