vylepšení: nyní bez Parse Error

Na navigaci | Klávesové zkratky

Vyprodali mi mobil, parchanti

Tento článek je dost smutný. Teď, v čase vánočním, ho raději ani nečtěte.

Přítelkyně byla o víkendu pařit v klubu Caribic (v Brně, pasáž Typos na Běhounské) a v placené šatně si uschovala kabelku. Jaké pak bylo překvapení, když ji vrátili kompletně vykradenou. Nový mobil fuč, peněženka fuč, bankovní karty fuč, a veškeré doklady taktéž fuč. Oznámila to ochrance, přišel majitel klubu a zachoval se jako pravý džentlmen. Řval na ni, že je lhářka a nakonec ji fyzicky napadl.

Samozřejmě na něm budeme vyrovnání škody tvrdě vymáhat, a to všemi zákonnými prostředky.

Doplněno: Občanský zákoník, § 433 stanovuje, že za škodu na věcech odložených na místě k tomu určeném odpovídá provozovatel a nemůže se odpovědnosti zbavit jednostranným prohlášením, jakým je třeba cedulka „Za odložené věci neručíme.“

Mobilní milášek

Siemens ME45
Ovšem abych se dostal k tomu vyprodanému mobilu. Přítelkyni jsem dal svůj Siemens ME45, a to celkem bez boje, protože jsem měl v plánu si obratem ve městě pořídit nový. Ano, opět Siemens ME45.

To se má tak. Vždycky, když ztratím, rozbiju, ukradne se mi, zkrátka když přijdu o svůj mobil, tak vyrazím vstříc brněnským bazarům a koupím si další Siemens ME45. O což jsem se pokusil i včera, ale vrátil se s nepořízenou. Nikde už ho nemají!

Ach jo. Já věděl, že ten okamžik jednou přijít musí. Pořád jsem si říkal, že je ještě času dost. Že nemá smysl kupovat ME45 do zásoby. Hromadit je ve skříni na horší časy. No, a teď je pozdě.

Co včil? Přejít na nějaký lepší model? Takové pokusy tu už byly, ale vždycky to skončilo návratem k ME45. Vyříkali jsme si to a odpustili si. A najednou se není ke komu vrátit ☹

Najednou jsem sám

Smutně jsem bloumal ElectroWorldem a prohlížel si moderní telefony, barevné i fotící, ale žádný nebyl jako on. Krásné Ťamťungy, blýskavé Nokie, Sony i Erikovy synové, a já stále myslel jen na něj. Na ME45. Co si bez něj počnu?

Vzpomínal jsem na společné chvíle. Když mi vrněl v kapse a já ho nezvedal a nechával vrnět dál. Někdo by si mohl říct, že jsem poser, maje dnes takový mobil, ale to by se šeredně mýlil.

Siemensi ME45, vrať se!

p.s. když jsem se letos setkal s Martinem Koptou, nemohl jsem si nevšimnout, že máme něco společného. On používal tuším C35.

Komentáře

 1. Slash #1

  Nokia 5110 rulez. Kdyby byla duální tak ho mám ještě teď :)

  před 17 lety
 2. shortboy #2

  tak na tenhle mobil mám taky jenom dobrý vzpomínky, zamáčkl jsem slzu, dík :,)

  před 17 lety
 3. shortboy #3

  jinak…letmo jsem zajyxoval a našel toto …takže jestli to chceš zkusit… ;)

  před 17 lety
 4. Hanz #4

  avatar

  Tak kup přítelkyni nový a vezmi si ten ME45 zpátky.

  před 17 lety
 5. Arthur Dent #5

  Kdybys chtěl Siemense M50, tak mi tááámhle leží… Ale ty asi nechceš, co? Je to o pět víc a o E míň… :)

  před 17 lety
 6. carnero #6

  Joo, ME45 stála za to… měl jsi si jich koupit několik do zásoby. To máš jako se zálohama, všichni si říkají, že to počká… až to jednou nepočká. A máš to. Ale sháněj, v úterý jsem jí viděl v pražském MobilHouse. Ještě je :)

  před 17 lety
 7. Huggi #7

  na netu v bazarech se jeste najit da..a po Vanocich se treba par kousku obevi i normalne..;o)

  před 17 lety
 8. David Grudl #8

  avatar

  Vždycky jsem všem radil: „nekupujte mobily, kterých jsou plný bazary.“ Lidí ví, proč se jich zbavují.

  Takže bazar je místo, kde vždy najdeš hromadu Nokií 6210, pak pár luxusních kousků, které se původním majitelům ztratili minulou noc, pak různé divné Siemensy, ale jen výjimečně ME45, protože ten s majitelem dožívá…

  před 17 lety | reagoval [10] ino [33] ringo [40] llook
 9. Petr Tichý #9

  best je stejně 3310, měl jsem jednu fakt dlouho a byla dobra ale kdyz po dvousty spadla na dlažbu tak nevydržel display a nějak nemohu najít nový kousek za slušnou cenu … ☹

  před 17 lety
 10. ino #10

  #8 Davide Grudle, Dovolím si oponovat. Bazary jsou plné 6210, protože ti co si kupují mobily za 15 a více (ano 6210 opravdu stála 15tis) tak si po čase, až je na trhu nějaký ten novější typ, koupí zase svůj oblíbený model v novém kabátě s několika novými funkcemi… a starý dají třeba do bazaru (pokud jim ovšem nebyl třeba ukraden). Já jsem se jí nezbavi a 6210 dosud mám. A mám ji už 5 let. A jestli o ni nepřijdu, tak do nového nejdu. Proč taky. I po pěti letech mi baterie vydrží týden (pravda, ze začátku to bývalo mnohem déle, až jsem někdy zapomínal, kam že jsem tu nabíječku dal), a těch několik zásadních funkcí co od mobilu k životu potřebuji vyťukám pomocí klávesových zkratek…

  před 17 lety
 11. Whitek #11

  avatar

  ja jsem osobne sel do M65, kterou pote vystridal M75… Oba se daji patchovat jako spravny Siemens, oba jsou odolne, ale bohuzel uz to zkratka neni ono… (na druhou stranu se na nich daji spustit elfy a skrz ne i multitasking…).
  Mimochodem google mlci? http://www.google.cz/search?…

  před 17 lety
 12. Martin #12

  Od té doby, co mi všechno ukradli z visacím zámkem zamčené skříňky, kterou hlídala kamera (zrovínka prý nefungovala), už nevěřím ničemu. Doklady, peníze, mobil, klíče – pořád u sebe!

  Kup si něco odpovídajícího svému postavení. Třeba ten Hulánův kousek by se k tobě jistě hodil!

  před 17 lety
 13. Jiří Sekera #13

  avatar

  Co nástupce – Siemens ME75?

  před 17 lety
 14. tark #14

  avatar

  Vidíš to, taky se vypláču… Vyprodali mi foťák, parchanti! Dneska jsem poběhal snad všechny fotoprodejny v Ostravě a Nikon D80 se seťákem tam není! :((

  před 17 lety
 15. Pavel #15

  avatar

  Souhlasím s tebou mam ME45 a také na ni nedám dopustit, padal ze skaly, koupal se a stále funguje. Škoda že se už nedají sehnat. Také jeden shánim potřebuji u svého vyměnit displej…

  Asi pujdu do ME 75

  před 17 lety
 16. honny #16

  avatar

  mám ME75 a… neber ho, není to ono… už je to moc BENQ…
  předtím sem měl asi rok a půl popůjčovaný černobílý, starý a vůbec moderní společností odmítaný mobily a kdybych nedostal výhodnou nabídku na tenhle, tak si je nechám…

  před 17 lety | reagoval [22] numero
 17. Ondra D. #17

  avatar

  No me se jedna ME45 winter edition bezucelne vali na stole.

  před 17 lety
 18. maceenca #18

  Jeden mám doma, chceš ho? Stav a opotřebení odpovídá jeho věku… ? Naposled jsem ho používal před léty pro připojení na internet, když kolem nás nelétalo nic, kromě signálu GPRS ?

  před 17 lety | reagoval [57] David Grudl
 19. mkds #19

  Mám dva. Jeden jako druhé číslo a jeden rezervní… A tu M35 mám jěště taky…

  před 17 lety
 20. Matej Knopp #20

  :((( Otvoril si mi stare rany. Moj ME45 sa zahadne „stratil“ na ceste do servisu. Myslel som si, ze uz som sa cez to dostal, ale zrejme som sa mylil.

  No nic, je cas sa zmierit s farebnymi displaymi, mp3 zvoneniami a fotoaparatmi ktore nahodou aj ciastocne plnia funkciu mobilnych telefonov. Smrk.

  před 17 lety
 21. numero #21

  avatar

  jj, me45 je dokonalý telefon, má tolik vychytávek a přitom je tak jednoduchý. Já sám jsem majitelem taky siemensu a to M75.

  PS: Od Siemensu se přechází těžko jinam, tak vysokou laťku je těžké překonávat.

  před 17 lety
 22. numero #22

  avatar

  #16 honny, Já mám M75 a nic BENQ v tom necítím, kámoš má M65 a chová se to stejně jak moje.

  před 17 lety | reagoval [25] Jiří Sekera
 23. Roj #23

  avatar
  [smazáno] Jsi sto let za opicemi. Zrovna tento tyden v pondeli jsem si ze servisu vyzvedl „nový“ mobil.

  ME45 jsem si uzil asi tyden, kdyz jsem se rozhodl upgradovat svou dosluhujici Siemens S 25. Po tydnu jsem ME45 prodal se ztratou asi 4 litru a vratil se k S25. Je rychlejsi, vymazat konkretni SMS da asi o tri kliknuti na klavesu mene, nema nesmyslny splashscreen, nema T9, ma lepsi signal v problematickych mistech…

  Ale stihl jsem obehnout bazary a skoupit vsechny S25, co jsem objevil. Bohuzel, je to uz davno, zhruba tak davno, co tys kupoval svou ME45 (skoda, ze jsme se neznali, usetril bys) ?
  A behem tech let se ma zasoba S25 ztencovala. V pondeli mi opet ze dvou nefunkcnich udelali jednu funkcni.

  Uz mi zbyvaji posledni dve funkcni. Je to stressujici. Jsem neklidny. Co se mnou ted bude??

  před 17 lety
 24. Ly #24

  avatar

  nj… Siemens rulezz :))

  před 17 lety
 25. Jiří Sekera #25

  avatar

  #22 numero, To je zvláštní, protože mobilní divize Siemens zanikla už před lety a teď funguje pouze v kooperaci s BenQ nebo Fujitsu.

  před 17 lety | reagoval [26] Rengen
 26. Rengen #26

  #25 Jiří Sekero, Jen malinko upřesním, že mobilní divize Siemens nezanikla „už před lety“ ale teprve nedávno. Respektive…první spekulace o prodeji mobilní divize jsou teprve 2 roky staré. A to upozorňuji že to byli teprve první spekulace. Samotný prodej přišel až o téměř rok později, takže je to historie stará něco krátce přes rok.

  Důkaz místo slibů – #stary-odkaz-#stary-odkaz-http://www.faz.net/s/RubE2C6E0BCC2F04DD787CDC274993E94C1/Doc~E97BD74478978411483D3111D4A9E3713~ATpl~Ecommon~Scontent.html

  před 17 lety
 27. Roman #27

  avatar

  Ja mam S45 tusim 4 roky? Ono je to taky strieborný. Stratil som ho asi 6 krát (z toho 4 krát v taxíku (vypadol z vačku)) a 2 krát na koncerte pri poskakkovaní (vždy si to nejaký dobrák všimol a poctivo vrátil, asi sympaticky poskakujem ;). To koľkokrát mi už padol na zem tak, sa už hádam ani nedá rátať. Mám v ňom 3 batterku od firmy ktorej sme (áno sme ? nedávno robilo web ( www.battex.sk ? a veľmi si pochvaľujem. Ono aj tak na ňom využívam len zlomok funkcií, na hrajkanie mám počítač ?

  před 17 lety
 28. Ji31 #28

  avatar

  Teda nic proti, ale když chodí do takové pasáže, tak co se diví? Rozhodně nechci VŮBEC NIC naznačovat, ale do té pasáže (a vůbec celá ta ulice – kromě mandarinu: tam chodí poseři ? a alohy, tam chodí pipky) chodí akorát arabáči a kurvy. Tam bych teda nešel ani za nic..
  Rozhodně jsem tím ale nechtěl nic naznačit! jenom upozornit na to, že je třeba si asi víc vybírat, viz. napadení majitelem klubu (neměl ještě na čele otisk od trubanu ??)

  před 17 lety | reagoval [30] zirafka
 29. blesk #29

  avatar

  Tak ja sem si poridil Motorolu Razr V3 a taky nevim kde mam nabijecku, vzhledem k tomu, ze jediny konektor co ma je mini-usb… Takze nabijim tak, ze to proste strcim do USBcka a je to ?… Jinak myslim, ze si najdes nejaky mob co bude mit vsecky funkce co chces a bude outdoorovy ?, vetsinou takove telefony stoji do 1500, doba kdy sem resil smartfouna uz me presla…

  Jinak ale, Karibik je nejspinavejsi dira v brne, me tam loni pred vanocema nepustila ochranka dovnitr (asi v 9 vecer uplne strizliveho, navoneneho a vubec) s oduvodnenim ze mam dlouhe vlasy. Sel sem za kamoskama, ktere sly za me orodovat, ale ani to nepomohlo. Tak sem to sel resit s policii a svete div se, zase nic. Dokonce jim to nestalo ani za reseni… Takze, Karibik nebrat, nechodit tam a kdyz se nekdo zepta tak je timdle zpusobem pochvalit…

  před 17 lety
 30. zirafka #30

  avatar

  #28 Ji31, no ja nevim. ja tam chodim k praktickemu lekari a tam chodi normalni lidi.

  před 17 lety | reagoval [48] Ji31
 31. hvge #31

  Ja viem ze ma budete nenavidiet, ale pre mna su mobilne telefony znacky Siemens iba plastove smejdy a je len dobre, ze ich uz vyraba vyrobca tradicnych plastovych smejdov Benq :)

  Nadobro som s nimi skoncil, ked mi po pol roku zacali z novucickej S55 odpadavať tlačítka. Tie modely co som mal predtym (M50, C55) stali v podstate tiez za houby. Hlavne teda ta klavesnica…

  před 17 lety | reagoval [32] Roman [34] David Grudl
 32. Roman #32

  avatar

  #31 hvge, Tie novsie modely su plastove smejdy (moja Andrejka mala tiez par vylamanych klavies), ale M45 a S45 a nizsie ( plne elipsovytich tvarov – vratane klavies) je imho luxus. S45 drzi v dnesnej konzumnej dobe uz cca tych 5 rokov intenzivneho pouzivania a asi ju budem musiet dat utratit lebo dobrovolne to nespravi.. Uz len to, ze ten novy model co spominas sa uz ani poriadne nedal ovladat palcom bolo hrozne.. na S45 vypalčiakujem čo potrebujem bez toho že by som si natiahol sval na ruke alebo zmutovať do kompatibilneho tvaru ruky..

  před 17 lety
 33. ringo #33

  #8 Davide Grudle,
  Třeba se tam nakonec objeví i ten tvůj Siemens ;).

  před 17 lety
 34. David Grudl #34

  avatar

  #31 hvge, nebudu tě nenávidět ? Poslední fakt kvalitní řada byla čtverková (ME45, S45) a pak už to šlo do háje. Svýho času se mi líbila S55, ale při sebemenším pádu se rozpadla na tisíc kousků a ty chyby ve firmware, ehm… Dnes bych se rozhodně orientoval na jiné značky.

  před 17 lety | reagoval [35] Onecar [39] hvge
 35. Onecar #35

  avatar

  #34 Davide Grudle, Nemusíš se orientovat ani tak na značky, jako spíš na to, jestli k tobě ten mobil půjde. Jsi programátor, živíš se jako programátor, a povolání „programátor“ asociuje člověka s našlapaným notebookem, kterému sekunduje PDA.

  Já mobil vybírám především podle designu, aby ke mně šel. Mám Motorolu MPx220, má operační systém Windows Mobile 2003SE a až na pár neduhů jsem spokojen (nebudu tady šířit bludy, že je to dokonalý OS; není, na druhou stranu, co je dneska dokonalé?) a ty, jakožto programátor, bys byl nadšen jistě o to více, že si můžeš na něj psát své vlastní programy. Záleží jen na Tobě.

  Nezlob se, člověk, který je pěkně oblečen, nosí značkové hadry a má našlapaný PC a který používá Siemens ME45, se může honosit titulem „socka“. Možná tvrdé, ale mobil chápu spíše jako módní doplněk, ne jako foťák, kameru, notebook etc.

 36. Roman #36

  avatar

  #35 Onecare, Podľa mňa kupovať si imidžový mobil, handry, book, foťáak a kameru len na to aby som zakryl že som SOCKA je trápnejšie ako si ich kúpiť preto lebo ich potrebujem a vyhovujú mi. Ono je obrovský rozdiel medzi tým „byť niekým“ a „snažiť sa vyzerať ako niekto“. ? Ako v tej pamätnej vete ktorú vo filme Matrix povedal Neo-vi, Morpheus. *Je rozdiel medzi poznaním cesty a kráčaním po nej" ?

  před 17 lety | reagoval [37] Onecar
 37. Onecar #37

  avatar

  #36 Romane, Nemusí být zrovna imidžový, měl jsem na mysli pouze fakt, že mobil o člověku leccos vypovídá. Zvláště v businessové sféře, ale jde jen o můj názor, se kterým můžeš, ale nemusíš souhlasit ?.

  před 17 lety | reagoval [38] Roman
 38. Roman #38

  avatar

  #37 Onecare, Nechápem čo má programátor spoločné s businesovou sférou ? Tám sú predsa accounti a iní ľudia s bielym límečkom ktorí majú potrebu doladiť dojem úspechu nejakou tou hračkou ? A vôbec čo ty máš spoločné s bussines sférou ?. A čo (trebárs) stárá nokia jedného môjho známeho vypovedá o jeho sociálno-ekonomickej situácii? ?

  před 17 lety
 39. hvge #39

  #34 Davide Grudle, Frajerka mala tu C55 a predtým este C35. Ta C35 bola podla mna tiez na houby. Ja som vtedy fical na N6110 a to bol na tu dobu uzasny telefon. Ale pravda, ME45 som si vtedy tiez chcel kupit, namiesto toho padla volba na smejd M50 a neskor S55, co som uz o pol roka trpko olutoval.

  Par krat mi spadla, raz na mramorovu dlazku. Vydrzala to celkom v pohode (myslim ze koli musej vahe), ale ako vravim, po pol roku sa zlomilo tlacitko. V servise mi to vymenili, ale obratom som ju hned predal a zanevrel :)

  před 17 lety
 40. llook #40

  avatar

  #8 Davide Grudle,

  nekupujte mobily, kterých jsou plný bazary

  Já vystřídal zatím šest mobilů a jenom dva mi byli ukradeny. Další čtyři šli do bazaru pouze proto, že jsem potřeboval prachy, jinak bych je dál spokojeně používal. I s těmi ukradenými jsem byl spokojený.

  Až ten co mám teď nejspíš prodám proto, že se mi často sám od sebe vypíná…

  Takže moje bazarová bilance je jeden špatný mobil z šesti.

  před 17 lety
 41. Roj #41

  Hej hola!
  Dneska jsem shanel (marne) posledni poradny mobil od Siemense S25. Pri te prilezitosti jsem objevil bazar, kde meli jednu dobre vypadajici ME45 i s originalni krabici za 790,–

  Muzu ji vzit. Chce ji nekdo?

  před 17 lety
 42. zirafka #42

  avatar

  #35 Onecare, obavam se, ze ME45 celkem sedi k Davidove stylu oblekani. Take vim, ze je chyba, ze nenosi svetr Marco Polo a nikdy nestudoval v Liverpoolu, ale tohle nekterym lidem proste nevysvetlis (((-;

  před 17 lety | reagoval [43] Arthur Dent
 43. Arthur Dent #43

  #42 zirafko, Cože? Jeho mobil stál míň než 15.000 a nenosí svetr Marco Polo? Určitě nemá ani oblek od Bosse! Tohle vědět, tak bych s ním nikdy ten golf na MFF ve Varech nehrál!

  #35 Onecare, Můj mobil je zařízení pro komunikaci s jinými lidmi a slouží mi i na pár jiných věcí (poznámky apod.) Ale – slouží MNĚ a je to nástroj, ne ozdoba. Většina lidí ho nikdy neuvidí, stejně jako většina lidí nikdy neuvidí moje trenýrky, ačkoli ty mi jsou podstatně užitečnější než mobil. Levný rozhodně nebyl, ale nehodlám jím podpírat své společenské postavení, to se snažím budovat jinak. A pokud budu za „socku“ považován mezi lidmi, co hodnotí postavení podle „vydyzajnovanosti“ mobilu, tak – možná tím líp! :)

  před 17 lety
 44. Maceenca #44

  #35 Onecare, Je na tom kus pravdy, ovšem:

  člověk, který je pěkně oblečen, nosí značkové hadry a má našlapaný PC…

  …mobil zásadně neukazuje (tuplem ne, když má nějaký top high-end). Když (nedej bože) při schůzce telefonuje, raději poodejde kousek pryč, aby nerušil, nebo nejlépe si nechá mobil v autě (nebo bez zvuku ve futrálku, odkud ho nikdo neukradne), protože vše se dá vyřídit později.

  Člověka, který nosí vkusně padnoucí značkové oblečení (teď už musíš Davide ? ) může nazvat sockou pouze hlupák, který soudí podle mobilu. Takových nepotkáš mnoho a i když, nemůže ti to vadit. O business sféře se raději nevyjadřuju.

  Neber si to osobně, nedovolil bych si tvrdit, že jsi hlupák právě ty, ale sám si určitě na spoustu takových minimálně vzpomeneš…

  Negramoti, kteří mají na stole drahej mobil s velkým displayem a všemi funkcemi, ale když mají najít telefonní číslo, tak jedou – menu → telefonní seznam → volby → hledat číslo a postupně po jednom dolů od A až najdou „strýc jara“

  před 17 lety
 45. Jirka #45

  avatar

  Ahoj jeden velice zachovalý mi leží doma. Je do něj třeba pořídit novou baterku tak kdybys měl zájem rád ti ho přenechám. Jsem bohužel závislý na firemním a kombinaci autohandsfree + telefon, takže ho mám celkem na nic.

  Když tak se ozvi na email.

  před 17 lety
 46. zajdee #46

  avatar
  [smazáno] sám jsem leta používal S45 se softwarem ze S45i a kdyby se mi nezačal v zimě vypínat (to je ale nejspíš problém baterky) a kdyby mi nedošly pozice v seznamu kontaktů, používal bych ho dodnes. Teď slouží převážně na data (GPRS), ale i tak se s ním dá vcelku dobře pracovat :) A… kupodivu… jsem ho také „dal“ přítelkyni, která je s ním nadmíru spokojená a u svých vrstevníků se právě tenhle obstarožní S45 – ač nemá barevný displej, neumí mms, nemá polyfonní vyzvánění a neumí dělat spoustu dalších blbostí – setkává s pozitivním ohlasem ?

  Věřím, že ME45 ještě seženeš, i když to asi bude oříšek… Ale i ořechy jdou rozlousknout, takže držím palce ?

  #35 Onecare, člověk, co soudí ostatní rovnou podle mobilu (nebo spíš co odsoudí ostatní ve chvíli, kdy nemají ten superhypermegatop aktuální model), nestojí ani za povšimnutí.
  Lidé mají i jiné kvality a řekl bych, že ty jsou mnohem, mnohem důležitější, než jaký má kdo mobil ?

  před 17 lety | reagoval [47] zajdee
 47. zajdee #47

  avatar

  #46 zajdee, tedy, samozřejmě, u JEJÍCH vrstevníků se tenhle obstarožní S45 setkává s pozitivním ohlasem ?

  Člověk by neměl upravovat příspěvky ve chvíli, kdy už je má rozepsané :)

  před 17 lety
 48. Ji31 #48

  #30 zirafko, No já myslím v noci. Nicméně je možný, že myslíme každý něco jiného…

  před 17 lety
 49. Bouchy #49

  Vzpomínám si na dřívější, černobílé modely Siemensů… Já sám jsem měl 2× C35 a potom C55…kde jsou ty časy teď ?

  před 17 lety
 50. frenk #50

  avatar

  Zdravím, můj otec má Siemense C35 od dob co se v ČR začal prodávat..!…a jelikož ho používa fakt odmeřene, tak je stále jak fungl novinka…unbelieveable..!!! :o)

  před 17 lety | reagoval [53] numero
 51. David Grudl #51

  avatar

  #35 Onecare, to, co popisuješ, se nazývá „snob“. Dotyčný si myslí, jaký je frajer a jak si ho ostatní váží, okolí se však na jeho účet velmi dobře baví.

  před 17 lety
 52. numero #52

  avatar

  2Onecar: Ano, například já si velice vážím lidí co mají ME45. Je vidět že dbají na kvalitu, kterou siemens bezesporu poskytoval.
  (kup si HTC TyTN a můžete si volat s Radkem, ten z toho bude uplně hotový a napíše článek o významných blogerech kteří mají HTC TyTN, ale stejně tam bude jen on protože on je jediný významný bloger ;) )

  před 17 lety
 53. numero #53

  avatar

  #50 frenku, No, pošli mu smsku s obsahem %deutsh – pozor! Je to na vlastní nebezpečí.

  před 17 lety | reagoval [55] frenk
 54. MaReK #54

  avatar

  Kamarádi také nechápou, proč používám historické přístroje Motorola C450 (4. rok) a Alcatel OT302 (6. rok). Prostě fungují, jednou za pár let jim vyměním baterku a jedeme dál. Tak alespoň nejsem jediný, kdo nemusí kupovat novinky a nežene se za nejnovějším pouťovým blinkátkem od ťamťungu, nebo elží ?.

  před 17 lety
 55. frenk #55

  avatar

  #53 numero, to ti přepne jazyk…aspoň myslím, že to tak bylo..!.. ? vim, že jeden čas to byl takový oblíbený žertíček :-/)
  Zas na druhu stranu je pravda, ze časem jsem si sehnal soft na prefslashovani FW a návod na zobrazeni a editaci servisního menu…i když je pravda, že jsem se v tom moc nehrabal pže na to by byl už potřebný nějaký návod nebo manual, mělo to ruzné vychytávky a když se človek spletl nebo nevěděl čeho se dotyčné nastanení týká, bylo vcelku ošidné se v tom dále hrabat ?

  před 17 lety
 56. Dan #56

  OK, rana do cernyho! Taky pouzivam ME 45 jako soukromej telefon a uz se delsi dobu poohlizim po nahrade.. Ted mam sluzebniho B-S E71 a „nejni to vuonco“. Premyslel jsem bud o odchodu od znacky (neco malinkyho – Samsung P300/P310 nebo LG KG 320S) nebo o koupi B-S ME75, pripadne B-S S68 nebo neceho podobnyho… Prekvapuje mne ze je tolik lidi, ktery na ME 45 nedaji dopustit – proto se JICH ptam: co si mam (SAKRA) vybrat jako nastupce??? Diky moc za napady, Dan.

  před 17 lety | reagoval [57] David Grudl [58] frenk
 57. David Grudl #57

  avatar

  #56 Dane, před pár dny jsem si hrál se Sony Ericsson K750i, a musím říct, že jsem nad ním začal vážně uvažovat. Ještě dorazím jeden ME45 (díky #18 maceenca, a taky díky všem za další nabídky) a pak se asi vydám tímto směrem.

  Teda… uvídíme ?

  před 17 lety | reagoval [58] frenk [60] Radek Hulán
 58. frenk #58

  avatar

  #56 Dane, + #57 David Grudl zrovna zrovinka jsem to chtěl napsat už v poledne 🙂 … K750i je snad ta nejlepší volba, kór když mi na konci ledna opět vyprší 2-letá lhůta na zakoupení zlevněného MT u Vodaf..... za 77kč je pro mne K750i jasnou volbou 🙂 jinak tedy pro info o K750i a o tom jak fotí a všem ostatním se mrkněte na mou minirecenzi 🙂 ty fotky 2MPx foťáčkem jsou fakt úžasné…!!

  před 17 lety
 59. Petr Trn #59

  avatar

  No kdybych svůj ME45 nedal přenedávnem otci, tak bych ti ho klině věnoval. Ten mobil jsem měl strašně dlouho a byl jsem velmi spokojen, takže vím o čem mluvíš.
  Nyní mám už asi rok Sony Erika W800i a jsem spokojen nad míru ..už mi párkrát spadl (i ze dvou metrů, když jsem si dával gatě přes skříň a mobil byl v kapse) a všechno přežil. Hodně cestuju a proto hlavní výhodu mého mobilu SE W800i (mp3 přehrávač) využívám hodně často.

  před 17 lety
 60. Radek Hulán #60

  avatar

  #57 Davide Grudle, SE je super volba, ale to už rovnou zkus K800i místo K750i, pořád stojí pár babek, a podporuje i EDGE/UMTS, a slušný internet na mobilu se prostě hodí (těžko pro tebe posuzovat, když jsi měl ME45, a tudíž jsi to nikdy použít nemohl).

  Osobně preferuji HTC TyTN, je to takový malý notebook, a tak místo telefon (85g) + notebook (3kg) tahám jen smartphone (150g). Na 99% použití je to de-facto identické, a o 2935 gramů méně v pravé kapse kalhot je sakra znát ;)

  před 17 lety | reagoval [61] tark [62] JPAS. [72] Josef Průša
 61. tark #61

  avatar

  #60 Radku Huláne, JJ, souhlasím, K800 by dneska už byla jasná volba… ? Doporučuji.

  PS: Sám mám K750 ?

  před 17 lety | reagoval [62] JPAS.
 62. JPAS. #62

  avatar

  #60 Radku Huláne, #61 tark Jo, jo já mám čerstvě K800i a jsem spokojený ?.

  před 17 lety
 63. helb #63

  avatar

  Tohle chápu. Ještě nedávno jsem měl SL45i… miláček, ale umřel mu displej. :'(

  před 17 lety
 64. marYn #64

  avatar

  Taky mám ME45ku jako osobní mobil a je fakt super. Už je to pár let co slouží jako za mlada a to včetně baterky. Rád vidím, že nejsem sám, kdo tento model stále používá. ?

  No a na práci je tady další nesmrtelný mobil – Ericsson T39m, který se mi podařilo sehnat před pár měsíci přes eBay z Vídně. Je sice dost pomalý, ale umí co potřebuji a je to štýlovka. ?

  před 17 lety
 65. duf #65

  avatar

  K750i je skvely telefon, ja ted osobne jedu na W810i a jsem z toho vylozene nasran, protoze ten telefon si dela co chce … vypina se dle mnou neidentifikovaneho klice ☹

  před 17 lety
 66. Kazzan #66

  avatar

  Zlatý to mobil. Pořídil jsem si ho poté co jsem daroval svoji C35i matince. Bude to už pěkná řádka let a stále ho ještě používám. Ta nejlepší volba pokud od mobilu očekávate, že bude určen pro volání a sms.

  před 17 lety
 67. Catch #67

  avatar

  No jako byvli prodejce mobilu (pet let vlastni prodejna) moc nechapu co ti na tomhle MT tak prirostlo k srdci ale pokud po nem tak strasne touzis verim ze v pobocce Mobilpohotovost.cz jich maji jeste hromady :)))

  před 17 lety
 68. lopaticak #68

  avatar

  jeden ME45 mam doma ve skrince jakozto zalozni telefon – az na baterku, ktera je dva roky ostre jeta (vydrzi tak 1–2 dny dle zatizeni) je plne funkcni. Takze kdybys mel zajem, ozvi se na mejl;) Mmch baterka by se mela dat este sehnat.

  před 17 lety
 69. Catch #69

  avatar

  Baterka se da urcite jeste sehnat ;)

  před 17 lety
 70. ondras #70

  Taky mám jeden ME45 schovaný pro jistotu – u manželky ?

  před 17 lety
 71. bpbp #71

  Mám ME45 cca 4,5 roku – ted začíná trošku blbnout (nejde ukládat telefoní čísla) takže už mu moc času nedávám – maximálně tak rok a nebo dva … ?

  A pak … až půjde do věčných lovišť (kde je signál silný a nabíječka na každém rohu) … asi mi bude chybět … bylo na něm poznat, že výrobně i ideově je na tom odvedenej dobrej kus práce … a taky se mnou procestoval a prožil kde co a já se na něj mohl pořád spolehnout.

  Vůbec tohle zastavení se u jednoho výrobku ve světě technologií, které se zrychlují co 2 roky (a patchují 1× do měsíce) mi dalo pochopit, kudy vede cesta:

  Výrobní kvalita + funčknost + střídmost = spokojený konzervativní zákaznik (a i ta přiroda tolik neutrpí)

  Trendy je na nic – následuj selský rozum!

  před 17 lety
 72. Josef Průša #72

  avatar

  #60 Radku Huláne, K800i jsou narychlo zbouchané, 30% se reklamuje. A to je myslim dost.

  před 17 lety
 73. Leo #73

  avatar

  Zajímalo by mne, jak pokračovalo řízení o náhradu škody na věcech vnesených a odložených. Právě řeším obdobný případ. Děkuji.

  před 17 lety
 74. Ales9 #74

  Uplne Te chapu, ja mam S45i a tezce jsem ho shanel, nakonec jsem ho sehnal 2 roky po tom, co se prestal vyrabet – novej za 5000kc v zaruce v Carefouru v Praze u Andela. Lepsi telefon neznam (mimo ME45 a podobnych). POsledni dobou bohuzel mivam trochu problemy – obcas nevibruje (vycisteni a promazani motorku nepomohlo), obcas prohlasi „adresar znicen-smazat vse? OK“, jeste ze mam zalohu v PC. A mail klient neumi cesky znaky. Ale jinak je proste nej… a jelikos zbytecne nesvitim kdyz nemusim, tak mi i pri castem pouzivani vydrzi temer tyden nabity. Nedavno jsem poridil nahradni baterku, kdyz uz klesla vydrz na 4 dny. Misto puvodni 700mAh mam ted 1100mAh LiON.
  Ale precejen, jsem se rozhodl si poridit jeste jeden nahradni-nakonec jsem koupil v bazaru ME75 za 1500kc. Flex pamet 10MB misto 350kB je rozhodne prinos, vadi mi jen ten barevnej displej…i kdyz je celkem videt i na slunci, tak i pri jasu 10% stejne dost zere. A zatim mi na nem nefunguje NetMonitor…coz je mi divny. mel by preci jit na jakymkoliv Siemensu s moji SIM, ne?

  před 17 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.