vylepšení: nyní bez Parse Error

Na navigaci | Klávesové zkratky

Trik pípa a Invex už doopravdy zadarmo

Invex Začínám mít pocit, že vstupenky na Invex si kupují asi jen … no prostě poctiví lidé. Pro nás ostatní – co se takhle v komentářích podělit o zážitky na téma „Jak jsem se dostal na Invex bez placení?“ :-)

(seznam IP adres pak předám bezpečnostním složkám BVV, jak jinak, znáte mě)

Kdysi frčelo předávání si jedné zakoupené vstupenky přes mřížovanou bránu zpět. Jednotlivci zase usilovali o volňásky od vystavujících firem. No a ti schopnější se registrovali jakožto novináři či jejich fotografové (mít u sebe aparát není nutné, vyzkoušeno).

Já kdysi býval docela vynalézavý. K nejkurióznějším úspěchům patřilo, když jsem na výstaviště převedl pětičlennou výpravu spolužaček a všechny se legitimovaly jako novinář Zdeněk M., toho času šedesátiletý. Ale nejraději mám trik pípa.

Zmanipulováni pípou

Principy manipulace jsou založeny:

 • na nebetyčné drzosti manipulujícího
 • na faktu, že nejnápadněji působí ten, kdo chce být nenápadný
 • a na tom, že to platí i naopak
 • no a především na znalosti lidské povahy. Klíčová vlastnost: pohodlnost

Proto když se před pár lety objevila na bráně „E“ dvojice táhnoucí nějaký tuze těžký předmět Pavilon E (teda alespoň to tak vypadalo, dost se prohýbali) a požádala postarší ostrahu u vstupu, jestli by mohli tu pípu převzít a zanést na stánek E13, kde už na ni netrpělivě čekají, nebo prostě to zařídit jinak, třeba na ten stánek zavolat, jen hlavně rychle, protože oni už měli být dávno někde jinde, zkrátka tehdy ochranka přišla s nápadem (a skoro úplně bez napovídaní), že nejlepší bude vypsat dvojici propustku, ať si to tam zanesou sami a dají jim pokoj. „A vraťte se hned a propustku nám doneste!“ …no to víte že jo!

Možná vás napadá, co kdyby byla ostraha hyperaktivní? Co kdyby zajistila přemístění onoho předmětu na (smyšlený) stánek E13 jiným způsobem? Hmmm, to bych byl chudší o historku, a se smutkem v srdci bych procházel branou „A“ na Invex, legitimující se jako novinář Zdeněk M. :-)

Invex a zdravotní následky

Invex jsem měl rád dvakrát. V době, kdy počítače začínaly a bylo co vystavovat. A v době, kdy už sice nebylo co vystavovat, ale mezi vystavujícími byli kamarádi.

To jsme pořádali kočovné výpravy z jednoho stánku na druhý, hostili se chlastem, domácí si ho maskovali v kole nebo džusu, aby šéf neviděl. Kolem šesté býval Invex značně rozmazaný. No a pak se jelo na firemní párty mimo areál. V útržkách si vybavuji jeden takový raut pořádaný na ruském ambasádě konzulátu, před budovou hlídkovali muži ozbrojení samopaly a já kvůli nim měl na druhý den pocit, že to všechno byl jenom divoký sen :-)

V té době jsem bydlel s Jeffem, majitelem známého počítačového velkoobchodu. Řídil pobočku v Brně a po dobu Invexu tu pobýval i jeho šéf, ředitel pobočky pražské. Na jedné takové večerní afterInvex párty vyhlásili pořadatelé soutěž v páce. Poklidná atmosféra, všichni lehce přiopilí a podřízení samozřejmě nechávali vyhrávat své nadřízené. Né tak Jeff. V páce chlapsky zabral, ozvala se hlasitá rána – a on nad svým šéfem vyhrál!

To je asi vše. Jo, ta rána, to byla lámající se šéfova pažní kost. Tehdy party skončila na brněnské úrazovce. Jeff si získal respekt, zápasit s ním v páce dodnes rezolutně odmítáme. A pražský šéf? Ošklivá zlomenina, ale dělal pokroky. Už kolem Vánoc nám předváděl, jak umí mírně pohnout prsty.

Komentáře

 1. Ji31 #1

  Malá poznámečka – v Brně není ruská ambasáda, ale konzulát, jinak článek je to dobrý…

  před 18 lety
 2. Roj #2

  avatar

  Vidim, ze mame k invexu oba stejny vstah. Ja ale vstup zajistuju jinak. Zavolam Jarmile, ona se me zepta, kolik chci listku, ja ji zklamu jednocifernym cislem a pak si jen lupeny vyzvednu.

  Triky typu „pipa“, „novinar“ a „fotograf“ si nechavam na hokejova a jina vyprodana MS a olympiady ?

  před 18 lety
 3. Lubos #3

  Len tak pre zaujimavost, kolko stoji listok? Ci sa taketo pokusy vobec oplatia (ak to teda uplne cele nie je vtip). Ale chapem, ze mozno ide o „princip“ :)

  před 18 lety | reagoval [4] David Grudl [5] n3tman
 4. David Grudl #4

  avatar

  #3 Lubosi, človeče, nevím, nikdy jsem ho nekupoval ? Odhaduji tak 500 Kč. Nicméně, jde hlavně o zábavu.

  před 18 lety
 5. n3tman #5

  avatar

  #3 Lubosi, V odborné dny (pondělí a úterý) za 500 Kč, což není zrovna zanedbatelná částka :) já si kupuju vouchery od známého, 120 Kč za jeden je ještě slušná cena.

  před 18 lety
 6. White Dog #6

  Tak já myslel jiný trik pípa, který má tu zásadní výhodu, že s sebou nemusíš nic těžkého vláčet. Ani nic zdánlivě těžkého. Vlastně ti stačí jen malý kufřík, brašnička nebo kabela, kterou stejně skoro každý s sebou táhne. A není to trik „novinář“, „fotograf“ ani nic podobného, i když je to něco podobného. Prostě drobný podvůdek, kterým také okradeš vystavovatele (proč nenazývat věci pravými jmény).

  před 18 lety
 7. garcon #7

  Taky jde na adrese invex.cz/dkmo vyplnit zadanka a obratemn dostanete voucher na volnasek. Nestojite pak frontu u brany, ale jdete pres registraci novinaru, zahranicnich hostu a vystavujicich. Vyzkouseno.

  před 18 lety
 8. Joeb #8

  Ja dostal link tady muj kamarad, ze on ma pravdu.

  Ja musim smat! Ja byl na invex a s kamarad meho stryce tu v cechach. On taky moc chtel bez lisku byt v invex a on neni chudy. A Ja rikal By Jove! ze to podvod jemu, on ne. rikal to sport. On mi rici nejake delicty tady radi vy mate. mi nenapadlo doma delat to. az budu doma budu smutny. Mam rad tady vas, ale vy divat na sebe moc smutne. Keep smiling! Ahoj.

  před 18 lety
 9. Jirka S #9

  Ten trik je dobrý (a vtipný), ale myslím si, že než aby to ostraha začala vůbec řešit (ať už propustkou, nebo jinou aktivitou), tak by prostě řekli, že to máte smůlu, dovnitř Vás pustit nemůžeme a nejsmy tady od toho, abychom Vám to zařizovali! A opírá se to o ten bod s pohodlností. Prostě bych tomu moc nevěřil

  před 18 lety
 10. Lokutus #10

  Na mou duši, v předchozím článku jsem četl „trik pipa“. Asi nějaká deformace. Ale pajpa, nebo pípa, trik je to dobrý. Jen se divím, že se vrátný neobtěžoval zavolat na stánek E13, anebo vyvolat nájemce stánku E13 rozhlasem. Hlášení typu „Nájemce stánku E13 nechť se dostaví na vrátnici, má tady tu objednanou pípu“ by asi překvapilo spoustu lidí.
  A dgx by asi řekl něco jako: „Tak už mu ji předáte jo? Tak nasle a dík.“

  před 18 lety
 11. MzK #11

  Viděl jsem i skupinku co přišla k plotu, párkrát se rozhlídla a plot přelezla. Celá akce trvala asi 6s a je to buď a nebo.

  před 18 lety
 12. White Dog #12

  Tomu se říká „trik plot“ a není pro svou primitivnost často používán. Taky je to fyzicky náročné. To znalec než aby se zapotil přelézáním plotu raději potáhne z parkoviště něco děsně těžkého a bude tomu pracovně říkat „pípa“.

  před 18 lety
 13. MiSHAK #13

  avatar

  LOL LOL LOL

  Trik „Student VŠ“: ukázat kartičku FIT-VUT nebo jíné organizace (kartička je „zdarma“) a zaplatil 100,–-

  BTW: Nemám důvod se tam příští rok vracet…
  Nic nic nic – mohl sem být už ve středu doma. Kamarád taky vystavoval, ale já si jednou budu kupovat Windows Vista :)

  před 18 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.