vylepšení: nyní bez Parse Error

Na navigaci | Klávesové zkratky

Páteční zrnění a cestování strojem času

Borek Bernard zvládl svůj boj s tasemnicí. Zcela bez zábran o tom informuje na svém blogu:

Někteří si možná všimli, ostatní bych tímto rád upozornil: dnes mi vyšel poslední článek.

Jsem velmi rád, že to dobře dopadlo, střevní choroby totiž nejsou žádná legrace. Tvrdí to i podtitulek!

Borkova zmínka o Intervalu.cz mi připomněla jedno soukromé jubileum. Právě dnes je tomu měsíc, co šéfredaktorovi Vilémovi Málkovi dlužím článek o vývojovém prostředí pro PHP. Článek, o kterém se už dnes hovoří jako o vrcholném díle celého magazínu. Ač respektovaný autor běééžněéé překládaný do portugalštiny, španělštiny, rumunštiny a spousty dalších světových jazyků i dialektů, podlehl jsem výčitkám. Těžkým výčitkám.

Smutné jubileum jsem probíral s několika lidmi přes ICQ a přitom na povrch vyplavalo šokujícímu odhalení: téměř každý webdesignér-psavec Vilémovi už nějaký ten článek dluží! A ve hře nejsou pouhé měsíce, občas i roky či dokonce tříletky.

Myšlenka založit Sdružení Dobrovolných Dlužníků Viléma Málka na sebe nenechala dlouho čekat. Jasným favoritem na předsedu je Pixy, který Vilémovi dluží oběd.

Možná se ptáte, zda dlouhá léta slibované a nedodané spektákly už nepozbývají na aktuálnosti. Inu, pravda, některé předpovědi by snad bylo vhodné ve světle neúprosné reality poopravit…

Podle předpovědi společnosti Communications Industry Researchers bude i během následujících deseti let na trhu webovských surfovadel dominovat Netscape Navigator (podíl 70–80 %). … Mnoho uživatelů dostane Internet Explorer zdarma s ostatním softwarem, ale nikdo je tím automaticky nedonutí, aby na něj přešli.

Pavel Knapp pro Živě.cz, rok 1997

…ale jinak v tom problém nevidím. Honza Brašna tedy může své vizionářské pojednání „WYSIWYG editory článků do webových aplikací – utopie či budoucnost?“ klidně dokončit.

Konec konců, pádný důkaz o dlouhé životnosti informací z oboru IT podal včera Jiří Bureš. Agregát Weblogy.cz, toho času nehacknutý, vychrlil sérii Jirkových čtyři roky starých spotů. Příčinou byla chybná instrukce ORDER BY v databázi MySQL z fabriky MySQL AB, Uppsala. Její zástupci se již veřejně omluvili.

Ale ať to nezakecám. Podstatné je, že pod články Baf! a Hurá na Seznam se rozpoutala živá diskuse a časové propasti mezi dobou publikování a současností si leckdo (konkrétně Radim Hasalík) ani nevšiml 🙂 A tím padly poslední zábrany blogerů recyklovat své staré články. Baf a hurá na to!


Tip: pokud jste ve středu zmeškali dokument „Havel jede na dovolenou“, opakují ho v neděli v 0.25 na ČT2. Nedokázal jsem si představit, co to reálně znamená být pronásledován StB, dokud jsem tohle neviděl.

Komentáře

 1. llook #1

  avatar

  Jj, repase je nejúčinější typ recyklace.

  před 18 lety
 2. Jiří Bureš #2

  avatar

  Chyba byla nakonec v DISTINCT příkazu SELECT (to jsem opravdu nečekal). Po jeho odmazání se všechno vrátilo k normálu(?). Není mi jasné proč.

  Jinak jsem byl vskutku nesmírně potěšen trvalou platností letitých článků. Jejich odkaz zůstává stále živý nejen v srdcích pamětníků, ale také stále přináší radost a poučení mladým. Těm mladým, kteří v budoucnu ponesou pochodeň… ?

  před 18 lety
 3. Pavel #3

  avatar

  Vidim, ze jako renomovaneho autora prekladaji nejen tve clanky, ale i tvoje jmeno 🙂 O sea, para los que hablan la lengua castellana siempre seras David Gruni 😉

  Tip No. 2: Pokud chcete vedet vice nejen o praktikach StB, prectete si knihu IMHO jedineho skutecneho antikomunisty Vladimira Hucina – https://web.archive.org/…0/kniha.html

  před 18 lety
 4. Radek #4

  Tip: pokud jste ve středu zmeškali dokument „Havel jede na dovolenou“, opakují ho v neděli v 0.25 na ČT2. Nedokázal jsem si představit, co to reálně znamená být pronásledován StB, dokud jsem tohle neviděl.

  Tak to je fakt, to je síla… spanilá jízda v Golfu

  před 18 lety | reagoval [8] David Grudl
 5. Borek #5

  Davide, ty jsi pako :)

  před 18 lety | reagoval [8] David Grudl [15] Ondra [15] Ondra
 6. Vilém Málek #6

  Rád bych poopravil dvě mylné informace – Pixy mi nedluží oběd a Ty, generická entito náhodně kumulovaného textu, mi nedlužíš pouze jmenovaný článek ;–)

  (Karrrrrambáááá!!!)

  před 18 lety | reagoval [8] David Grudl
 7. SuE #7

  a já bych založila klub lidí, kterým Vilém už měsíc neodpovídá na mail ?
  (Karrrrrambáááá!!!)

  před 18 lety | reagoval [12] Vilém Málek
 8. David Grudl #8

  avatar

  #4 Radku, Mnozí čtenáři to už možná nepamatují, ale mít v roce 1985 VW Golfa zhruba odpovídalo tomu mít dnes Jaguára.

  #5 Borku, jo, to souhlasí ;)

  #6 Viléme Málku, pokud nedlužíme, Sdružení opouštímě.

  Jinak musím si pochválit, jakou výhodou mi je dysfunkce paměti, vůbec si nepamatuju, komu co dlužím a žiji tudíž v krásném světě porozumnění a tolerance ?

  před 18 lety
 9. Jan Bien #9

  No jo, to mi připomíná, že bych měl Vilémovi poslat čtvrtý díl seriálu o implementačních chybách v prohlížečích, když třetí vyšel v červnu 2004. ;)

  před 18 lety | reagoval [10] David Grudl
 10. David Grudl #10

  avatar

  #9 Jane Biene, no mohli bychom činnost Sdružení zahájit tím, že bychom každý pověděli, co Vilémovi dlužíme za článek. Znáte to z amerických filmů, vždycky si jeden vezme slovo, představí se, řekne, co dluží, ostatní mu zatleskají a povzbudí jej.

  Takže Honzo, tleskám!

  před 18 lety
 11. Plaváček #11

  Přidávám se, ač nerad, k hříšníkům, co dluží. Bohužel má paměť je dokonalá, takže občas mívám noční můry. Ale donutím se slíbené dopsat, jenom co jemnýma webdesignerskýma ručičkama zvořu celou zahradu. Tak pravím. Karrrrrambáááá!!!

  před 18 lety
 12. Vilém Málek #12

  #7 SuE, Účastnící PWP vědí, ostatní tuší. Poslední součástka nového počítače dorazila minulý týden. Karrrrrambáááá!!!

  před 18 lety | reagoval [18] Borek
 13. Tower #13

  Hmm…, ještě k těm, co nic nedluží Málkovi, ale on něco dluží jim – radil byl celkově Interval zavrhnout, protože pomalu, ale jistě umírá. Také jsem posílal nejeden e-mail a nikdy se mi nedostalo odpovědi… Naštěstí existují jiné, mnohdy podobné a hlavně funkční magazíny.

  před 18 lety | reagoval [14] Triacuss
 14. Triacuss #14

  #13 Towere, Len skoda, ze tie „podobne a funkcne“ magaziny umieraju rychlejsie ako Interval. Mali bysme Maleka zabit, lebo on za to urcite moze :D

  před 18 lety
 15. Ondra #15

  avatar

  #5 Borku, Nečekana reakce ;)
  a dgxova odpoved na #5 Borek je taky dobra

  před 18 lety
 16. Ondra #16

  avatar

  Ješte mne napadlo ze by to mohli delat vsichni blogeri stejne jako Jirka Bures, aspon by se tim zarucila aktualnost diskuze pod clanky a blogy by byly obdivovany pro svuj staly prisun prispevku ;)

  před 18 lety | reagoval [17] Jiří Bureš
 17. Jiří Bureš #17

  avatar

  #16 Ondro, Po včerejším spektakulárním sukcesu možná ohakuji bé dvojku tak, aby se rotovaly spoty pořád dokola. A založím domény conblog-2003.converter.cz, conblog-2004.converter.cz atd. pro každý rok. Domluvím se s klukama z Weblogy.cz a pořád bude co číst a aktuálně komentovat. Musíme si pánové uvědomit, že nám pořád dorůstá avantgarda.

  před 18 lety
 18. Borek #18

  #12 Viléme Málku, … a to klávesnice :)

  před 18 lety
 19. Človíček #19

  avatar

  Jakožto nenadaný pisálek nikomu žádný článek nedlužím a jsem za to rád, protože pamět mám ještě dobrou.

  před 18 lety
 20. SuE #20

  hmm, jestli nakonec PWP neznamená Propití Wilhemova Počítače ?

  před 18 lety
 21. marek #21

  a co takhle recyklovat i druhou stranu? tj. komentáře… prostě vybrat takové komentáře, kde se nyvyskytuje moc konkrétních slov, a napáchat je pod rozjetou starou debatu… :)

  před 18 lety
 22. Roman #22

  avatar

  V decembri to budu 2 roky co som si „zalozil“ blog ( https://web.archive.org/…g.sme.sk:80/) na blog.sme.sk a doteraz som donho este nic nenapisal 😉. Myslim, ze je to tiez ojedinely rekord 😉

  Mimochodom, neviem ci sa to uz mihlo ceskymi blogmi, ale http://www.sloganizer.net/en/ je celkom zabavna hracka.

  před 18 lety
 23. ToOb #23

  No vida, Havel jede na dovolenou za pár minut, díky za tip. Blogy mi neutečou, čtečka má nepříjemně dokonalou paměť. :)

  před 18 lety
 24. PIF #24

  Jooo, přidávám se do klubu :))) Taky dlužím pokračování série o Mod_rewrite :))))

  před 18 lety
 25. PiDiBi #25

  mam neodolatelny pocit, ze dluzim Vilemovi celej serial :)

  před 17 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.