Zatímco googlit sám sebe patří mezi natolik lehké formy samohany, že se nad nimi usmívá i Papež František, hledat se v diplomkách a bakalářkách je kalibr mnohem těžší a je mi až žinantní přiznat, kolik hodin jsem včera, po objevení webu Theses.cz, této činnosti věnoval.
Jako takhle: stále žiju v pocitu, že věci, které dělám, používá hrstka lidí. Takže potěšilo, když mi kdysi Martin Štěpař poslal svoji bakalářku, která pojednává mimo jiné o Nette Frameworku. TYVOLÉ, BAKALÁŘKA O NETTE, WOW! (Mimochodem na Theses není.) Pak se mi doneslo, že snad existuje o Nette i jedna diplomka…
No a včera jsem objevil zmíněný Theses a ten jich vypsal 185!. Od pouhých zmínek kdesi v textu až po práce věnované čistě Nette.
Vzpomněl jsem si na nejlepšího kamaráda ze střední Jeffa, se kterým jsme měli už v útlém věku poměrně jasno ve svých životních plánech, a klidně vám je prozradím. Vlastně to nebyly pouhé plány, šlo o ucelené strategie, které jsme cílevědomě den za dnem realizovali.
- Chodit tvrdě makat do posilovny. Totiž, děcka, tehdy existovala povinná vojenská služba a náš plán vznikl proto, abychom na vojně v klientském vztahu šikanovaný – šikanující byli pokud možno spíš ti šikanující. Alternativně jsme zvažovali, že bychom mohli být i takoví ti tvrdí kluci, co se zastanou slabšího a žádnou šikanu nestrpí, ale to je fuk, podstatné bylo, že jsme skutečně pár let, 5 dní v týdnu, do posilky chodili a pak najednou … pak najednou jsme dostali oba modrou knížku. Fail :-/
- Vydělat těžké peníze tím, že založíme náboženství. Ze studijních důvodů jsme tehdy vymetali všechny břeclavské církve, co jich bylo. Později na vysoké jsme si mlčky přiznali, že nemáme ty správné nátury na církev či jiné formy multi-level-marketingu a oba jsme zkejsli u mnohem trapnější formy získávání peněz, u svobodného podnikání. Chjo…
- Balit nejhezčí holky. Tak to už si přesně nepamatuji, v čem plán spočíval, a jestli se nám vůbec povedl, pojďme raději dál.
- Nasrat mladé, až budeme staří. A to tím, že se staneme slavní a ti hajzlíci se o nás budou muset učit.
Tehdy nás vůbec nenapadlo, že existuje daleko zlomyslnější počin, a to udělat něco, co se budou nejen učit, ale o čem budou rovnou psát diplomky. A včera jsem právě ke svému nemalému nadšení zjistil, že si čtvrtý bod mohu pomaličku odfajfknout. S myšlenkou, kolika studentům jsem otrávil kus života, který strávili nudným psaním vysokoškolské práce o Nette, zatímco já nedouk kalil, jsem si nalil sklenici vína a vrhl se do čtení, co ti smradi sesmolili. Našel jsem hromadu úchyláren i fakt luxusních egomasáží.
Třeba Porovnání Nette a Zend Frameworku od Petra Olišara je text, kde přikyvuju do každého taktu jako na rockovém koncertě:
Nelze usuzovat, že Nette framework je téměř dokonalý – to jistě není. Prostor pro zlepšení tu je vždy. Podařilo se mi však prokázat, že pro aplikace malého až středního rozsahu je Nette lepším frameworkem než Zend. Je o necelých 44% rychlejší, bezpečnější a lépe se učí. … Na otázku, který framework zvolit, bych ve zvolených verzích odpověděl jednoznačně: Nette.
Boží je Libor Pečinka s Aplikačním rámcem pro PHP v češtině (PDF). Liborovi se celkem zalíbila Nette-way, ale už ne ten podivný jazyk anglický. Z ukázek jeho kódu by měl Ing. Rudolf Pecinovský, CSc. mohutný orgasmus:
$aplikace = Prostredi::vratAplikaci();
$smerovani = $aplikace->vratSmerovani();
Pak jsem zkusil v egotripu zajít ještě dál a hledat rovnou sebe, šak co, (základem je mít divné příjmení, díky tati!) a když jsem narazil na diplomku o tom, jak se Šmehlíkem prudíme Vodafone, zatančil jsem kozáčka a odebral se spát.
Komentáře
Mem #1
Nám malým klukům zase stačí k masturbaci, když vidíme, že někdo ani v diplomce neumí správně napsat 44 % ;)
vbl #2
Aplikační rámec, to je zase termín… fujtajksl. To jsem doteď neznal. A nejradši bych to neznal dále.
Štěpán Bechynský #3
Ty vole, já se tam našel cca jedenáctkrát.
Petr Jirásek #4
A já jsem mezi těma 185:) Sice jsem nedělal analýzu, ale použil jsem Nette k tomu, k čemu je určen:-D
David Polesný #5
Theses znám, ale napsat tam svoje jméno mě ještě nenapadlo. Tak teď koukám, že v kapitole „zdroje“ jsem celkem oblíbenej 🙂
rikiless #6
to ze nam viacerym zakazali pouzit anglicke vyrazy, alebo cokolvek spojene s anglictinou, to je fakt. ja som nemohol v praci o nette a cms pouzit ani slovicko framework :D
Jerry Klimčík #7
Tak to mě také nenapadlo se tam hledat 😁 alespoň jsem zjistil, že můj jmenovec je farář, horolezec nebo někdo kdo psal bakalářku o účinnosti fluidního parního kotle
Michal #8
Ještě zkouknout ČVUT archiv #stary-odkaz-#stary-odkaz-https://dip.felk.cvut.cz/browse/, pár o Nette jich tam taky je.
Petr Staníček #9
Nemám – a asi ani nebudu mít – odvahu. Někdy je lépe nevědět. Aneb, jak praví staří latiníci: Nihil sum, lorem ipsum.
Jan Langer #10
Na theses není ani ČVUT ani VUT, s nima ten počet hodně naroste.
ČVUT – https://web.archive.org/…felk.cvut.cz – 225 výskytů „Nette“ 🙂
Dr #11
„… pak najednou jsme dostali oba modrou knížku. Fail :-/“
To není fail, ale WIN, ne? :)
Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.