vylepšení: nyní bez Parse Error

Na navigaci | Klávesové zkratky

Proč zmizely copyrighty z BLOG:CMS

předchozímu článku o open source mi napsal komentář Vesta:

… Většinu z toho co jsem udělal, jsem na různých forech k dispozici i dal. Velice se mi v tomto líbí přístup Radka Hulána, který svůj systém dal zadarmo, za pomocí reakcí ho vylepšuje a prodává přidanou hodnotu.

Zatímco vztah Radka Hulána ke komerčnímu software považuji za příkladný (nabádá software kupovat a ne krást), jeho praktiky na poli GPL aplikací se mi příliš nepozdávají. Takže jsem se ozval:

To, že Radek systém vylepšuje a tyto vylepšení dává k dispozici, je rozhodně přínosné a je to fajn. Že jej distribuuje pod GPL (a tedy zadarmo), to je nutnost. Ale co se mi hrubě nelíbí, je fakt, že ze zdrojových kódů odstranil copyrighty původních autorů (systém není jeho, byť na něm odvedl pořádný kus práce). Nevím proč to dělá, mrzí mě to a právě proto bych jej za příkladného open-source vývojáře neuváděl. Tím berme téma Radka Hulána za uzavřené a další komentáře posílejte na komentuje.cz ;)

Což spustilo lavinu dalších komentářů. Výsledek diskuze byl samozřejmě ten, že podobný zásah je nepřípustný, což potvrdili i samotní vývojáři systému NucleusCMS, na kterém BLOG:CMS staví. A Radek slíbil, že původní copyrighty vrátí zpět.

K happyendu už mi chybí jen veřejná omluva od Radka Hulána za všechny urážky, kterými mě častoval. Na té omluvě trvám.

Komentáře stojí za to, takže příjemné čtení!

Doplněno 8. listopadu: protože případ byl k mé spokojenosti vyřešen, rozhodl jsem se komentáře skrýt. Najdete je už jen v Google Cache nebo případných archívech.


Událost komentují: