porucha není na vašem přijímači

Na navigaci | Klávesové zkratky

Aby nám čtenáři rozuměli

Je statisticky dokázáno, že s příchodem září se Weblogy.cz zaplní články o PWP. Blogeři mimoděčně sdělují svým čtenářům, že na Posledním Webdesignerském Potlachu byli také, a pak je nechávají závidět v komentářích. A protože se na PWP konzumuje alkohol, vzpomínky na nezapomenutelné setkání se vždy sestávají z pouhého sledu útržků <li>, navíc značně neuspořádaných <ul>.

Ale to není můj případ. Po PWP totiž pravidelně absolvuji ještě náročný pivní dýchánek s kamarádem z Pardubic, takže nedisponuji ani tím sledem. Leda jednobodovým:

 • Krylovice

Oč jsou vzpomínky matnější, oť je dojem krásnější. Loňská PWP byla jedinečná v tom, že se sešla hromada lidí, co se nikdá neviděli. Loňská ukojila zvědavost. Letošní byla prověrkou a mně se líbila ještě víc.

A včil ty slovíčka

Když si čtenář přelouská celý unordered list elitních blogerů…

…a jejich unordered list zážitků, tak zjistí, že používají spoustu novotvarů a ani se je neobtěžují vysvětlit. Jako třeba Krylovice. Nebo plůtek. Pojďme to napravit.

Nejprve si dáme plůtek. Tož to bylo tak. Pixy nás s Kahim a Žiravkou v neděli velmi ochotně odvezl do Pardubic na nádraží (Pixy, díky!).

Vsuvka: Pixy má super auto. Mluvící. Celou cestu řidiče naviguje: „samá voda“, „přihořívá“, „hoří“ a tak. Díky tomu se vůbec nemusí věnovat řízení, ale Pixy se mu stejně věnuje, ze zvyku, když ještě mluvící auto neměl. Pixy má své auto rád, mají spolu mnoho společného, stejně jako já se svým autem. Mé teda nemluví, to ne, ale zase hodně chlastá.

A právě v tom autě se mi maličko neudělalo volno. Podíl na tom měla ta milá slovíčka, co jsme si cestou říkali, jako třeba vyplejt plůtek, blizna, vyplout, … prostě útvary zvukomalebné, leč labilnímu žaludku neprospívající. Co teprve, když se přidá „rýmová“ výslovnost (blůtek, vyblout). Pak jsme míjeli „Potraviny“, což je jedno z nejděsivějších slov vůbec, mix potu, otravy, potratu, traviny a vína. Hlavně na víno jsem nemohl ani pomyslet. Jenže! Pak zaznělo slovo ze všech slov úplně nejhoršejší. Slovo, které by skolilo i otrlého jedince za střízliva. Slovo „ublognout“. Štěstí, že se tak stalo těsně před nádražím. Jinak bych blognul přímo v autě. Asi by mě nepochválilo.

Moc se těším na další PWP. Jo, a jaké slovo tam máme dál?

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. kjn #1

  Loool z toho ublognout jsem si tu az musel ukomentnout ?

  před 17 lety
 2. f0x #2

  :D komedie

  před 17 lety
 3. frettie #3

  :)) Moc pěkný, to musí být ale divoká fotodokumentace. :)

  před 17 lety
 4. xom #4

  Přihořívá, přihořívá, za 10 metrů doleva, toto smrdí, toto smrdí..

  před 17 lety
 5. Tokugawa #5

  A pokud se zahne o chlup dřív před mostem, tak „samá voda, samá voda!“

  před 17 lety
 6. lengy #6

  avatar

  Jednoznačně nejlepší článek o PWP :D „ublognout“ je fakt prima číst po ránu, když sousedi ještě spí a člověk se směje, až se za břicho popadá.

  před 17 lety
 7. Pavel Jaroš #7

  avatar

  Tak doufám, že za rok pozvete i mě, vy elitáři ? A to nejen proto, že jsem také z Pardubic…

  před 17 lety
 8. singha #8

  Už dlouho jsem se takhle hlasitě nezasmál … a navíc při čtení blogu :))) Díky.

  před 17 lety
 9. CZNeo #9

  avatar

  tywe, jak ty to děláš…mám dneska tak nevychytanou náladu, ty připluješ do RSS čtečky, mrknu co máš novýho a čtu toto. well.done ?

  před 17 lety
 10. aTeovo auto #10

  Ano, jsem to já. Umím nejenom mluvit a číst, ale i psát. A tak za něj bloguju a komentuju. Vlastně toho parazita už vůbec k ničemu nepotřebuju! Jedu se natankovat… ;)

  před 17 lety | reagoval [11] roman
 11. roman #11

  avatar

  #10 aTeovo auto, Odkial na to beries prachy ty! Auto jedno.

  před 17 lety | reagoval [12] Onecar
 12. Onecar #12

  avatar

  #11 romane, Volal mě někdo? ?

  před 17 lety
 13. Johnny #13

  avatar

  Tak tys nám zneuctil nádraží jo? Doufám, že to bylo aspoň do toho bidetu před halou…

  před 17 lety | reagoval [14] David Grudl
 14. David Grudl #14

  avatar

  #13 Johnny, Čerstvý vzduch a mimořádně hezké nádraží (ve srovnání s Brnem přímo pohádkově hezké) a mi udělaly dobře a ke zneuctění nedošlo. Stačila však návštěva tamějších toalet a opět mi nebylo volno. Snažil jsem se to zachránit pohledem na vše pěkné kolem.

  před 17 lety
 15. nojo #15

  avatar

  Rád čtu blogy všech zmíněných a po přečtení článků týkajících se akce si říkám, že takový webdesignérský potlach za úplatu by se dal nabízet komerčně ? Ne každý stojí o vyšeptalého namyšleného slavíka nebo jiného _velmi_ zasloužilého takyumělce. S vámi je i zprostředkovaně mnohem větší sranda. Díky.

  před 17 lety
 16. vojta #16

  Ahoj… tak ty jsi byl v Pardubicích :c) To je pěkné městečko, že? :c)

  před 17 lety
 17. Dundee #17

  avatar

  Moc pěkné. Dokonce tak pěkné, že si tu musím celou radostí trochu uPÍSSnout…

  před 17 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.